Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμενα παντως μου αρεσει να εχουμε και πιτσιρικια , αρκει να το ξερουμε. μια χαρα δεν ηταν ο nemo? (τωρα λογικα ενηλικιωθηκε ο νεμακος . μου αρεσαν ολα αυτα που ελεγε μονο και μονο επειδη ηξερα τι ηλικια ειχε . εγω στα  16 - 17  ημουν ντιπ ηλιθιος)

επισης μεγαλη μας τιμη να εχουμε στην παρεα μας ισως τους μοναδικους νεαρους που δε παιζουν ολη μερα ον λαιν γκειμς.(μαλλον παιζουν σχεδον ολη μερα)

καταλαβαινω παντως ολους εσας που αναφερθηκατε στα προβληματα που προκαλει η ανευθυνη συμμετοχη τους.

τρεφω μεγαλη εκτιμηση προς την νεα γενια σε πεισμα πολλων κομπλεξικων απο μας που τους καταλογιζουν ενα σωρο πραγματα αντιστοιχων με αυτα που καταλογιζαν  οι παλιοι και σε μας. πχ "εμεις πιναμε γαλα απο το βυζι της κατσικας ενω εσεις εχετε νουνου" "εμεις δουλευαμε απο μικροι ενω εσεις ειστε μαλθακοι επειδη σπουδαζετε " κλπ κλπ κλπ

ετσι κι εμεις τους λεμε τωρα "εμεις παιζαμε στην αλανα ενω εσεις ειστε ολη μερα στα κουμπιουτερ..."  λες και κατι καναμε στην αλανα. ουτε μαθαιναμε κατι ουτε αθλητισμο καναμε, πολλες φορες αλητευαμε βαριεστημενα. τουλαχιστον τωρα κανουν ολα τα παιδακια σχεδον , οργανωμενο αθλητισμο και τουλαχιστον ακομη και απο τα βιντεο γκειμ μπορει να μαθουν κατι παραπανω. οσο για την μαιρουλα γιατι να της την πεσουν αφου τα εχουν μαζι απο τα νηπια και το δημοτικο , οταν εμεις αν μαθαινανε ποιαν αγαπαε μπορει και να βουτουσαμε απο καμια ταρατσα απο την ντροπη. ...

 

ξερω ξεφυγα...

 

 

 

 

πω πω τα λες παρα πολύ καλά.Μα παρα πολύ καλά :)

 

Παντως κι εγώ εξ αρχής είχα δηλώσει την ηλικία μου και τώρα την έχει μάθει ολο το noiz...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...ο Yameth...πρέπει να είναι καλυμμένος σε περίπτωση που ο γονέας ζητήσει τα ρέστα επειδή ...το παιδί μου...του δώσατε λινκς για ...φωτογραφίες αθώων παρθένων με μπανάνες...

 

H μπανάνα βρίσκεται υπό διωγμόν! Βζζζζζζ (που'σαι Vrass) και κουρδισμένοι ανασυνταχτείτε να αντιμετωπίσουμε τη λαίλαπα της λογοκρισίας, της εισαγώμενης φέτας και του κατεψυγμένου καλαμαρακίου!

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, να το συμπτύξω λίγο;

 

Όπως έχουμε διαπιστώσει πολλάκις, τα μεγαλύτερα σε ηλικία μέλη του Noiz δεν έχουν κανένα πρόβλημα με τα μικρότερα σε ηλικία μέλη. Απόδειξη είναι ο NemOOO (όπως ανέφερε ο boody), ο οποίος εγκλιματίστηκε άψογα από την πρώτη στιγμή που μπήκε και ενώ όλοι ήταν γνώστες της ηλικίας του.

 

Από την άλλη, δεν χρειάζεται να κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας και να υποκρινόμαστε ότι δεν υπάρχουν και οι περιπτώσεις νέων οι οποίοι έχουν δημιουργήσει μπάχαλο κατά καιρούς. Το ίδιο συμβαίνει και με τους ενήλικες αλλά θεωρώ σε μικρότερο βαθμό.

 

Βάλτε μέσα και το τυπικό/νομικό της υπόθεσης μιας και ζούμε σε μια εποχή που πρέπει τα πάντα να είναι politically correct και έχετε την κατάσταση μπροστά σας...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, να το συμπτύξω λίγο;

 

Όπως έχουμε διαπιστώσει πολλάκις, τα μεγαλύτερα σε ηλικία μέλη του Noiz δεν έχουν κανένα πρόβλημα με τα μικρότερα σε ηλικία μέλη. Απόδειξη είναι ο NemOOO (όπως ανέφερε ο boody), ο οποίος εγκλιματίστηκε άψογα από την πρώτη στιγμή που μπήκε και ενώ όλοι ήταν γνώστες της ηλικίας του.

 

Από την άλλη, δεν χρειάζεται να κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας και να υποκρινόμαστε ότι δεν υπάρχουν και οι περιπτώσεις νέων οι οποίοι έχουν δημιουργήσει μπάχαλο κατά καιρούς. Το ίδιο συμβαίνει και με τους ενήλικες αλλά θεωρώ σε μικρότερο βαθμό.

 

Βάλτε μέσα και το τυπικό/νομικό της υπόθεσης μιας και ζούμε σε μια εποχή που πρέπει τα πάντα να είναι politically correct και έχετε την κατάσταση μπροστά σας...

 

 

Και εγώ απο εδω και περα θα προσπαθω να μη δημιουργώ "μπάχαλο"... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα με ψευτικη ταυτοτητα και διπλωμα θα μπορει ενας ανηλικος να νοικιαζει ενα αυτοκινητο αν το βαλει σκοπο. Αυτο δεν σημαινει οτι το Γραφειο Ενοικιασεων Αυτοκινητων δεν πρεπει να εχει θεσει προαπαιτουμενα το να εισαι ενηλικος και κατοχος διπλωματος στις ενοικιασεις αυτοκινητων.

 

Αμα δεν έχεις γένια και η φωνή είναι ακόμη Βουγιουκλάκη, δεν σου δίνει κανείς αυτοκίνητο + του ότι πρέπει να έχεις το δίπλωμα 2 (νομίζω) χρόνια + του ότι πρέπει να είσαι πάνω απο 25 όχι 18....  ::) ::)

 

Πέρα απο αυτό θα συμφωνήσω με την περίληψη του Alchemist. Ας καλυφτεί νομικά το noiz αφού κρίθικε και είναι σκόπιμο και απο κει και πέρα ο καθένας να αναλάβει τις ευθύνες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωπάτε μωρέ, μια χαρά είναι να υπάρχουν και ανήλικοι και ενήλικες και οι πάντες. Αρκεί να έχουν κάτι να πουν και να μην δημιουργούν μπάχαλο, οι μεν νεανίες με ιντερνετοεπαναστάσεις των οπισθίων και οι δε πρεσβύτεροι με τον καθοπρεπισμό της μαϊμούς.  ;)

 

Για το νομικό μέρος, δεν ξέρω. δεν τα κατέχω τέτοια εγώ!  :-[

 

Αυτά

 

 

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωπάτε μωρέ, μια χαρά είναι να υπάρχουν και ανήλικοι και ενήλικες και οι πάντες...

 

+1. Με το μπάχαλο που επικρατεί στο Internet, το τελευταίο από το οποίο κινδυνεύουν οι πιτσιρικάδες είναι να σοκαριστούν από τη μπανάνα του kwsta ή τις προσκλήσεις σε μπυροποσία. Και όσον αφορά τα άκυρα ποστ και τις "ανώριμες" απόψεις, μπορώ να απαριθμήσω πολλά πρόσφατα παραδείγματα όπου γράφτηκαν απίστευτοι δογματισμοί και φοβερές ασυναρτησίες εδώ μέσα από ενήλικες, να μην πω υπερήλικες...  ::) ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, πρέπει να απαγορευθεί η είσοδος σε όσους δεν είχαν γεννηθεί όταν βγήκε το Sultans of Swing...  :P

 

Υπαρχουν και τετοιοι ?

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να 'μαι κι εγώ. Ανήλικος κι εγώ, και διαβάζω αυτόν τον καιρό όλα αυτά που γράφονται για τους "μεγάλους" και τους "μικρούς"...

 

Από τα πρώτα ήδη ποστ κάποιου φαίνεται αν αυτός είναι ώριμος και έχει όρεξη να συζητήσει, ή όχι... Δεν είναι, λοιπόν, και δύσκολο ο καθένας να βγάλει τα δικά του συμπεράσματα για το ποιός δημιουργεί μπάχαλο και ποιός όχι...

 

Αν, από 'κει και πέρα, θεωρεί ο Yameth φρόνιμο να απαγορέψει τη χρήση του φόρουμ σε ανήλικους, τότε την πάτησα, και τα ξαναλέμε σε ενάμιση χρόνο... ::)

 

Θα ήθελα πάντως να συμφωνήσω με την τακτική που ακολουθείται, να υπάρχει μια σχετική ελευθερία, πέρα από το απολύτως τυπικό...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου