Προς το περιεχόμενο

Mosquito Sound


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διάβασα πρόσφατα για τους εφηβο-απωθητικούς ήχους (ήχους που μόνο έφηβοι μπορούν να ακούσουν, συχνότητας 20-22Κhz) που αρκετοί στην Ευρώπη φαίνεται να χρησιμοποιούν για να διώχνουν τους "ενοχλητικούς" έφηβους από τα "σοβαρά" στέκια τους (κυριλέ γειτονιές, εμπορικά κέντρα, ποιος ξέρει τι άλλο).

Κυκλοφορούν αρκετές τέτοιες συσκευές στο δίκτυο, κάποιες χώρες τις απαγορεύουν, άλλες τις δέχονται, γενικά πάντως το μέλλον όλο και πιο μαύρο δείχνει.

Κάμερες, βιομετρικά στοχεία, ηλεκτρονικό φακέλωμα... Άστα να πάνε...

Πάντως, έκανα κι εγώ το πείραμα και από τα 16khz και πάνω δεν ακούω τι-πο-τα!

Ακούω από τα 15khz και κάτω (ηλικιακά με... δίνει κανονικά) ;)

Εσάς, συμβαδίζει το αυτί με την ηλικία σας;

 

 

PS το τεστ το έκανα σε δυο-τρια site που διαφημίζουν το mosquito sound σαν ringtone

 

 

Constant Shallowness Leads To Evil

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα ένα βιντεάκι στο youtube, εγώ είμαι στα 12 και κάτω! Άρα αυτό με κάνει κουφάλογο, έτσι?  ;D  ;D  ;D  Απλά δεν κατάλαβα τι ακριβώς παίζει με το όλο θέμα... Αρχικά τουλάχιστον!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 khz ε; Δηλαδή 50άρης; Εγώ πάλι στα 15 khz, 40άρης... (κάποια site έχουν και αντιστοιχίες: τι ακούς και σε ποιες ηλικίες)

 

καταραμένα μπλιμπλίκια... με κούφαναν ;D

 

Constant Shallowness Leads To Evil

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλυτερα ρε σεις. μετα τα 16 δεν υπαρχειτιποτα μονο φυσημα...! :)

χε χε ,

καλο ειναι να εχεις ενα built in  high cut  ....!

  Μη σας πω οτι και ενα Low cut σας προφηλασει  απο τους εγκληματιες που βομβαρδιζουν τα αυτια μας στα κλαμπ ... :) ! εγω θα ηθελα κι ενα κομπρεσορα με auto make up gain  γιατι ωρες ωρες βαριεμαι να μιλαω δυνατα....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου