Προς το περιεχόμενο

Ειναι ο Josh Homme επηρεασμενος απο τον Elvis Presley?


ex-Q.O.T.S.A.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιστευω πως ο Josh Homme απο τους Queens Of The Stone Age, ειναι βαθυτατα επηρεασμενος απο τον Elvis Presley!!!

Την αποψη αυτη τη στηριζω στον τροπο που κινειται (οι κινησεις του on stage θυμιζουν πολυ τις κινησεις του Elvis), στον τροπο που μερικες φορες χρησιμοποιει τη φωνη του και φυσικα στο κομματι των Q.O.T.S.A. "Little Sister" οπου ναι μεν, δε μοιαζει μουσικα με του Elvis, αλλα στιχουργικα (ως θεμα) ειναι παρομοιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έχεις απόλυτο δίκιο. Έπεσες και στον άνθρωπο βέβαια, γιατί έχω σχιζοφρενικό κόλλημα μαζί του εδώ και καμιά 15-16ριά χρόνια. Κοίτα και αυτό... http://www.noiz.gr/index.php?topic=11637.0

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ... το διαβασα! Καλη φαση! Ειδα οτι ειχε απαντησει και ο συντροφος μου στο θεμα...

Εχω ΤΟ κολλημα με Q.O.T.S.A. και με τον Josh εξου και το θεμα που ποσταρα. Χθες το συζητησα με τον Spie γιατι μου τριβελιζε το μυαλο το "Little Sister". Ακομα και τωρα που γραφω Q.O.T.S.A. ακουω!!! χεχεχεχε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o homme ειναι γενικοτερα ψυχακιας (με την ιδιοφυη εννοια). και φυσικα αυτο φανηκε απο πολυ παλια με τα υπερσημαντικα για τον σημερινο ηχο του rock/metal/call it what you want blues from the red sun και (το θεικοτατο) sky valley.

 

οι quotsa ειναι η φυσικη/λογικη εξελιξη (αν και το τελευταιο παραηταν πειραματικο ρε παιδι μου, anyway...)

 

 

nothing to fear, nothing to doubt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βoukas εισαι κολλημενος με σενα? η εισαι επηρεασμενος απο σενα? ας κανουμε και ψυχολογια σημερα... λοιπον πες μου τι νιωθεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ συμφωνώ μαζί σας...Ειδικά βλέποντας Live κομμάτιαα τους με Grohl στα τύμπανα. :P :D...Κατά τη γνώμη μου πρόκειται για έναν ιδιάιτερο μουσικό ο οποίος, πάντα συνθετικά και μουσικά, έχει μοναδικό στυλ... 8)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου