Προς το περιεχόμενο

Διχασμενα Ονειρα Γεματα Με Αληθεια Δ.Ο.Γ.Μ.Α


Foveras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαστε οι Δ.Ο.Γ.Μ.Α. (Διχασμένα Όνειρα Γεμάτα Με Αλήθεια) και πρωτοσχηματίστηκαμε το 2001. Ωστόσο λόγω πολλών υποχρεώσεων όλων των μελών του συγκροτήματος, η μουσική ροή διακόπηκε για ένα εύλογο χρονικό διάστημα, δηλαδή μέχρι το 2007.Το Φεβρουάριο, λοιπόν, του 2008 και μετά από προτροπή του Μπασίστα (όχι ότι οι άλλοι θέλανε πολύ) ξαναβρεθήκαμε στο studio και σαν να μην πέρασε μια μέρα ξεκινήσαμε εντατικές πρόβες και ηχογραφίσεις! Το αποτέλεσμα μέχρι τώρα μας έχει φέρει κάπου εδώ, χωρίς όμως να σημαίνει πως δε θα υπάρχει και συνέχεια. Οι υποχρεώσεις όλων μας είναι πολλές, η αγάπη για τη μουσική όμως μεγαλύτερη και ουσιαστικά πηγή δύναμης, για να αντιμετωπίζουμε τις δυσκολίες που υπάρχουν σήμερα. Περιμενουμε να ακουσετε τα κομματια μας απο το link μας, http://www.myspace.com/dogmaband, και ευελπιστουμε στα σχολια και τις κριτικες σας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μου αρεσαν οι στιχοι και η μουσικη

 

Αλλα,

Υπαρχει προβλημα με το ρυθμο. Δεν ειμαι σιγουρος ποιος χαλαει τη μαγια, αλλα δεν υπαρχει σταθερος ρυθμος και αυτο κανει ολο το συνολο ερασιτεχνικο.

Ο ηχοληπτης σας να βασανιστει και στη συνεχεια να απολυθει. Βρειτε καποιον να σας φτιαξει τον ηχο, κριμα ειναι.

 

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ηχοληπτης σας να βασανιστει και στη συνεχεια να απολυθει. Βρειτε καποιον να σας φτιαξει τον ηχο, κριμα ειναι.

 

Πολύ υπερβολικό αυτό  :o

 

Ο ήχος μια χαρά είναι καθαρός και σκόπιμα πιστεύω ακατέργαστος. Αλλά είναι αληθοφανής. Μην ξεχνάς ότι ακούς, μέσω myspace, mp3 πολύ χαμηλού bitrate που αναπόφευκτα αλλοιώνει πολύ ακόμα και ένα υπέροχα ηχογραφημένο ήχο.

 

Fovera πάντως μια χαρά παίζετε και συνεχίστε όσο έχετε την όρεξη. Στο ρυμθό πρέπει να δώσετε λίγη βάση αλλά εμένα μου ακούγονται ενδιαφέροντα όσα άκουσα. :) Επίσης και η φωνή πατάει καλά και είναι ιδιαίτερα ευχάριστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουγεται υπερβολικα ακατεργαστος ουτε καν compression στα τυμπανα δεν εχει. Δεν εχει να κανει οτι ειναι mp3 και myspace.

Και σε home studio μπορεις να κανεις πολυ καλυτερη δουλεια παντως. Τωρα αν τα παιδια εχουν παει και εχουν πληρωσει σε στουντιο... παω πασο τα ρεστα μου.

 

Παντως ειναι καλη δουλεια. Οι στιχοι και η φωνη πραγματικα πανε μπροστα τα κομματια.

 

 

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλότιμη προσπάθεια για ένα ελληνικό τραγούδι πέρα από τα τρα-λα-λα της σύγχρονης ελληνικής δισκογραφίας, το οποίο γοητεύει παρά τα τεχνικά προβλήματα στον ήχο. Θα προτιμούσα κάπως λιγότερο καταγγελτικό ύφος στο στίχο (για κάποιον λόγο, όλα τα ελληνικά συγκροτήματα γράφουν στίχους λες και απειλείται η προσωπική τους ακεραιότητα από άγνωστους εχθρούς :)), και ταχύτατη απομάκρυνση από την όποια προσπάθεια για "σκληρό" ροκ, διότι δε φαίνεται να υπάρχει τεχνική επάρκεια για κάτι τέτοιο. Κρατήστε τα πράγματα απλά και δουλέψτε τις μελωδίες σας. Καλή τύχη.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά για μένα το αποτέλεσμα θα βελτιωθει ΠΟΛΥ αν μαζέψετε λίγο τα φωνητικά (EQ, χαμήλωμα έντασης). Είναι τόσο υπερβολικά μπροστά και απλωμένα που σχεδόν χάνεται η μουσική. Και σας το λέει αυτό άνθρωπος που τραγουδάει και άρα φυσιολογικά θέλω τα φωνητικά μπροστά μπροστά ;D ;D Κόψτε πράμα με το EQ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....Και σας το λέει αυτό άνθρωπος που τραγουδάει .....

 

 

Ελπιζω να αξιωθω να σε ακουσω,προτου κλεισω τα ματακια μου,γιατι τα χρονια περνανε και ουτε φωνη ουτε ακοαση,χα χα χα χα χα χα

 

 

 

ΥΓ Παντου υπαρχει ενας el...

Προσεχε..........

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βρήκα την δουλειά σας αρκετά έως πολύ ερασιτεχνική... :-\

Δεν μιλάω για παιξίματα οργάνων και δεξιοτεχνία,(αν και αυτά ήταν στην καλύτερη μέτρια ,δεν είναι όμως το πρώτο που κοιτάω σε μια μπάντα..)

 

Μιλάω για την σύνθεση και τον στίχο...

 

Αν ήταν να ξεχωρίσω κάποιο κομμάτι θα διάλεγα το "Χρώματα και Παιχνίδια" το οποίο θυμίζει όμως έντονα Β.Παπακωνσταντίνου...

 

Πιστεύω οτι θέλετε αρκετή δουλίτσα ακόμα... ;)

 

Keep on playing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω να αξιωθω να σε ακουσω,προτου κλεισω τα ματακια μου,γιατι τα χρονια περνανε και ουτε φωνη ουτε ακοαση,χα χα χα χα χα χα

 

Δεν υπάρχει περίπτωση φίλε μου Vartani...Εκτός αν είσαι

5-6 χρονών και έχεις λίγες δεκαετίες ζωάρα μπροστά σου!

 

Εγώ που είμαι 24 δεν θα τον πολυπρολάβω μου φαίνεται... ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου