Προς το περιεχόμενο

amp-σπιρτόκουτο.Να πάρω?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μα εγώ για τον καλόήχο το θέλω

 

τι να το κάνεις; Να παίζεις με ακουστικά. Όταν λέμε καλός εννοούμε στα λ7 του. Ένα πράμα τελευταίο. Αυτά δεν είναι ενισχυτές, καθώς λοίπουν βασικότατες λειτουγίες

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου το παιδί ρε σεις έχει πει 50 φορές ότι το θέλει για σπίτι του και για practice κι έτσι. Οτι review εχω δει πάντως το εκθειάζουν. Απο κει και πέρα αφου ειναι καθαρά για την πάρτυ σου και για home ειναι αυτονόητο αν δεν απατάμαι ότι μπορείς να πάρεις την έξοδο που έχει για ακουστικά και να την συνδέσεις στον μίκτη σου/κάρτα ήχου σου και να ακους και από τα ηχεία κανονικά. Τα χουμε κάνει αυτά τα μπακαλίστικα και έχουμε βγάλει και το φχαριστηθήκαμε (σε άλλες περιπτώσεις βέβαια αλλά καμια φορά το μπακαλίστικο βοηθάει)

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλλίτερα ένα VOX DA-5 ή ένα Roland Microcube. Ωραίοι και μπολικοι ήχοι, ακουστικά και εφε.

Αν παίζεις μόνο με ακουστικά θα σε πιάσει το κεφάλι σου μετα απο λίγο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτός από αυτό θα σου λείψουν οι δύο βάσικες λειτουργίες που κάνει ένας ενισχυτής και μία κιθάρα σε ένα κιθαρίστα

 

 

1) δεν θα μπορούν να ακούν τα φιλαράκια σου για να ζηλέψουν

 

και

 

2) δεν θα μπορέσεις να εντυπωσιάσεις γκομενάκια, καθώς θα σε βλέπουν να γουστάρεις αλλά θα ακούνε γρινκι γρινκι.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1- δεν το έχω ακούσει

2- θεωρώ ότι θα έχεις καλύτερο ήχο αν συνδέεις την κιθάρα σου σε καλούτσικο audio ενισχυτή (αν έχεις και κανα πεταλάκι - ουαου....).

3- θεωρώ τους περισσότερους ενισχυτές κιθάρας, γύρω στα 90 ευρώ, καλύτερους, από το να συνδέσεις την κιθάρα σου σε καλούτσικο audio ενισχυτή.

 

My two cents....

Αυτάααα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει αμα θελει να παρει καλωδιο που εχει και στις 2 ακρες jack 3.5mm, την μια ακρη να την βαλει στο vox, και την αλλη με εναν μετατροπεα στο Input του ενισχυτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει αμα θελει να παρει καλωδιο που εχει και στις 2 ακρες jack 3.5mm, την μια ακρη να την βαλει στο vox, και την αλλη με εναν μετατροπεα στο Input του ενισχυτη...

ναι, θα μπορώ να κάνω και ηχογραφήσεις.

τι ενοείς audio amp?με το vox plug δεν θα έχω καθαρά ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να ηχογραφήσεις με αυτό. Και αντάπτορα καρφί να βάλεις, που να βγάζει από μικρό σε μεγάλο, ο ήχος θα είναι τραγικός

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να ηχογραφήσεις με αυτό. Και αντάπτορα καρφί να βάλεις, που να βγάζει από μικρό σε μεγάλο, ο ήχος θα είναι τραγικός

Aκούστε αυτό και κρίνετε.Μου άρεσε όμως θα ήθελα να ακούσω και lead guitar.

Θα ήθελα βέβαια να δω και το classic rock.

http://www.netmusicians.org/index.php?value=Vox%20AMPlug%20Metal&section=amp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου