Προς το περιεχόμενο

While my guitar gently weeps jam


ex-Smurflord

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, είπα να ποστάρω ένα κομματάκι κι εγώ εδώ... Το backing track είναι το while my guitar gently weeps των beatles. Φυσικά το παίξιμό μου είναι το κλασσικό περίεργο, οπότε μην πείτε ότι δεν προειδοποίησα!  ;D  Έχει λαθάκια αλλά είναι και εντελώς jam, one-take, οπότε δεν πειράζει!

 

http://www.box.net/shared/siczh7q8gc

 

Για την ιστορία το τραγούδι ηχογραφήθηκε με μια Lag JV200, Tonelab SE, κατευθείαν στην εντελώς crappy κάρτα ήχου μου (on board  ;D).

 

Θάψτε ελεύθερα!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ειναι αρκετα περιεργο το σολο κ με πολλα λαθοι....

εμενα δεν μου ακουγονται σωστα ta bends σου κ επισης πολλες φορες βγαινεις εκτος κλιμακας!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι αρκετα περιεργο το σολο κ με πολλα λαθοι....

 

Σαν αυτό; ;D

 

 

Έχει δίκιο όμως ο bluezlick...Μου δίνεις την εντύπωση ότι δεν έδινες σημασία στο τι έπαιζε από πίσω το backing track...Είχες πορωθεί και "έχωνες" αβέρτα χωρίς να προσπαθείς μέσα και ΓΙΑ το κομμάτι... ::)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά το παίξιμό μου είναι το κλασσικό περίεργο, οπότε μην πείτε ότι δεν προειδοποίησα!  ;D

Όντως είναι περίεργο το παίξιμο. Μήπως το κάνεις επίτηδες, με σκοπό να προωθήσεις τη χρήση της πολυτονικότητας στο κλασικό ροκ;  ::) ::)

 

Έχει λαθάκια αλλά είναι και εντελώς jam, one-take, οπότε δεν πειράζει!

Αφού το λες εσύ, δεν πειράζει. Σε όποιον αρέσουμε...  ::) ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλά ρε παιδιά μην τρελαίνεστε, έγραψα κι εγώ κάτι πιο περίεργο, και όντως δεν το πολυπρόσεξα, κι έχει όντως λάθη, το ξέρω. Δεν είναι και λόγος για τόση ειρωνεία...  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gothic αν και καλή η προσπάθεια τα παιδιά δε σε ειρωνεύονται. μάλλον θέλουν να σου πουν πως σε κάποιες στιγμές μόνον εσύ καταλαβαίνεις τί θέλεις να "πεις". παρ' όλα αυτά είμαι υπέρ της ελευθερίας της έκφρασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, ότι δεν παίζω και καλά το ξέρω, αλλά ποτέ δεν έπαιξα "normal", οπότε μου βγαίνουν φυσικά τα λάθη πλέον, αν και έχετε δίκιο πως μόνο εγώ τα καταλαβαίνω ακριβώς (και μου αρέσουν κι από πάνω...). Όπως και να'χει, ευχαριστώ που τουλάχιστον το ακούσατε/ανεχθήκατε...  :)

 

 

Edit: Άσε που κανονικά μπασσίστας είμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη που δεν ξεκαθάρισα, λάθος μου. Αναφερόμουν μόνο στο post του spy, όχι στα δικά σας. Αν έχω άδικο να με συγχωρεί ο spy.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξεκαθαρίσουμε κάτι. Στο αρχικό ποστ μας προσκαλείς να σου κάνουμε κριτική, αλλά λες ότι το παίξιμό σου είναι το "κλασσικό περίεργο" [sic], πράγμα που σημαίνει πως οτιδήποτε κριτική και να σου γράψουν θα απορριφθεί με το σκεπτικό "μόνος μου τα παίζω, μόνος μου τα καταλαβαίνω και εμένα μου αρέσουν". Εγώ απλά επισήμανα αυτή σου τη λογική και έκανα μία - απλοϊκή ομολογουμένως - προσπάθεια ερμηνείας του αυτοσχεδιασμού σου.  :)

 

Φυσικά και δεν θα έστελνα τέτοιου τύπου απάντηση αν πράγματι ζητούσες εποικοδομητικά σχόλια για να βελτιώσεις το παίξιμό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου