Προς το περιεχόμενο

για αγορα προενισχυτή μικροφώνου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να παρω ενα προενισχυτή μικροφώνου / line για να βελτιωσω τον ηχο τις ηχογραφισης μου...

και ειμαι αναμεσα σε...

 

http://www.thomann.de/gr/behringer_mic_800.htm

 

http://www.thomann.de/gr/behringer_mic2200_ultragain_pro.htm

 

http://www.thomann.de/gr/behringer_dsp110_shark.htm

 

καποιος εχει καποιο απο αυτα?? πειτε μια γνωμη η καντε μια αλλη προταση..

psycho beatsssssss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν έχω ΙΔΕΑ περί των μηχανημάτων αυτών, αλλά με αυτά τα λεφτά θα ρισκάρω να σου πω ότι δεν παίζει να βελτιώσεις τίποτα :( Αξιοπρεπείς προενισχύσεις αρχίζουν από πιο ακριβά μηχανήματα. Τι μικρόφωνο όμως έχεις; Και τι κάρτα; Πες τα μας για να σου δώσουμε γνώμη για το πώς θα βελτιώσεις την κατάσταση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lexicon lamda...

kai ena akg d3700 επιδει το ηθελα και για ηχογραφισεις και για live...

αλλα 8α παρω ενα πυκνοτικο και 8ελω ενα καλο προενυσχητη!!

psycho beatsssssss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα.... πόσα χρήματα μπορείς να δώσεις για τον προενισχυτή ΚΑΙ το μικρόφωνο; Πάντως μην αγχώνεσαι, έχουμε κόσμο να σε βοηθήσει - και πολύ πιο καταρτισμένο από εμένα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πρότεινα, τα λεπτά που είναι να δώσεις για την προενίσχυση, να τα κρατήσεις και να μαζέψεις και άλλα και να πάρεις ένα καλό πυκνωτικό μικρόφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μικ π έχει δέν ειναι και άσχημο αλλα πιστεύω καλύτερα προενισχυση παρά μικ αυτή τη στιγμη.μακάρι να ήταν μόνο θέμα μικ ο ήχος.θυμάμαι χαρακτηριστικά μόλις πρωτοπήρα ενα millenia pre και δοκίμασα ενα ταπεινό σμ58 δέν το πίστευα,ακουγόταν απίστευτα καθαρό και με ψηλές που ουτε καν φανταζόμουν οτι μπορεί να βγάλει ενα sm.καλα, μόλις έβαλα το πυκτνοτικό πάνω... :-X :-X :-X :-X :-X

www.beatonboard.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μικ π έχει δέν ειναι και άσχημο αλλα πιστεύω καλύτερα προενισχυση παρά μικ αυτή τη στιγμη.μακάρι να ήταν μόνο θέμα μικ ο ήχος.θυμάμαι χαρακτηριστικά μόλις πρωτοπήρα ενα millenia pre και δοκίμασα ενα ταπεινό σμ58 δέν το πίστευα,ακουγόταν απίστευτα καθαρό και με ψηλές που ουτε καν φανταζόμουν οτι μπορεί να βγάλει ενα sm.καλα, μόλις έβαλα το πυκτνοτικό πάνω... :-X :-X :-X :-X :-X

 

Ποιόν μοντέλο millenia πήρες  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μικ π έχει δέν ειναι και άσχημο αλλα πιστεύω καλύτερα προενισχυση παρά μικ αυτή τη στιγμη.μακάρι να ήταν μόνο θέμα μικ ο ήχος.θυμάμαι χαρακτηριστικά μόλις πρωτοπήρα ενα millenia pre και δοκίμασα ενα ταπεινό σμ58 δέν το πίστευα,ακουγόταν απίστευτα καθαρό και με ψηλές που ουτε καν φανταζόμουν οτι μπορεί να βγάλει ενα sm.καλα, μόλις έβαλα το πυκτνοτικό πάνω... :-X :-X :-X :-X :-X

 

Ποιόν μοντέλο millenia πήρες  ???

 

το td-1 αυτό με το eq πάνω,καλά το eq είναι τελείως κρυστάλλινο..

www.beatonboard.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nai oκ αλλα εσυ μου μιλας για το millenia που εχει 1500ε!!

κατι πολλη ποιο οικονομικο? με 100,150 ευρος... μεχρι εκει δινω.. δε βγαινω αλλιως!!!  ;D

psycho beatsssssss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε 100-150 αγοράζεις υπομονή απ το περίπτερο δίπλα κ αναμένεις στο τζάκ πότ.

 

Σκληρή η αλήθεια αλλά με τόσα κέρματα το μόνο ασφαλές κ σίγουρα χρήσιμο είναι ένα shure sm58.

 

Αν θες πραγματικά βελτίωση στον ήχο μην πέρνεις μπέχρινγκερ.Πριν όμως αποφασίσεις τι θα κάνεις σκέψου κ τις προοπτικές που έχει η δουλεία που θες να κάνεις.Αν είναι για επαγγελματική χρήση πάρε καλα μηχανήματα.Αν οχι μην πέρνεις τπτ.

 

Ένα άλλο είναι να δεις αν αυτο που θές να γράψεις θα είναι μακροχρόνιο κ ποσοτικά μεγάλο σε ώρες.Αν πάλι όχι βρές ενα στουντιο κ γράψε εκεί με λίγα λεφτα αυτό που θές.

 

Γενικά η συμβουλή μου είναι να μην μπείς στο λούκι του να βγάλεις καλή ποιότητα σε συνθήκες σπιτιού.(με επιφύλαξη στο τι θα γράφεις γιατι υπάρχουν κ πράγματα που γίνονται σπιτι).

 

Αυτά που λέω τα διαπίστωσα απο προσωπική επαφή με αυτό που λέγεται ήχος-ηχολυψία-ηχομόνωση-ακουστική-στήσιμο-ηχογραφηση-μίξη κ.τ.λ., όχι σε επαγγελματικό επίπεδο αλλά προσπαθούσα να βγάλω απ τη μύγα ξίγκι που λέμε χωρίς την κατάλληλη θεωρητική υποστήριξη κ την απαιτούμενη σε μηχανήματα ύπαρξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου