Προς το περιεχόμενο

2ο Noiz online jam


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

That's right...

Απλά θα ενημερώσω τον φίλτατο flea ότι αυτήν τη φορά θα το στείλω wet και στο remix θα ασχοληθεί μόνο με την στάθμη της έντασης... ;)

 

Καλύτερα να μην βάλει κανείς reverb γιατί θα γίνει τσπόπης. Delay, modulation effects και ότι άλλο ευπρόσδεκτα.  Όποιος έχει ιδιαίτερες προτιμήσεις ας τις πει, στο προηγούμενο δεν χάλασα χατήρι σε κανέναν.

το κλιπ που έστειλα στο πρώτο jam ήταν σχεδόν dry...

είχε μια μικρή υποψία χώρου...

Με αυτήν την υποψία έμεινε όμως...(εγώ πίστευα ότι θα προσέθετες εσύ βάθος και delay γι'αυτό και ήταν "σχεδόν" dry)

Η αλήθεια είναι βέβαια πως δεν ζήτησα κάτι συγκεκριμένο μέσω πμ... :)

maybe this time... ;)

 

Delay έβαλα μόνο σε όσους το ζήτησαν, reverb όμως είχαν όλα, τώρα αν θέλεις κάτι ποιο πηγαδίσιο πες το ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 271
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγω ακουγα Gm7 k Em7 αλλά είναι E7#9 στάνταρ.

 

Τωρα αν περάσεις σόλο κανονικά em7 h F(ionian) νομίζω δεν ακούγεται άσχημα.

 

 

Εντιν κανει ενα τόνισμα σε b7 .Νομίζω είναι bebop dominant ακριβής κλίμακα που μπορεις να περάσεις απο κεί.

 

Ο alter κόβω το κεφάλι μου οτι θα μας λιώσει το κεφάλι επειδή έχει πολλή ελευθερία το κομμάτι κ είναι σπιντάτο.Εδώ θα χουμε κατεξοχήν κλάση απο τους παίχτες μας.Πάρτε κανα χαπάκι για καλό κ για κακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν μ' αρεσε το G ματζόρε.

 

εγω γιατι το ακουω ολο dominant??? ;D

Μάλλον δεν ξέρεις Τάκη.....

Εμένα ο Longshadow και ο elavd άλλα μου είπαν. O δε TGL μου έδειξε και τις κουκίδες και θα σας φάω όλους.   :P

 

 

(Βρε δεν ξέρω τέτοια... δεν το έχω πει 100 φορές?  :) )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν ξέρεις Τάκη.....

Εμένα ο Longshadow και ο elavd άλλα μου είπαν. O δε TGL μου έδειξε και τις κουκίδες και θα σας φάω όλους.  :P

 

 

κοιτα αν εμαθες τις κουκιδες τοτε εισαι κομπλε...λιγη φαντασια χρειαζεται για ολους μας τωρα... :) ;D 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα αν περάσεις σόλο κανονικά em7 h F(ionian) νομίζω δεν ακούγεται άσχημα.

Δεν σε κατανοώ. F Ionian=E Locrian=ότι χειρότερο μπορείς να παίξεις πάνω από στατική συγχορδία Em.

 

Εντιν κανει ενα τόνισμα σε b7 .Νομίζω είναι bebop dominant ακριβής κλίμακα που μπορεις να περάσεις απο κεί.

Σολ ματζόρε με b7, βάζεις και τις b3 και b5 για blue notes και τις b9 και b13 για passing notes. Νομίζω ότι η χρωματική κλίμακα είναι ότι πρέπει για το κομμάτι.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγο με το καλό εγκαινιάζω πάλι το πρώτο κομμάτι απ το jam για να πάνε όλα καλά πάλι.Είμαι γουρλής ξέρεται.Στο προηγούμενο λίγο γκίνια στο τέλος είχαμε με την δήλωση σφυροδρέπανο του καπετάν φασαρία, δεν θυμάμαι κ πως τον λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχουμε ενα ακόρντο σπαι με αυξημένη #9.Συνήθως σε τέτοια ακόρντα παίζεις super locrian σωστά?Η κ half/whole diminished.Αυτο εχω μάθει.

 

Στο συγκεκριμένο πάλι δεν μου κάθεται τπτ απ αυτά κ μου κάθεται η απλή E natural minor (aeolian).

Βαήθα λίγο γιατι το χω χάσει λίγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου