Προς το περιεχόμενο

TALOS PART III (March To War)


kilon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο το ομόνυμο Άλμπουμ μου "ΤΑΛΟΣ" ("TALOS") .

 

 

H σκιά του πολέμου απλώνεται πάνω απο το νησί Κρήτη και ο Τάλος το μυθικό Ρομπότ , δημιούργημα του Ήφαιστού κάνει τις τελευταίες προετοιμασίες ....

431289Dragon-Sword-Posters.jpg

 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος ο ΙΙΙ... :)

Ειδικα απο το 1:20 και μετά πολυ με αρεσε... ;D ;D ;D

Η μονη μου παρατηρηση ειναι οτι απο εκει που μου αρεσε πολυ δλδ στο 1:20 και μετα σε παει σε μια αναμονη για κλιμακωση και οτι θα τα "χωσεις" προς το τελος ...αλλα δεν εγινε ποτε...

Δεν ξέρω αν έχεις και ΙV να  ερχετε καπάκι και να τα χώνε αλλα ενω ειναι πολυ ωραίο σε αφηνει λιγο στο περιμενε... :)

Παντως για τα φτωχα ταπεινα και ασχετα σε αυτο το ειδος ηλεκτρονικης μουσικης  αυτια μου , οι ηχοι σου μου βγαζουν μια σοβαροτητα και μια ποιοτητα...

 

Αυτα τα ολιγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος ο ΙΙΙ... :)

Ειδικα απο το 1:20 και μετά πολυ με αρεσε... ;D ;D ;D

Η μονη μου παρατηρηση ειναι οτι απο εκει που μου αρεσε πολυ δλδ στο 1:20 και μετα σε παει σε μια αναμονη για κλιμακωση και οτι θα τα "χωσεις" προς το τελος ...αλλα δεν εγινε ποτε...

Δεν ξέρω αν έχεις και ΙV να ερχετε καπάκι και να τα χώνε αλλα ενω ειναι πολυ ωραίο σε αφηνει λιγο στο περιμενε... :)

Παντως για τα φτωχα ταπεινα και ασχετα σε αυτο το ειδος ηλεκτρονικης μουσικης αυτια μου , οι ηχοι σου μου βγαζουν μια σοβαροτητα και μια ποιοτητα...

 

Αυτα τα ολιγα

 

 

OYAOY, Νικόλα σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα υπέροχα σου λόγια.

 

Ο λόγος ότι το ΙΙΙ έχει αυτή την κλιμάκωση είναι ότι περιγράφη την προετοιμασία για πόλεμο και όχι το ίδιο τον πόλεμο. Το επόμενο κομμάτι θα είναι ambient και θα ονομάζεται "SILENCE BEFORE THE STORM" θα περιγράφει τις τελευταίες ήρεμες στιγμές του Τάλος και των χωρικών της Κρήτης. Απο εκεί και πέρα θα υπάρξουν πολλά πολεμικά κομμάτια που θα περιγράφουν στιγμιότυπα απο την μάχη που θα ακολουθήσει όταν τα ελληνικά βασίλεια κάνουν απόβαση στις ακτές της Κρήτης με σκοπό να καταστρέψουν τον Τάλος και να παύσουν την κυριαρχία του Μήνωα στην Μεσόγειο. Όλο το άλμπουμ ακολουθεί αυτό το θέμα το οποίο πια φτάνει στην κορύφωση του.

 

Δεν θά έλεγα ηλεκτρονικό το κομμάτι αλλά ούτε και κλασικό , προφανώς είναι κάπου εκει ανάμεσα και ακόμα ψάχνομαι να βρώ το προσωπικό μου στυλ. Όντως έχω δει ανοπόφευκτη βελτίωση και σίγουρα τα τελευταία κομμάτια μου τα θεωρώ και καλύτερα.

 

Το επόμενο κομμάτι θα γίνει εξολοκλήρου στο blofeld μου , και θα χρησιμοποιήσω ήχους που θα φτιάξω μόνο εγώ. Θα είναι μια ευκαιρία να εξερευνήσω τις πραγματικές δυνατότες του Waldorf Blofeld.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου