Προς το περιεχόμενο

Smells like teen spirit, εντάξει;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδιά,έκανα ζάπινγκ στην TV και έπεσα πάνω σε μια 'απίστευτη' 'διασκευή' του smells like teen spirit των NIRVANA απο τον......Νίνο!!!!!!!!!!!!!Ναί....ναί.....τον γνωστό Νίνο!!!!!Και γύρω του διάφοροι να χορέυουν...κάτι σε breakdance!

Και καλά ήταν σε αυτό το καρακιτσαριό που λέγεται ΜΑD Music Awards και κάνανε τα...πειράματά τους....πάλι!!!!! ???

Και ρωτάω τώρα εγώ.......καλά ρε.....οι συγκεκριμένοι 'καλλιτέχνες' δεν ξέρουν,αυτοί που τους βάζουν να τα πούν δεν ντρέπονται λίγο?!?!?!?!?Ο νίνο να τραγουδάει nirvana κλπ κλπ..?!

Και τα κοριτσάκια να νομίζουν οτι έβγαλε καινούριο τραγούδι!!!!!! :o

 

Μάλλον θα προτιμήσω να γελάσω γιατί αν το σκεφτώ σοβαρά.......θα βάλω μάλλον τα κλάμματα με όλη αυτή την υποκουλτούρα που μας περιβάλει...

Ενα τελευταίο θα πώ και θα φύγω........ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΕΤΣΙ ΡΕ ΕΛΛΑΝΤΑ?!??!?!?!  :( :( :( :(

 

ίσως πεταχτούν τώρα κάποιοι 'ανώτεροι' και πούν τα κλασικά...'ξεκόλλα,άστους να κάνουν ό,τι κάνουν και μην ασχολείσαι..κλπ κλπ κλπ......Αλλά...μέχρι πότε θα 'ξεκολλάω' εγώ και αυτοί θα χαλάνε την αισθητική μας????

 

Τεσπά,sorry αν κούρασα τον οποιονδήποτε-απλά έπρεπε να τα γράψω γιατί έτσι μου βγήκε..........και για να μην ξεχνιόμαστε.........

 

http://www.youtube.com/watch?v=IVNdu8XkomM

 

...Saw my reflection and cried...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 161
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Την άκουσα τη φασαρία απ'το σαλόνι που το'χε τέρμα η αδερφή μου... Καλά το κομμάτι το βεβήλωσαν, αλλά γενικώς είμαι ανοιχτόμυαλος με τέτοιες "διασκευές". Κι ο τυπάς την πάλεψε με τα φωνητικά, οπότε χαλαρά, μια χαρά το πήγε για νεοεντεχνοσκυλάς ή οτιδήποτε είναι (με συγχωρείτε αλλά δεν κατέ'ω...). Αυτό που χαλούσε ήταν η εικόνα, το ντύσιμο κλπ. Κάπως έτσι θα'ταν ο cobain αν γούσταρε 18χρονα αγοράκια...  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά....δεν συμφωνώ με το 'την πάλεψε'!!!!Για μένα ηταν άθλιος,σκέψου να μην ηταν και playback!!!!!!

'μια χαρά το πήγε για νεοεντεχνοσκυλάς'...?!?!?!καταρχάς μιλάμε για νεοσκυλά με περικεφαλαία!για να μην μιλήσω για την μόδα (?!) που στα μπουζούκια stadar θα παίξουνε μισή ώρα 'ροκάκια' για 'ζέσταμα'΄.........

 

 

Ως προς τον exarho...ηταν δίπλα του κάποιοι τύποι που ραπάρανε (ίσως να ηταν  αυτοί στο clip που έστειλες) αλλά δυστυχώς...τα κουπλέ ηταν δικά του!!!!!!!!!!!!!

...Saw my reflection and cried...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν την παλεύουνε μία στα mad video awards, αλλά μην τρελαίνεσαι κ εσύ :) Τουλάχιστον δεν πρόκειται για κανένα σοβαρό τραγούδι (πριν κράξετε, γαμάτο κομμάτι, αλλά δεν είναι τίποτα που να μιλάω ξέρω γω για τον θάνατο του παιδιού του - ήταν ικανοί να βάλουν γκόμενες με στριγκάκια να χορεύουν τσιφτετέλια και σε κάτι τέτοιο ακόμα), οπότε δε θεωρώ ότι είναι τόσο τραγικό.

 

 

Ρε συ gothic, τι να πάλεψε και να μην πάλεψε. Μεγάλο κατόρθωμα να τραγουδήσει κανείς τις πανδύσκολες φωνητικές γραμμές του cobain!  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ντε, μη βαράς. Πάντως από κάτι μπάντες διασκευών που το κατακρεουργούν αυτός τουλάχιστον κάτι κατάφερε στη φωνή. Δεν λέω ότι μου άρεσε, αλλά δεν ήταν και χάλια. Το rap δεν μ'αρέσει γενικώς, οπότε δεν σχολιάζω...

 

Μενέλαε, δεν είναι οι γραμμές, οι γκαρίδες είναι που πρέπει να παλέψεις! ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν καταλαβες τι ειπα., ο NIVO δεν διασκευασε το κομματι αλλα αυτος που το διασκευασε ειναι ο ΚΟΜΗΣΧ :)

 

εννοείται αγορίνα,που να το ξέρει ο νίνο το κομμάτι..?!?!?!

χαχαχαχαχαχαχαχα.......

...Saw my reflection and cried...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου