Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για Tc electronic, konnekt 8..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα. Εδω και καιρο μαζευα λεφτα για να παρω μια motu,κατα πασα πιθανοτητα την ultralite.. Μαλλον η ωρα εκεινη θα αργησει να ερθει και λογω του οτι οσο παει, το budget μειωνεται, λεω να κινηθω προς κατι φθηνοτερο, 300-350 ε μαξιμουμ. Περνωντας απο τον Νακα στην Αθηνα, πηρε το ματι μου την σειρα Konnekt, της tc electronic, και συγκεκριμενα αυτην εδω:

http://www.tcelectronic.com/konnekt8.asp

 

Μου φαινονται ενταξει τα χαρακτηριστικα της, χωρις να εχω εξεζητημενες γνωσεις, αυτο που θελω ειναι ουσιαστικα να μπορω να γραφω 2 καναλια ταυτοχρονα, και καλους προενισχυτες και κονβερτορες. Σχεδον ποτε δεν χρησιμοποιω vst, plugins κτλ, less is more και τα λοιπα, και αυτη η κυρια μου φαινεται αρκετα ελκυστικη. Καποιος με εμπειρια, η με γνωσεις για να την αξιολογησει;;

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθεσω πως ειμαι χρηστης Macindosh, και κατοχος macbookpro.

 

 

edit: Να ξαναπροσθεσω πως μολις προσεξα πως η καρτα δεν εχει.. xlr εισοδους...ποσο κακο ειναι αυτο; Σκοπευω να γραφω κιθαρες μεσω ενισχυτη-μικροφωνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H tc electronic konnekt kartes exoun para poli kalous converters kai einai sto idio epipedo me aftes ton RME alloi lene kaliteres alloi pali xiroteres ego tha po oti einai sto idio epipedo.Afto pou me apogoitefse se aftes einai oti sto thema drivers oi etairia exei minei poli piso me apotelesma se polla sistimata h apodosh tous na einai astathis. px (mple othonh ,gliches,ktlp) kai to support ths etairias den einai to kalhtero.Episis zestainete para poli eidika to kalokairi.Pantos an thes tc ego tha sou  elega dose 100 euro akoma kai pare thn konnekt 24d kathos ta DSP pou exei doro einai <<poiotitas>> tc kai aksizoun.

 

Sorry gia ta Greeklish  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα είπε πολύ καλά ο cyberdelica. έχω εμπειρία απο αυτες (konnekt8, live) και μου χουν αφήσει ανάμικτες εντυπώσεις.

 

θα σου πρότεινα να πάρεις την ultralite (αυτο έκανα κ εγώ). είναι ένα σκαλί πιο κάτω σε ποιότητα όμως είναι οτι πιο σταθερό υπάρχει σε mac

 

αν θες να πάρεις konnekt,πάρε την live. μάλλον θα την καταργήσουν και έχουν ρίξει την τιμή πάρα πολύ. είναι ακόμη καλύτερη απο την 24d,έχει dsp fx και στα output.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

H tc electronic konnekt kartes exoun para poli kalous converters kai einai sto idio epipedo me aftes ton RME alloi lene kaliteres alloi pali xiroteres ego tha po oti einai sto idio epipedo.Afto pou me apogoitefse se aftes einai oti sto thema drivers oi etairia exei minei poli piso me apotelesma se polla sistimata h apodosh tous na einai astathis. px (mple othonh ,gliches,ktlp) kai to support ths etairias den einai to kalhtero.Episis zestainete para poli eidika to kalokairi.Pantos an thes tc ego tha sou  elega dose 100 euro akoma kai pare thn konnekt 24d kathos ta DSP pou exei doro einai <<poiotitas>> tc kai aksizoun.

 

Sorry gia ta Greeklish  :)

Το θεμα των drivers πλεον δεν υφισταται...οσο για το support ειναι αμεσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες αργότερα...

Προβλημα με τους drivers !!!

 

Εχω win 7 x 64  και πηρα πριν 2 μερες την konnekt 24d αλλα κατεβαζω οτι driver μπορω να βρω απο το site της tc electronic και το μεν Zip για τους x64 ειναι broken και οι αλλοι για το x32 ξεκιναει η εγκατασταση και πριν ολοκληρωθει σταματαει και με πεταει εξω.

Ειμαι ο μονος η ειναι και αλλοι εκει εξω με το ιδιο προβλημα ??? καλη χρονια  ;D

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου