Προς το περιεχόμενο

Οι "ερασιτέχνες" δεν δικαιούνται χρήματα από τα live??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αγαπητε wasted ΝΑΙ δεν δικαιουνται λεφτα μονο αν και ο μαγαζατορας ειναι ερασιτεχνης πχ δινει τζαμπα ποτα και πηρωνει απο τη τσεπη του τα παντα για το καλο ....της ΚΑΛΗΣ ΝΥΧΤΕΡΙΝΗΣ ΖΩΗΣ!!

 

NAI H OXI?

 

 

Άλλο θέλω να πω, ότι εξαρτάται από το μουσικό πως θα το διαπραγματευτεί.

 

Εδώ βέβαια παίζουν ρόλο ένα σωρό παράγοντες, πόσο ώριμος είσαι, πόσο εκτιμάς και σέβεσαι ο ίδιος αυτό που παίζεις, πόση πρεμούρα έχεις να παίξεις, τι θέλεις να κερδίσεις μέσα από τη συμμετοχή σου, και άλλα πολλά. Όλα αυτά τα σταθμίζει κανείς και αποφασίζει αν θα βγεί ή όχι...

 

Πάντως κανείς μαγαζάτορας (πλέον) δε θα σου δώσει λεφτά από μόνος του επειδή είσαι καλούλης και γλυκούλης και καλό παιδί...

 

ΥΓ.

 

Πες μου ότι είσαι ο παλιός καλός MULE, δε μπορώ να θυμηθώ και το προηγούμενό σου nick, αν θυμάμαι καλά βέβαια...  ;)

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 201
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εφόσον κάποιος είναι ερασιτέχνης οργανοπαίχτης, τυπικά δεν δικαιούται φράγκο.

 

Αν βέβαια ο μαγαζάτορας είναι σωστός και όχι γύφτος, το κατιτις του θα το δώσει (λεφτά, μπύρες, δωμάτιο για παρτούζες με γρούπις μετά).

 

Αν δε δώσει, δεν (ξανα)πάτε, δικαίωμά σας είναι.

 

 

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oui c'est moi!!!

 

Συμφωνω ναι οτι ειναι θεμα διαπραγματευσης και εκτιμησης αλλα ΔΕΝ ξεκινα αυτη η διαπραγματευση απο το σημειο 0 ευρω αλλα απο το πχ 1 Ευρω και μπορει να φτασει θεωρητικα παντα σε δισ-θεωρατα υψη. αν ειμαι ψωναρα και λεω οτι εγω αξιζω 5000 ευρω τη νοτα απλα ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΙΞΩ ΠΟΤΕ!!!

 

απο τη στιγμη ομως που πληρωνω τις μπακετες, χορδες, σερβις μου κλ κλπ τοτε στη χειροτερη παιζω μουσικη με αμοιβε τετοια ωστε να μη μπαινω μεσα. αλλιως δεν εχει νοημα..!!!

 

mule a.k.a. interpaul

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον κάποιος είναι ερασιτέχνης οργανοπαίχτης, τυπικά δεν δικαιούται φράγκο.

 

Αν βέβαια ο μαγαζάτορας είναι σωστός και όχι γύφτος, το κατιτις του θα το δώσει (λεφτά, μπύρες, δωμάτιο για παρτούζες με γρούπις μετά).

 

Αν δε δώσει, δεν (ξανα)πάτε, δικαίωμά σας είναι.

 

 

Δηλαδή οι επαγγελματίες όλοι γεννήθηκαν έτοιμοι επαγγελματίες??

Όλοι ξεκινούν από κάπου και προσπαθούν να φτάσουν κάπου.

Λάθος το ότι οι ερασιτέχνες δεν έχουν δικαιώματα απέναντι στο εξτραδάκι .

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ξεχωρίζει πραγματικά τον επαγγελματία απ'τον ερασιτέχνη? Ποιά είναι τα κριτήρια? Ή μήπως είναι το κλασσικό, είμαι ότι δηλώνω πως είμαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντος εαν ηθελα με καθε τροπο να παιξω καπου και δεν υπηρχαν φραγκα παντα εβρισκα τροπο να υπαρχει καποι αλλου ειδους αμοιβη πχ να μου εγραφαν τη συναυλια σε cd. αυτο με γλιτωσε απο πολλα λεφτα για demo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η ταυτότητα λέει έπαγγελμα μουσικός, τότε είσαι επαγγελματίας, τέλος.

Όσο για το εξτραδάκι φίλε πληκτρά, δεν διαφωνούμε.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου