Προς το περιεχόμενο

Έχει κανείς Hermanos Conde?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ναι,πείτε καμμιά γνώμη ρε παιδιά γιατί είμαι πολύ ψημένος να κάνω την τρέλλα.Το κάτωθι κόσμημα κοστίζει ούτε λίγο ούτε πολύ 9 χιλιάρικα(!!!)και θα χρειαστούν πολλές θυσίες για να γίνει το όνειρο πραγματικότητα.

Αν λοιπόν κάποιος έχει τέτοια κιθάρα ή είχε την τύχη να  παίξει,θα εκτιμούσα ιδιαίτερα δυο λογάκια.Ευχαριστώ πολύ :)

moto perpetuo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω κι εγω?? ;D

 

Εχει κανεις LABORGINI COUNTACH , μονοκατοικια στο KENSINGTON & εξοχικο 2000 τ.μ στο ST.MORITZ???

 

:) :)

 

Χωρις πλακα τωρα,ρωτωντας μας για τη "γνωμη" μας για ενα τετοιο οργανο ειναι σαν να μας ρωτας τη γνωμη μας για τον...Παρθενωνα...ειναι η δεν ειναι καλο αρχιτεκτονημα?? :) :) 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαπα ειναι ,παρε μια απο αυτες που πουλανε στα φαναρια οι Πακιστανοί (ξερεις τις μικρες...) ;D :) :) :) :)

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά, πιστεύεις ότι υπάρχει περίπτωση να βγει κάποιος και να σου πεί:  "Είχα παίξει κάποτε, αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένος..." :-X

Φιλικά, έτσι; Δεν σε αποπαίρνω, αλλά νομίζω ότι θα κατάλαβες και από τις άλλες απαντήσεις...

 

Πάντως είναι κούκλα! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε παιδιά,δεν περιμένω ν' ακούσω σχόλια τού στυλ"ντάξ' καλή είναι αλλά οι χαμηλές της είναι για τα μπάζα" και τέτοια.

Ούτε αν κάποιος πει πως είναι η καλύτερη κιθάρα τού κόσμου,εγώ αύριο φεύγω για τη Μαδρίτη.Επειδή η κιθάρα είναι flamenco και έχει κάποιες διαφοροποιήσεις σε σχέση με τίς κλασσικές,διαφοροποιήσεις που μόνο αν έχεις παίξει ένα τέτοιο όργανο μπορείς να νοιώσεις.

έχω ψάξει(όχι πολύ είν' η αλήθεια)στην Αθήνα για κάποιο καλό τέτοιου είδους όργανο και οι τιμές που έχω πάρει(πάντα για χειροποίητη μιλάμε)είναι σαφώς πολύ πιο κάτω απ'τη σπανιόλα,αλλά ένας μαγαζάτορας είπε το εξής....

Αν θέλεις αυτόν τον ήχο,αυτή την ατάκα κλπ...πάρε το αεροπλάνο,πήγαινε στην Ισπανία,πάρ'τη και γύρνα πάλι.Εδώ δεν πρόκειται να βρεις τέτοιο πράμα.

 

Επειδή λοιπόν πρόκειται για μία πολύ σοβαρή και δαπανηρή αγορά,ό,τι μάθει κανείς γύρω απ' αυτό,καλό είναι.Να είστε καλά! :)

moto perpetuo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ενας φιλος πηρε μια φετος το χειμωνα απο ισπανια.. εδωσε γυρω στα 7-8 χιλιαρικα απο οτι θυμαμαι. την εφερε μια μερα και την παιξαμε .... ενταξει η κιθαρα ΗΤΑΝ οντως απιστευτη!! εχω ακουσει και δει αρκετες γυρω στα 3-4 χιλιαρικα, αλλα αυτην ηταν οντως παραπανω. η συγκεκριμενη ηταν αναμεσα σε κλασσικη και φλαμενκα, "εδινε" δηλαδη οταν κοπαναγες, αλλα τραγουδουσε και στις χαμηλες δυναμικες.. η πλακα ειναι οτι ο φιλος δεν μενει ποτε ευχαριστημενος, και η ειχε παει πισω μια reyes και πηρε την condes η το αναποδο... παντως ηταν (οπως ειναι φυσικο σε τετοια λεφτα) ενα απιστευτο οργανο που αγοραζεις για μια ζωη..

 

... στο θεμα ισπανια η διαφορα στις τιμες ειναι τεραστια, φυσικα και ειναι μονοδρομος να συνδυασεις την αγορα με ενα ταξιδακι εκει, αφου οι πιο πολλοι κατασκευαστες ειναι στην ιδια πολη.. επισης εκει θα δοκιμασεις παρα πολλες, μεχρι να βρεις την καταλληλη, και οι τυποι εκει ειναι εντελως ανετοι..

 

... τελικα ο φιλος μου τις πηγε πισω και πηρε δυο: μια ασπρη και μια negra, γυρω στα τρια τεσσερα χιλιαρικα η καθε μια, και τωρα ειναι ευτυχης .....  ;D  ;D (και ΠΟΛΥ παικταρας... :o )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας φιλος πηρε μια φετος το χειμωνα απο ισπανια.. εδωσε γυρω στα 7-8 χιλιαρικα απο οτι θυμαμαι. την εφερε μια μερα και την παιξαμε .... ενταξει η κιθαρα ΗΤΑΝ οντως απιστευτη!! εχω ακουσει και δει αρκετες γυρω στα 3-4 χιλιαρικα, αλλα αυτην ηταν οντως παραπανω. η συγκεκριμενη ηταν αναμεσα σε κλασσικη και φλαμενκα, "εδινε" δηλαδη οταν κοπαναγες, αλλα τραγουδουσε και στις χαμηλες δυναμικες.. η πλακα ειναι οτι ο φιλος δεν μενει ποτε ευχαριστημενος, και η ειχε παει πισω μια reyes και πηρε την condes η το αναποδο... παντως ηταν (οπως ειναι φυσικο σε τετοια λεφτα) ενα απιστευτο οργανο που αγοραζεις για μια ζωη..

 

... στο θεμα ισπανια η διαφορα στις τιμες ειναι τεραστια, φυσικα και ειναι μονοδρομος να συνδυασεις την αγορα με ενα ταξιδακι εκει, αφου οι πιο πολλοι κατασκευαστες ειναι στην ιδια πολη.. επισης εκει θα δοκιμασεις παρα πολλες, μεχρι να βρεις την καταλληλη, και οι τυποι εκει ειναι εντελως ανετοι..

 

... τελικα ο φιλος μου τις πηγε πισω και πηρε δυο: μια ασπρη και μια negra, γυρω στα τρια τεσσερα χιλιαρικα η καθε μια, και τωρα ειναι ευτυχης .....  ;D  ;D (και ΠΟΛΥ παικταρας... :o )

Πράγματι,όταν παίζεις με όργανο που σού μιλάει στην καρδια,δε μπορείς παρά να είσαι ευτυχής όσα κι αν έδωσες.Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση,νά'σαι καλά! :)

moto perpetuo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To'χω ξαναπεί κάπου εδώ γύρω ότι οι κιθαρίστες πρέπει να είναι τρελά ευχαριστημένοι που ασχολούνται με ένα όργανο που έχει λογικότατες τιμές σαν επαγγελματικό. Οκ, αυτή η κιθάρα takes the cake αλλά για ρωτήστε κι άλλα επαγγελματικά όργανα το πού φτάνει η τιμή τους... το φλάουτο του δασκάλου μου (έπαιζε στην Ορχήστρα των Χρωμάτων) έκανε χαλαρά πιο πολλά... (και είμαι ευτυχής που έζησα την εμπειρία να το παίξω... ένα χάλια φύσημα του είχα βάλει για αρχή και σείστηκε το σύμπαν...)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πραγματικά πολύ δύσκολο να βάλεις μία λογική τιμή σε μια κιθάρα π.χ που το καπάκι της στεγνώνει με φυσικό τρόπο πάνω από 20 χρόνια.Τι να λέμε τώρα...

Οι PRS,ας πούμε,από το private stock τού Paul δεν ξεκινούν κάτω από 18,000.Υπερβολικό;Ίσως!Όσοι ξέρουν όμως τι ξύλα χρησιμοποιούνται,πώς κόβονται και πώς κατεργάζονται,θα το βρούν πολύ λογικό όπως είπε ο blοody sunday πριν.

moto perpetuo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου