Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια για αγορα ενισχυτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετω το φορουμ τοu noiz μιας και ειμαι καινουργιο μελος και ανοιγω αυτο το θεμα γιατι οπως αναγραφεται και στον τιτλο θελλω βοηθεια και τις γνωμες σας για αγορα ενισχυτη.

 

Μια μικρη εισαγωγη:

Ξεκιναω και λεω λοιπον επαιζα παλιοτερα κλασσικη κιθαρα για χρονια και τους τελευταιους μηνες λεω να τυρρανηθω και με την ηλεκτρικη πιο σοβαρα αν και ειχα προσπαθησει και στο παρελθον.Εχω μια fender stratocatser mexico standard(3 single coil εργοστασιακοι)με την οποια ειμαι πολυ ευχαριστημενος και παιζω κυριως blues rock-hard rock μεχρι progressive.

 

Προκειται να διαθεσω απο 200-270ευρο για αγορα απο ιντερνετ.Δεν σκεφτομαι για καποιο 15αρι λαμπατο που καποιοι ισως μου προτεινουν διοτι δεν υπαρχει αλλος εξοπλισμος πλην της κιθαρας και με το volume αντε και tone στο τσακιρ κεφι που διαθετουν αυτοι+την αντρικη μου τιμη δεν νομιζω να μπορεσω να ψαχτω και πολυ.Aπο πεταλια εχω μονο ενα απο παλιο mountain bike(21 speeds).Κοιταζοντας διαφορα παλιοτερα θεμετα και ορισμενα γνωστα site ειμαι αναμεσα σε VOX 30VTτονKUSTOM QUAD 65 DFXκαιHUGHES&KETTNER EDITION BLUE 60 DFX(εχω ακουσει μονο τον πρωτο)αποκλειω καποιους fender marshall που ειναι σε παρομοια λεφτα γιατι σε δοκιμη δεν μου πολυ αρεσαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σου προτεινα αυτον

http://www.thomann.de/gb/roland_cube_60_modelling_gitarrencombo.htm ή

http://www.thomann.de/gb/roland_cube30x.htm

εχω ακουσει τον micro cube και τον cube30 και μου ειχαν κανει πολυ καλη εντυπωση, οποτε και οι δυο θα σε καλυψουν χαλαρα.

 

Σκεψου ομως πως αν ανεβεις ελαχιστα σε budget, παιρνεις 15 λαμπατο μαζι με ενα delay και ενα overdrive, και εισαι πραγματικα αρχοντας...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σου προτεινα αυτον

http://www.thomann.de/gb/roland_cube_60_modelling_gitarrencombo.htm ή

http://www.thomann.de/gb/roland_cube30x.htm

εχω ακουσει τον micro cube και τον cube30 και μου ειχαν κανει πολυ καλη εντυπωση, οποτε και οι δυο θα σε καλυψουν χαλαρα.

 

Σκεψου ομως πως αν ανεβεις ελαχιστα σε budget, παιρνεις 15 λαμπατο μαζι με ενα delay και ενα overdrive, και εισαι πραγματικα αρχοντας...

 

 

+100 cube30 ;) ;) ;) SUPER!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα σκέφτεσαι και την αγορά μεταχειρισμένου θα πρότεινα έναν Tech 21 trademark 30 ή ακόμα και trademark 10. Για την περίπτωση σου νομίζω είναι ότι πρέπει. Εγώ πάντως μετά από 8 χρόνια τριβής και ενίωτε εντριβής  ;) με το θέμα practice amp, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τον trademark μου.

 

φιλικά,

 

ΤΜ

 

Ε = mc^2 = Fb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πουλας το πεταλι ;; :-)

 

Για το σπιτι σε αυτα τα λεφτα:

Harley Benton GA5  100 EUR

και πεταλιερα BOSS ME50 μεταχειρισμενη 180 EUR και εισαι κομπλε

 

 

 

 

 

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρετε,εφοσον φιλε δεν εχεις ουτε πεταλακια ουτε πεταλιερα παρε εναν εκ' των vox ad30vt και roland cube 30x οι οποιοι εχουν ενσωματωμενα εφφε αρκετα καλα και θα πειραματιστεις,πηγαινε ακουσε τους και αποφασισε.

αν θελεις γνωμη απο εμενα αναμεσα σε αυτους τους δυο,roland cube.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως ένα Roland Cube 30X ή ένα VOX AD30VT, πολύ καλοί ενισχυτές για μελέτη και για να ψαχτείς σε ήχους και στα βασικά εφε.

 

Και αν θες αποκλειστικά για το σπίτι, τον καινούργιο Roland Microcube RX.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πουλας το πεταλι ;; :-)

 

Για το σπιτι σε αυτα τα λεφτα:

Harley Benton GA5  100 EUR

και πεταλιερα BOSS ME50 μεταχειρισμενη 180 EUR και εισαι κομπλε

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συμφωνώ με το σετάκι αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tnx παιδες για τις προτασεις και τις ιδεες που μου δοσατε θα παω μια απο τις επομενες μερες για ενισχυτοτσαρκαjavascript:void(0);

Winkμηπως και ακουσω μερικους αν και μεχρι να βαλω τον πολυαγαπημενο μου κωδικο πιστωτικης σε καποια φορμα παραγγελιας μαλλον θα αμφιταλλαντευομαι ακομα μεταξυ αρκετων μοντελων

 

Υ.Γ Το πεταλι(του mountainbike)δυστηχως δεν πωλειται λογω συναισθηματικης αξιας αλλα και λογω της μοντας που εχω κανει για extra oρθοπεταλιεςjavascript:void(0);

Shockedjavascript:void(0);

Huh?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ τον roland η τον vox θα σου πρότεινα με αρκετό προβάδισμα στον roland λόγω του καθαρού του που συνεργάζεται τέλεια με πετάλια σε αντίθεση με τον vox που όλα τα καθαρά του μου έβγαιναν ανεξήγητα σκοτεινά... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου