Προς το περιεχόμενο

Παυλος Παυλιδης Live στη Συρο


vs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον πηρα τελευταια το διπλο live cd του παυλιδη ζωντανα ηχογραφημενο στο (ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ) θεατρο της Συρου.

 

δεν ξερω γιατι, αλλα εχω παθει την πλακα μου. δεν ειχα ακουσει προσεκτικα τους δυο προσωπικους του δισκους που εβγαλε μετα την διαλυση των σπαθιων, αλλα πραγματικα το live σπερνει.

 

στην αρχη νομιζα οτι η φωνη ηταν πολυ πιο δυνατα απο οτι θα επρεπε να ειναι, αλλα με δευτερη ακροαση μου εφυγε αυτη η εντυπωση. νομιζω οτι εχει γινει πολυ καλη ενορχηστρωση και παραγωγη. νομιζω παιζει με 9μελη μπαντα, και αν και εχει ψιλοακουστικο ηχο υπαρχουν στιγμες που ροκαρουν πολυ ζορικα. ειδικα ο κιθαριστας (νομιζω χατζηστεφανου) υπαρχουν στιγμες που απογειωνει τα κομματια...

 

δεν ξερω αν το εχετε ακουσει, αλλα πραγματικα αξιζει...

 

(απλα ηθελα να μοιαραστω τον ενθουσιασμο μου)

www.LowerCut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ο παυλιδης τα σπαει φιλε και για Ελλαδα μια χαρα ειναι το προφιλ που εχει,και γραφει και ομορφα τραγουδια με ελληνικο στιχο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπύρος Χατζηκωνσταντίνου λέγεται ο φαλακρός κιθαρίστας που είναι απλός και ωραίος, αλλά υπάρχει και ο Άρης Χατζησταύρου που συνεργάζονται - συνεργάστηκαν στο τελευταίο του Παυλίδη.

we need to re-discover communication

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι για το φαλακρο και ψηλο κιθαριστα λεω. Που εχει μια G&L ωραια χρηση εφε, και πολυ ωραιο ηχο (απο καθαρο, μεχρι διαστημικη βαβουρα)..

www.LowerCut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο παντως ειναι ισως το ωραιοτερο ελληνικο τραγουδι που εχω ακουσει τα τελευταια 5 χρονια

 

http://www.youtube.com/watch?v=8EkK6Fhu4xo

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι για το φαλακρο και ψηλο κιθαριστα λεω. Που εχει μια G&L ωραια χρηση εφε, και πολυ ωραιο ηχο (απο καθαρο, μεχρι διαστημικη βαβουρα)..

 

O Σπυρος εκτος απο εξαιρετικος μουσικος ειναι και φανταστικο ατομο..

Στο θεμα τωρα μου αρεσει πολυ η μουσικη του Παυλιδη ειναι αλλες φορες μινιμαλ και αλλες φορες πιο συνθετη αλλα με πολλα μελανχολικα στοιχεια.

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλώνω και γω ενθουσιασμένος από το live cd του!

 

Πολύ ωραία, ακουστικά διασκευασμένα τα κομμάτια του, που όμως, την αξία τους, ίσως την καταλάβουν ευκολότερα οι μυημένοι...

 

Anyway, μου κρατάει απίστευτη συντροφιά τις τελευταίες δύο εβδομάδες...

 

Επίσης εντύπωση μου προκαλεί και η παραγωγή του album που όπως γράφει και στο ένθετο δεν έχει υπάρξει καμμία επαναηχογράφηση, εκτός από τα φωνητικά του νέου του τραγουδιού.

 

Βέβαια για σεμινάριο είναι και η παραγωγή του τελευταίου studio album του Παυλίδη!

 

Ο τύπος είναι ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ κατ' εμέ.

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχισα να ακουω παυλιδη τυχαια πριν 2 χρονια... με ξυλινα σπαθια κ ετσι... μετα βρηκα ολα τα κομματια που εχει βγαλει (και με τα σπαθια και μονος του)...εχω πωρωθει πια ΠΛΗΡΩΣ...  το live cd του ειναι φοβερο... τιποτα αλλο... απιστευτη ενορχηστρωση... αν εχετε ακουσει και τις στουντιακες εκτελεσεις των κομματιων θα εκτιμησετε ακομα περισσοτερο αυτο το δισκο... κανει τρομερη δουλεια αν και δεν αναγνωριζεται οσο πρεπει κατα τη γνωμη μου...

-- eLectRicitY --

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.. αν και δεν αναγνωριζεται οσο πρεπει κατα τη γνωμη μου...

 

φιλε πιστεψε με ετσι γουσταρει και ο ιδιος να ειναι Low profile και Underground γενικοτερα οποτε μια χαρα τα παει και γενικα λιγοι και καλοι τον ακολουθουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εχει πιστους φιλους.

το συγκεκριμενο live δεν το ειδα πουθενα να διαφημιζεται και ηταν αρκετοι αυτοι που κατεβηκαν Συρο για να τον δουν και τις 2 ημερες.

(βεβαια ηταν και η αργια της καθαρας δευτερας που βοηθησε).

 

δεν ξερω αν ηταν κανεις στο live αυτο, αλλα η ατμοσφαιρα ηταν απιστευτη.

 

και ολη η μπαντα ειχε δολεψει πολυ για την εμφανιση αυτη...

δεν ηταν απλα ακουστικες επανεκτελεσεις των κομματιων...

 

απλα σπουδαιος ο παυλιδης.

 

(εχει βεβαια και μερικα κλισε στους στιχους του...αλλα μπορουν να θεωρηθουν μερος του προσωπικου του στυλ)

 

 

www.LowerCut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου