Προς το περιεχόμενο

New Fender CS Teles!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Bad marketing... Ο τύπος στο video της CS του Summers λέει ότι ο Andy την αγόρασε 200$. Κι εσύ σκέφτεσαι "κι από μένα ζητάνε 5000$;;;; Για μια κιθάρα που αγοράστηκε 200;;;"

 

αυτο ισχυει που λες σχετικα με την αυθεντικη...δηλαδη αν ο sUMMERS ηταν φιλος σου και σου ελεγε στη πουλαω εσυ πες του ρε μαγκα την  πηρες 200 δολ

 

τωρα ειναι μεταχειρισμενη αρα την αγοραζεις με 100 δολ και με 1,6 ισοτιμια του δινεις 60 Ευρω

 

ξεχνας βεβαια οτι 200 δολ ΤΟΤΕ μπορει σημερα να ειναι 2000 ΔΟΛ

βαλε τωρα τα χρονια της και την ιστορια της και κανε σουμα....

 

αναφορικα με τους κλωνους αυτο που πληρωνεις ειναι

α. η δουλεια πολλων τεχνιτων για να σου κανουν το super ΑΚΡΙΒΕΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ και

 

β. το οτι εισαι ενας απο τους 300 του ΠΛΑΝΗΤΗ που την εχουν

 

αν εισαι δε και φαν τοτε κοιτας μονο να εχεις τα φραγκα να τη παρεις

 

αν κοιταξεις στο site guitarcenter.com ο Frusciante λεει για την jeff beck esquire οτι ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΤΑ 12000 ΔΟΛ να τη παρει καποιος. Αυτος τη πηρε γιατι κονομαει τρελλα και ετσι γιατι απονεμει τιμη στο jeff beck γιατι τον γουσταρει

 

δηλαδη εμμεσα σου λεει οτι ΚΑΚΩΣ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ ΑΥΤΕς ΤΙΣ ΚΙΘΑΡΕΣ ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα εχουμε λιγο μπερδεψει τα πραγματα...

 

Καταρχην η original κιθαρα του Summers ειναι μια vintage tele του 63-64 με το πολυ σπανιο maple cap neck οποτε ,ακομα και με τις μετατροπες που εχει πανω της,χαλαρα πιανει στην αγορα τα 15 με 16 χιλιαδες ευρω (αν ηταν χωρις μετατροπες χαλαρα επιανε τις 25 με 30 χιλιαδες ευρω) ακομα και αν ΔΕΝ ανηκε στον Andy Summers (τωρα που ανηκει ειναι απλα ανεκτιμητη προσωπικα υπολογιζω την αξια της αν εκποιηθει για φιλανθρωπικους σκοπους πανω απο 500.000 ευρω....)

 

Το ΠΟΣΟ την αγορασε πριν απο 30 χρονια ειναι αλλου παππα ευαγγελιο (εγω ειχα αγορασει το 84 στη ΝΥ μια tele του 62 μονο 400 δολλαρια και την πουλησα το 2000 γυρω στα $18.000  ,απο τη στιγμη που υπαρχει vintage craze την εκμεταλευεσαι...)

 

το συγκεκριμενο οργανο ειναι one off ltd edition και σε λιγα χρονια θα κανει μια περιουσια οπως και ολες οι ltd edition cs Fender.

 

Στις κιθαρες ισχυει οτι και στο χρηματιστηριο..οποιος εχει φραγκα επενδυει (και περιμενει) οποιος δεν εχει δεν επενδυει και "φωναζει" απο "εξω" οτι κλεβουνε τον κοσμακη... ;D ;D 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αποκλειεται φιλε τα 18000 να τα εδωσε Ελληνας ετσι δεν ειναι

ασε που μαλλον δεν πιστευω οτι εγινε ετσι

 

τωρα αναφορικα με το vintage craze συμφωνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και δεν τα εδωσε Ελληνας (η κιθαρα πουληθηκε μαζι με ολες τις vintage κιθαρες μου στο Λονδινο) ,και ΦΥΣΙΚΑ και ΕΓΙΝΕ ετσι (δεν καταλαβαινω γιατι το αμφισβητεις...)

 

Προφανως πρεπει να κανεις μια επισκεψη στο www.gbase.com & στο www.ebay.com

 

για να ενημερωθεις για τις τιμες των vintage κιθαρων γιατι εχεις μεινει λιγο...πισω... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά στην Αγγλία φίλε 777, τα 18000 ευρά για μιά τέλε του 62, είναι ίσωσ και λίγα σήμερα για κάποιους εκεί.... η πλάκα είναι ότι είναι δεν είναι από τίμιο ξύλο, αρκεί να είναι του 50 ή του 60 (εκεί παίζουν τρελά τα φράγκα) και καθάρισες με ένα καλό εισοδηματάκι!!

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αμεεεε περιμεναν στο λονδινο να του ςερθει τελε 62 απο......Ελλαδα

και διαβαζουμε φιλε και ξερουεμ τιμες αποολα  ξερουμε

και με 3000 και 6000 λιρες ητοι το πολυ 8-900 Ευρω βρισκουνε.

 

οσο για το ebay ....με τους απατεωνες δεν ασχολουμαι

 

τωρα αναφορικα με τις αξιες ανα το χρονο αμα σου πω οτι για μια κοινη ρεπλικα τελε 52 μου δινουν και 3000 και 4000 ευρω....οποτε μια 62 για 18 χιλ μαλλον απατη μου ακουγεται η κοροιδια...για αυτο "SF γερα παρτους τα λεφτα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να καταλαβω τι λες ακριβως..αλλα βρες μου εσυ τελε του 63 με 9000 ευρω και την παιρνω ΤΩΡΑ... ;D

 

 

http://www.gbase.com/Stores/Gear/GearList.aspx?GS=Y&SF0=12&SD0=1&SF1=8&SD1=1&FY=1962&LY=1965&Keyword=fender+telecaster

 

Τωρα τα περι "εσενα περιμεναν στο Λονδινο" δεν τα σχολιαζω καν καθοτι εχω τελειωσει εδω και χρονια το ...δημοτικο... :) :)

 

(α,και ο μπαμπας μου ΔΕΡΝΕΙ τον μπαμπα σου... :) :) :)) 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αυτός ο 777 πολύ φόρτσα δεν μπήκε; Kαι μάλιστα με το καλημέρα σας σε δυο θρεντ; Για λίγο πιο σεμνά... μήπως είναι κανένας... SONICSPOΤ;!; ;D ;D ;D ???  ::) (The legacy lives on. Keep walking)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου