Προς το περιεχόμενο

the amazing matsumoku guitars! CLIP!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε, έχουμε έρωτα πλέον και μάλιστα σφοδρότατο....

Την ΤΟΚΑΙ δεν μου την δίνει πίσω ο φίλος μου (έχει μια ARIA strat αγορασμένη το '80) αυτή ρε παιδιά παίζει μόνη της η κιθάρα, δεν χρειάζεται να ξέρεις....

Η δε ΤΟΚΑΙ είναι όπως έχω ξαναπεί η πιό δύσκολη που έχω πιάσει, όμως αν ξέρεις να δουλεύεις καλά τα δαχτυλάκια σου χαρίζει τρελλό ήχο (θα την συνηθήσω που θα πάει). Την βάζω καρφί στον ενισχυτή και δεν θέλω ούτε ηλεκτροακουστική, της πετάω ένα Overdrive και μπορώ να έχω ήχο που δεν πάει το μυαλό κανενός (που δεν έχει παίξει με τέτοια κιθάρα).

Δηλώνω κ@ψούρης πλέον με Vintage Japs (αγόρασα και Greco & Burny).

Διάβαζα τον WhiteNoise και ειλικρινά έλεγα ότι ή Γιαπωνέζος είναι ή πολύ βλ@κ@ς (sorry  WN σχήμα λόγου) όμως η επιμονή του με έκανε να ασχοληθώ με τους σχιστομάτηδες (βοήθησαν και τα Forum) και είδα ότι ο άνθρωπος έχει δίκιο 100% του οφείλω ένα ευχαριστώ που με έβαλε στον καλό τον δρόμο και ένα συγνώμη που τον είχα παραξηγήσει.

Και κάτι ακόμα, οι συγκεκριμένες Japs είναι από τις λίγες κιθάρες που δεν αλλάζω μαγνήτες επ΄ουδενί.

 

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πειτε με τρελο αλλα εχοντας δωσει μονο τον τελευταιο διαστημα 3 αμερικανες στρατ και κρατοντας τις παλιες γιαπωνεζες fender

προτιμω τις δευτερες χαλαρα!

εκει που πραγματικα κρινεται μια κιθαρα ειναι οι πραγματικες συνθηκες 6ημερο σε παταρι οπως και να γινει ακουγονται καλυτερα στα αυτια μου. Σπιτι ολες λιγο πολυ 'απαντανε'!!

δεν μιλαω βεβαια για την pro cbs η abs αεροσακοεποχη

ασε τωρα τελευταια γινομαι και σχιστοματης..  :D

 

 

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..να πω την αμαρτια μου ομως μολις εκλεισα και μια usa gibson les paul custom 1974 ::)

σουπερ κιθαρα θα ειναι και αυτη φανταζομαι.

εξαλλου εχει και αλλη ιστορικη αξια μια παλια gibson,κακα τα ψεμματα.

μην τρομαξεις ομως αν ακουσεις καμια greco να παιζει το ιδιο καλα αν οχι και καλυτερα 8) 8)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε, έχουμε έρωτα πλέον και μάλιστα σφοδρότατο....

Την ΤΟΚΑΙ δεν μου την δίνει πίσω ο φίλος μου (έχει μια ARIA strat αγορασμένη το '80) αυτή ρε παιδιά παίζει μόνη της η κιθάρα, δεν χρειάζεται να ξέρεις....

Η δε ΤΟΚΑΙ είναι όπως έχω ξαναπεί η πιό δύσκολη που έχω πιάσει, όμως αν ξέρεις να δουλεύεις καλά τα δαχτυλάκια σου χαρίζει τρελλό ήχο (θα την συνηθήσω που θα πάει). Την βάζω καρφί στον ενισχυτή και δεν θέλω ούτε ηλεκτροακουστική, της πετάω ένα Overdrive και μπορώ να έχω ήχο που δεν πάει το μυαλό κανενός (που δεν έχει παίξει με τέτοια κιθάρα).

Δηλώνω κ@ψούρης πλέον με Vintage Japs (αγόρασα και Greco & Burny).

Διάβαζα τον WhiteNoise και ειλικρινά έλεγα ότι ή Γιαπωνέζος είναι ή πολύ βλ@κ@ς (sorry  WN σχήμα λόγου) όμως η επιμονή του με έκανε να ασχοληθώ με τους σχιστομάτηδες (βοήθησαν και τα Forum) και είδα ότι ο άνθρωπος έχει δίκιο 100% του οφείλω ένα ευχαριστώ που με έβαλε στον καλό τον δρόμο και ένα συγνώμη που τον είχα παραξηγήσει.

Και κάτι ακόμα, οι συγκεκριμένες Japs είναι από τις λίγες κιθάρες που δεν αλλάζω μαγνήτες επ΄ουδενί.

 

ειναι πολυ λογικο φιλαρακι να θεωρεις πως ειναι τρελος καποιος που λεει οτι μια κιθαρα των 500 ευρω ειναι καλυτερη απο μια gibson 2500 ευρω. :o :o

και εγω ακριβως την ιδια αντιδραση με εσενα θα ειχα αν πριν 10 χρονια δεν επεφτε στα χερια μου κατα τυχη μια greco japan του 1976.(την οποια σχεδον δεν την πληρωσα ...την ανταλλαξα με 40,000 δρχ που ειχα δωσει δανεικα σε καποιον που δεν ειχε σκοπο να μου τα επιστρεψει...για καλη μου τυχη!!!) 8)

πλεον εχω αγορασει αλλες 2 greco vintage απο το ebay. ;)

σχετικα με την δυσκολια της ταστιερας της tokai σου,θα σου προτεινα να την πας για fret leveling και επαγγελματικο set up. ;)

δεν θα σου παρουν συνολικα πανω απο 60-70 ευρω αλλα μετα δεν θα πιστευεις στα ματια σου(η μαλλον στα δαχτυλα σου) ;)

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν να βλέπω την στιγμή.......

 

:D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330227686264&indexURL=0&photoDisplayType=2#ebayphotohosting

 

WN τα τάστα είναι ολοκαίνουργια (έτσι δείχνουν) σε βόλεμα είναι το μπέρδεμα παίζεις με τα LEGO (stratocaster) και μόλις πιάσεις μια σοβαρή κιθάρα δυσκολεύεσαι.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν να βλέπω την στιγμή.......

 

:D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330227686264&indexURL=0&photoDisplayType=2#ebayphotohosting

 

WN τα τάστα είναι ολοκαίνουργια (έτσι δείχνουν) σε βόλεμα είναι το μπέρδεμα παίζεις με τα LEGO (stratocaster) και μόλις πιάσεις μια σοβαρή κιθάρα δυσκολεύεσαι.

δεν έχει σημασία που είναι καινούργια τα τάστα φίλε μου.

τα τάστα εφόσον τοποθετηθούν χρειάζονται λιμάρισμα για να ευθυγραμμισθούν απόλυτα μεταξύ τους,

πράγμα που μάλλον δεν έγινε με σχολαστικότητα στην δική σου.(ενω οι vintage ειναι αψογες κατευθειαν)

ευτυχώς δεν πρόκειται για κάτι σπουδαίο και με ιδιαίτερο κόστος.

Καν’το και δεν θα το μετανιώσεις(σε καλό τεχνίτη όμως...πολύ προσοχή)

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχετο αλλα αν σεταριστη σωστα (και fret leveling)μια les paul ειναι πολυ πιο ευκολοπαιχτη απο τα lego(strats) ;)

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου