Προς το περιεχόμενο

portishead in portishead


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που να μεινουν φράγκα για πετάλια με ενα σκασμο κιθάρες που εχει εκεί στο stand?? ;D ;D

 

Ερωτηση τα drum pads ειναι απλά pads τυπου alesis και εχει κοτσαρει και εγκεφαλο ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Που να μεινουν φράγκα για πετάλια με ενα σκασμο κιθάρες που εχει εκεί στο stand?? ;D ;D

 

Ερωτηση τα drum pads ειναι απλά pads τυπου alesis και εχει κοτσαρει και εγκεφαλο ???

 

Δεν έχω ιδέα τι είναι, αλλά γενικά όλο το πράγμα είναι να το βλέπεις και νασου τρέχουν τα σάλια με τέτοιους ήχους και όχι μόνο στα drums....

Αλήθεια ρε παίδες, καμία γνώμη κανείς? Εμένα μου φάνηκε αρκετά δύσκολο το album. Όσο το ακούω τόσο πιο πολύ μου αρέσει, αν και θα συμφωνήσω ότι είναι λίγο πιο χειμωνιάτικο. Απλά παραξενέυομαι γιατί μόνο σε μένα αρέσει από τους γνωστούς μου. Ε, άμα περίμεναν ότι θα ακούσουν νέο Dummy τι να πεις????

:P

 

Υπογραφή....Πρίφτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα΄σαι καλά Blue :)

Ο καινούργιος δίσκος τους ειναι δύσκολος, σε σημεία στριμμένος για τα δεδομένα τους, αλλά και πάλι είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ!!!

Κρίμα που δεν θα τους δούμε φέτος που τριγυρνάνε στας Ευρώπας... >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bloody: πότε ακριβώς είναι αυτό το λάηβ, πόσο έχει η είσοδος και πόσα μέλη του νόιζ μπορείς να φιλοξενίσεις;;;

 

8 Μαίου είναι, αλλά εγώ το εισιτήριό μου το πήρα την πρώτη μέρα πώλησης (κανά 1μισι μήνα πριν) γιατί την έχω ξαναπατήσει όταν έψαχνα εισιτήρια για τον Bruce Springsteen στην Αμβέρσα... λογικά τώρα, αν υπάρχουν, θα πωλούνται καμιά 150ρα από τους on line "hard to find" ticket retailers...  :-\

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Toυς είδα χτες βράδυ.

 

Σπάνια, πολύ σπάνια έχω δει τέτοια αγάπη από το κοινό για ένα συγκρότημα, μια αγάπη που να έχει νόημα, αντίκρισμα, περιεχόμενο, μια αγάπη που να απέχει έτη φωτός από τον συνηθισμένο ανεγκέφαλο φανατισμό.

 

Ήταν σαν να υπήρχε μια απροσδιόριστη δύναμη που να τους τραβούσε προς το μουσικό παρελθόν περασμένων δεκαετιών, να τους βυθίζει σε δίνες εξαιρετικά προσωπικές, ειδικά την Beth που σε ορισμένες στιγμές η παρουσία της ήταν τόσο έντονη (αν και παρέμενε εντελώς ακίνητη κρατώντας σφιχτά το μικρόφωνό της) που το μόνο που άκουγες και ένιωθες ήταν μια φωνή να σε συγκλονίζει.

 

Τώρα, άλλα σχόλια για το απίστευτο light show, τις γιγαντοοθόνες με ασπρόμαυρα ρετρό οπτικά εφφέ, τον θεσπέσιο ήχο και τις αναμνήσεις από τα δυο τους προηγούμενα μουσικά ταξίδια είναι πράγματι εντελώς περιττά. Καλώς μας ξαναήρθατε, Portishead... είναι σαν να μην μας λείψατε ούτε μια μέρα.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toυς είδα χτες βράδυ.

 

Σπάνια, πολύ σπάνια έχω δει τέτοια αγάπη από το κοινό για ένα συγκρότημα, μια αγάπη που να έχει νόημα, αντίκρισμα, περιεχόμενο, μια αγάπη που να απέχει έτη φωτός από τον συνηθισμένο ανεγκέφαλο φανατισμό.

 

Ήταν σαν να υπήρχε μια απροσδιόριστη δύναμη που να τους τραβούσε προς το μουσικό παρελθόν περασμένων δεκαετιών, να τους βυθίζει σε δίνες εξαιρετικά προσωπικές, ειδικά την Beth που σε ορισμένες στιγμές η παρουσία της ήταν τόσο έντονη (αν και παρέμενε εντελώς ακίνητη κρατώντας σφιχτά το μικρόφωνό της) που το μόνο που άκουγες και ένιωθες ήταν μια φωνή να σε συγκλονίζει.

 

Τώρα, άλλα σχόλια για το απίστευτο light show, τις γιγαντοοθόνες με ασπρόμαυρα ρετρό οπτικά εφφέ, τον θεσπέσιο ήχο και τις αναμνήσεις από τα δυο τους προηγούμενα μουσικά ταξίδια είναι πράγματι εντελώς περιττά. Καλώς μας ξαναήρθατε, Portishead... είναι σαν να μην μας λείψατε ούτε μια μέρα.

 

:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( ..... τυχερε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου