Προς το περιεχόμενο

RS Guitarworks 20% Off Internet Sale!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεταφερω αυτουσιο το Newsleter:

 

 

Happy Independence Day Sale!!

 

Starting Friday, July 4th at 12:00 am EDT and running until July 6th, at  11:59 pm EDT RS Guitarworks is having a 20% Internet Sale.  This sale is good for any of our products through on-line orders only.  This includes Pickups and Guitars.  This sale does not include repairs, refinishing, or other services. 

 

For this special, sale discounts are not limited to items in stock, but if a product shows out of stock there may be a one to two week delay for delivery.

 

καλη φαση για οσους ειναι να παρουν πραμα... (εδω που τα λεμε κανα Superpotακι θα το 'παιρνα...)

 

 

...γιουργια γιουργια, στον ταμπλα με τα κουλουρια!         ;D  ;D  ;D

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

http://www.rsguitarworks.net/rsstore/

 

(εμεναν ο γουγκλης αμεσως μεν τον εβγαλεν τον σαΪντ... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδεικτικα, ενα Vintage Strat premium kit κανει $42.95 + $32.00 shipping

 

τελικη, γυρω στα 50 ευρω

 

με την εκπτωση θα ειναι γυρω στο ψιλο40αρι ευρω τελικη τιμη.

 

Σιγουρα οχι Η ευκαιρια, αλλα αμα καποιος ειναι για να παιρνει τωρα ειναι πολυ καλη περιπτωση.

 

 

Εγω π.χ. που σκεφτομουν να παρω ενα superpot με $14.50 + $27.45 Shipping ( >:( ),

θα παει γυρω στο 27αρι ευρω με την εκπτωση...    (για ενα CTS?....  μουαχαχαχαχαχαχαχαχαααα....) 

 

Αν ειναι να κανει κανεις παραγγελια, ας μου πει να "χωθω" κι εγω...  ;)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το Μodern LP kit της RS πάντως είμαι πολύ ικανοποιημένος, διπλά μάλιστα γιατί δεν μπορώ να κάνω βήμα χωρίς volume/tone (και στους δυο μαγνήτες αλλά και στην μεσαία θέση που τους κάνω blend). Τόσο ικανοποιημένος που βρίσκω συνεχώς τον εαυτό μου να κάνει μικρορυθμίσεις κάθε λίγο και λιγάκι κατά τη διάρκεια που παίζω (όπως οι τζαζίστες  ;D ;D ;D :P :P :P :P :P).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα, κατά τη γνώμη μου... απλά θα υπάρχει διαφορά στους πυκνωτές (πιο πριμαριστοί στο Modern, πιο ήπιοι στο vintage kit) και διαφορά στις ανοχές των pots (τα RS έχουν πολύ μικρότερες και είναι πιο κοντά στην ονομαστική τους αξία). Τώρα αν αυτές οι διαφορές γίνουν ακουστές... γουι μάιτ ας γουέλ (ρι)σταρτ δε κονβερσέισιον αμπάουτ δε γουντς (για τα ξύλα, όχι τα δάση).  ;D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή τι το παραπάνω θα δώσουν αυτα τα upgrade kits σε κάποιον που έχει ήδη CTS pots και CRL Switch στην κιθάρα του;

 

ησυχη συνειδηση...  ;D

 

οκ περαν πλακας, λογικα καλυτερο control στις μεταβλητες παραμετρους του ηχου σου (Vol, Tone)

 

Ενα "σωστο" tapering με εναν "καλο" πυκνωτη βοηθουν πολυ.

 

Αν εισαι βεβαια ευτυχισμενος με αυτα που εχεις, μην το σκεφτεσαι...

 

(αλλα εκεινη τη Rockinger ας πουμε που τα θελει ολα, ε..... καν' της ενα δωρο...)  ;)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή τι το παραπάνω θα δώσουν αυτα τα upgrade kits σε κάποιον που έχει ήδη CTS pots και CRL Switch στην κιθάρα του;

 

αν τα χρησιμοποιεις τα pots καλυτερο ελεγχο και αποκριση αν ΔΕΝ τα χρησιμοποιεις (οπως εγω) τιποτα. 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου