Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγόρασα το Voice plus της ALTO με σκοπό να συνδέσω το tone generator μου και να φτιάξω λίγο τον ήχο. Όμως όταν συνδέω το stereo βύσμα στο line in δεν έχω ήχο. Αν όμως τραβήξω το μισό βύσμα έξω έχω ήχο και από τα δύο ηχεία όμως μονοφωνικό.

 

Στο manual του μηχανήματος που κοίταξα, αναφέρει πως μπορώ να συνδέσω TRS balanced και unbalanced και σε 2 φωτογραφίες δείχνει το στερεοφωνικό καρφί με ενδείξεις + - και αυτό της γείωσης.

 

Η ερώτηση μου λοιπόν είναι αν αυτό το Balanced και Unbalanced σημαίνει πως φταίει το μηχάνημα ή πρέπει να κάνω κάποια ειδική συνδεσμολογία. Αυτό το + και - στο τοπολογικό σχέδιο τι ακριβώς σημαίνει; Left & Right ή Left +&  Left -;

 

 

Παιδιά λίγη βοήθεια γιατί έχω φρικάρει. Πριν την αγορά του μηχανήματος ρώτησα αν μπορώ να συνδέσω στερεοφωνικό ήχο από το tone generator μου και μου είπανε "ναι".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α καλά ότι να ναι..  :(

 

Να ρωτήσω κάτι ακόμα. Έχει και μια είσοδο XLR, είναι τουλάχιστον αυτή στερεοφωνική;

 

Ολες οι XLR είναι μονοφωνικές.

 

Αν στειλεις ένα link στο site ή στο manual θα σου πουμε καλλίτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά.

 

Μούφα όσα μου είπε το κατα τα άλλα αξιόλογο κατάστημα. Τι να πω! Θα το κρατήσω για φωνή και θα αγοράσω ένα άλλο στερεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου