Προς το περιεχόμενο

ABOUT ME.....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδιά, ζημιωθήκατε και οι δυο με το δημόσιο ξεκατίνιασμα. Πρέπει να υπάρχει μια φωτιά πίσω από τον καπνό, σίγουρα, αλλά μπορούσατε να μαλλιοτραβηχτείτε και μέσω pm, ή ακόμη καλύτερα να μονομαχήσετε σαν άντρες στα μαρμαρένια αλώνια.

 

(Παρεπιπτόντως, όταν βλέπεις δυο να διαφωνούν ξέρεις ότι η αλήθεια σχεδόν πάντα είναι κάπου στη μέση, αν και στα δικά μου μάτια έγειρε λίγο πιο ...κει).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και εγω μιλουσα για μενα τσουπ φανερωθηκε και ο εχων τη μηγα.

θα πω τα εξης τελευταια.

-ειναι η πρωτη φορα τοσα χρονια που μαλωνω με καποιον στο νοιζ.

-ζημιωθηκαμε και οι δυο αλλα ποιος ξεκινησε την επιθεση?

-δεν τον ενοχλησα, αλλα σε αγγελια που ποσταρα εγινε η ιστορια

-εντελει το μανικι το πουλουσα οσο το αγορασα απο τον ιδιο + τα extra πραγματα

-οσο για τα ποστ που σβηστηκαν ευτυχως για αυτον σβηστηκαν τα τεκμηριωμενα μου γεγονοτα.

 

anyway το ληγω εδω. 

 

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Αντε, καλη αρχη.

-Eγω μιλησα χωρις καμια ταση επιθετικοτητας. Απλα ανεφερα μερικα γεγονοτα. Εσυ μετα αρχισες τις ιστοριες σου.

-Ουτε εγω σε ενοχλησα. Μαλλον η αληθεια σε ενοχλησε.

-Με τα "εξτρα" ε;; Κριμα που δεν ειδαμε φωτογραφιες γαμωτο...

-Ναι,ναι, τα τεκμηριωμενα σου ψεμματα σβηστηκαν...τι απωλεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου  έχασα την προηγούμενη συζήτηση που έκλειση θέλω και εγώ να λάβω μέρος σε αυτή την συζήτηση, για να ξεκαθαρίσω μερικά πράγματα που απ’ οτι φαίνεται έτσι και αλλοιώς με αφορούν και προσωπικά.

Και πρέπει να πώ απο την αρχή οτι είμαι πολύ ενοχλημένος με τον deadedmind.

Καταλαβαίνω οτι δεν είναι υποχρεωμένος να γνωρίζει τα πάντα για τις κιθάρες, Αυτό όμως δεν σημαίνει οτι του επιτρέπεται με όλη αυτή την παραδεχόμενη άγνοια επι του θέματος (ο ίδιος δηλώνει οτι δεν ξερει πολλά απο Fender Strat) να κατηγορεί κάποιους για ψεύτες.

Επίσης, δεν είμαι σίγουρος άν έχω καταλάβει καλά, αλλα έχω την εντύπωση οτι σε κάποια σχόλια που τώρα έχουν σβηστεί αναφέρεται σε εμένα με απαράδεκτο τρόπο.

Πιστεύω οτι κάθε υπεύθυνο άτομο θα φρόντιζε να μάθει πρώτα για το ποιόν κάποιου και μετά να αρχίσει τέτοιους χαρακτηρισμούς. Αλλα προφανώς δεν πρόκειται για τέτοιο άτομο!

Πραγματικά αν αυτοί οι χαρακτηρισμοί προέρχονταν απο κάποιο σοβαρό άτομο,  θα με ενοχλούσαν πάρα πολύ!

Αλλα ας εξηγηθώ για τι πράμα μιλάω Μιλάω για το θέμα της  JV Strat που πήρε ο deadedmind. απο τον Εξαρχο και τον κατηγορεί δήθεν οτι δεν είναι αυθεντική.

Για όσους δεν το κατάλαβαν είμαι ο «γνωστός σε όλους σας ιδιοκτήτης της JV», οπως αναφέρομαι υποτιμιτικά σε κάποια γραμμένα του αν και αυτό είναι αλήθεια. Πράγματι, είχα για μεγάλο διάστημα στην κατοχή μου την συγκεκριμένη κιθάρα, μαζι με άλλη μία ολόιδια λευκή (που τώρα την έχει ο stavrilian στην Αθήνα).

Επίσης είμαι ο ευτυχής ιδιοκτήτης μιας JV Tele του 83 που πρόσφατα απέκτησα. Αυτό δείχνει οτι ξέρω και εκτιμώ τις JV.  Οταν τις ανακάλυψα , αμέσως με εντυπωσίασαν και έψαξα αρκετά στο internet. Εμαθα για αυτές. Και απο τότε πάντα ψάχνω να βρώ και άλλες.

Γενικά όπως  σε πολλούς απο σας μου αρέσουν οι κιθάρες, Είναι η «αρώστια μου». Απο τα χέρια μου έχουν περάσει δεκάδες  και οσοι με ξέρουν θα συμφωνήσουν οτι κάτι έχω μάθει απο αυτές.

Ο Εξαρχος είπε οτι η κιθάρα είναι αυθεντική γιατί εγώ του το είπα. Και είναι αλήθεια. Ολα τα στοιχεία το μαρτυρούν. Το σχήμα του σώματος, οι μαγνήτες, η γέφυρα,  τα καπάκια των pots με τα μικρότερα απο το κανονικό μέγεθος γράμματα και αριθμούς....Τί να πω ... εκεί είναι όλα:

 

http://www.21frets.com/squier_jv/jvstratocaster.htm

 

Μπορεί ο καθένας να τα δεί. Που είδε ο deadedmind διαφορές;

Είχα δυο και τις συνέκρινα μα κάθε τρόπο. Είναι πανομοιότυπες.

Επίσης, το πιο σπουδαίο, ξέρω την διαδρομή τους. Απο τον πρώτο ιδιοκτήτη μέχρι εμένα.

Ετσι προκαλώ οποιονδήποτε να αμφισβητήσει (με επιχειρήματα) την αυθεντικότητά τους.

Η μεγάλη διαφορά βέβαια είναι οτι η εν λόγω κιθάρα είναι ξαναβαμένη. Του πρώτου ιδιοκτήτη δεν του άρεσε το χρώμμα  και την ξαναέβαψε. Αυτό μπορεί να έχει κάποια επίπτωση στην αυθεντικότητα, αλλά είναι κάτι που ο καθένας το βλέπει αμέσως και δεν θα ξεγελαστεί από αυτό.

Οσον αφορά τώρα το wiring και τα ηλεκτρικά που αναφέρει, πρόκειται για πανω απο 20 χρονών κιθάρες, φυσικά έχουν γίνει επεμβάσεις. Και εγώ προσωπικά έχω κάνει. Την άλλη την άσπρη την έχω θωρακίσει με φύλλο χαλκού για να σταματήσω τον θορυβο των μαγνητών. Αυτό δεν αναιρεί την αυθεντικότητά της (και ο ο stavrilian δεν πιστεύω να έχει παράπονο!)

Εν πάσει περιπτώσει κατά τα άλλα οτι λέει ο Εξαρχος είναι η απόλυτη αλήθεια. Για προσωπικούς λόγους κάποια στιγμή έδωσα και τις δυο  JV Strat (πράγμα για το οποίο μετάνοιωσα αργότερα). Οταν έμαθα οτι η κόκκινη είχε πέσει στα χέρια του Κώστα, τον πήρα τηλέφωνο και του την ζήτησα πίσω. Μου είπε οτι την είχε δώσει. Κάποια στιγμή, λίγο καιρό αργότερα είδα μια αγγελία του deadedmind για την κιθάρα. Τον πήρα τηλέφωνο και μου ζήτησε μια εξωπραγματική τιμή. Του είπα οτι δεν πάει καλά και μου απάντησε οτι τόσο πουλιούνται στο internet.. Κατάλαβα οτι δεν άξιζε τον κόπο να προσπαθήσω να τον πείσω και σταμάτησα εκεί. Μετα απο καιρό επικοινώνησε ο Εξαρχος και μου είπε ολα αυτά τα παλαβά, οτι ο deadedmind τον κατηγορούσε οτι τον ξεγέλασε και απαιτούσε να ζητήσει απο τους παλιούς ιδιοκτήτες επιπλέον χρήματα και να του τα δώσει και τέτοιες βλακίες.

Του είπα να τον στείλει σε μένα να τον διαβεβαιώσω για την αυθεντικότητα της κιθάρας. Πράγματι κάποια στιγμή με πήρε τηλέφωνο και μεταξύ άλλων μου πρότεινε να πάρω την κιθάρα. Εγώ εκείνη την εποχή είχα πάρα πολλές κιθάρες εκ των οποίων οι τρείς ήταν Strat. Παρόλα αυτά επειδή πρόκειται για μια καταπληκτική κιθάρα του πρόσφερα 500€. Ηταν ολα τα χρήματα που είχα τότε διαθέσιμα.

Αργότερα βέβαια όταν σκεφτηκα την υπόθεση καλύτερα κατέληξα οτι δεν θα ήταν πολύ έξυπνο να μπλέξω με εναν τέτοιο περίεργο τύπο και σταμάτησα την συναλλαγή.

Η εξέλιξη δείχνει  οτι έκανα πολύ καλά.

Ετσι έχει η ιστορία τουλάχιστον ως προς την JV.

Για άλλα δεν μπορώ να πώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω οι δικοι σου χαρακτηρισμοι απεναντι στο προσωπο μου, ηταν οι καλυτεροι ετσι;;(αυτοι που μετεφερε ο Εξαρχος τουλαχιστον). Οταν δεν μιλας καλα για αλλους, μην εχεις την απαιτηση να αντλεις απο αυτους σεβασμο. Δεν εχω τιποτα με κανεναν, οταν ομως με προκαλουν, τρελαινομαι.

 

Δεν σε ξερω φιλε μου, και οπως εσυ, δεν εχω καμια ορεξη να σε μαθω. Και μιας και ο αλλος ειναι ανικανος να παραθεσει με οποιονδηποτε τροπο γεγονοτα και επιχειρηματα και εβαλε εσενα, θα απαντησω σε εσενα:

 

-Οταν ειχα βαλει την αγγελια της JV και μιλησαμε δεν σου ειπα πως τοσο πωλουνται στο ιντερνετ, για θυμισου καλυτερα. Δεν ειχα βαλει τιμη στην αγγελια τοτε, αν θυμασαι, και σου ειπα πως ειχα ηδη μια προσφορα στην τιμη που σου ειχα πει.

 

-Για την αυθεντικοτητα δεν θα πω ακομα τιποτα. Περιμενω τον αλλον να ανεβασει φωτογραφιες απ το σωμα, και μετα θα πω οτι εχω να πω. Αλλα κατι τετοιο δεν νομιζω να συμβει, μιας και θα γινει τελειως ρομπα ο κυριος, οποτε θα δωσω εγω στην πορεια τα "στοιχεια μου". Το wiring, τα pots, το swich, και η γεφυρα ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ειναι αυθεντικα. Το σωμα ειναι ξαναβαμενο 2 φορες, δεν εχει κανενα date πανω του και δεν μπορει να αποδειχθει πως ειναι αυθεντικο. Εγω ηθελα να την πουλησω αλλα το ονομα σου, οπως και του εξαρχου (φευ!) δεν αποτελουν εγγυηση στο ebay. Η κιθαρα ειχε καταπληκτικο ηχο, αλλα τι να κανουμε, αλλο πραγμα αγορασα και μετα δεν ειμουν σε θεση να το πουλησω, καθως θα κοροιδευα καποιον αν το εκανα, και τι να κανουμε ξανα, δεν εχουμε ολοι αυτο το skill.

 

-Μαλλον ο φιλαρακος σου δεν στα πε καλα. Εγω απ τον Εξαρχο ζητησα τα ρεστα, οχι απο εσενα. Αυτος μου ειπε να απευθυνθω στον Τακη και σε εσενα για να τα βρουμε. Του ειπα πως εσυ εισαι υπευθυνος για την αγοραπωλησια οχι οι προηγουμενοι, κανε οτι νομιζεις. Σε προσπαθειες κοινης συναινεσης, προσπαθησα να τα βρω και με εσενα αλλα....... Μαλλον δεν σου ειπε πως προσπαθησε εμμεσως πλην σαφως να σε κατηγορησει και να μετατωπισει την ευθυνη πανω σου.

 

-Ο εξαρχος, δεν μου ειχε πει να μου δωσει τα πραγματα μου πισω. Μακαρι να μου τα δινε να τελειωνε η υποθεση. Δυστυχως η προταση του ηταν "Να μου δωσει ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΠΟΜΕΙΝΕΙ" και τα χρηματα απο αυτα που πουλησε!!!!!!!! Μπραβο ρε, ωραιες ανταλλαγες προτεινεις. Εγω του ειπα παρτην οπως ειναι και θελω 800 ε, οπως ηταν η τιμη που ειχε ορισει (και μιας και εγω ειμαι ο απατεωνας που πουλαω ακριβοτερα απο οσο αγοραζω, ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΑΣ GUITAR GEORGE, ΠΟΣΟ ΠΟΥΛΗΣΕΣ ΤΗΝ JV???), η τα πραγματα μου πισω. ΟΛΑ ομως, οχι τις κομπινες του εξαρχου.

 

 

Παρ'ολο που κρινω πως η επεμβαση σου ειναι σκοπιμη και στημενη, και παρ'ολο που  μπηκες καθαρα για να υπερασπιστεις το κολληταρι σου, ξερεις να αθρωνεις λογο, ασχετα με το τι λες. Ειμαι διατεθημενος να σου απαντησω σε οποιαδηποτε ερωτηση σου. Με τον αλλον τελειωμενο μπουζουκοβιο, δεν εχω να πω τιποτα και να μην μου ξανααπευθυνει τον λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι για ποιο λόγο το forum επιτρέπει να διεξάγεται δημοσίως μια τέτοια κοκκορομαχία, που προφανώς θίγει πρωτίστως το κύρος του.

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι όντως (λίγο) απαράδεκτο.

 

Κανονικά θα έπρεπε να μονομαχήσουν σε λάκκο λάσπης, φορώντας μόνο το μπικίνι τους, και εμείς οι υπόλοιποι γύρω-γύρω να βάζουμε στοιχήματα και να ζητωκραυγάζουμε.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκατίνιασμα τέλος!

 

Αν θέλετε να το συνεχίσετε http://www.star.gr/site/content.php?sel=29

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου