Προς το περιεχόμενο

Μερικά λόγια από καρδιάς.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μερικές φορές οι άνθρωποι συναντούν προβλήματα στην καθημερινότητά τους.Άλλα σημαντικά άλλα ασήμαντα που όμως έχουν ανάγκη από μία συμβουλή από ανθρώπους  που γνωρίζουν και που έχουν τις γνώσεις να ανταπεξέλθουν.Το noiz έχει τέτοιου είδους ανθρώπους που έχουν όλη την καλή διάθεση να βοηθήσουν.

Πρέπει μερικοί από εμάς να καταλάβουμε ότι κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να βοηθήσει τον άλλο και αν μερικές φορές γίνονται κάποιες παρεξηγήσεις, είναι φυσικό διότι εδώ μέσα δεν είμαστε όλοι ίδιοι χαρακτήρες και αντιλαμβανόμαστε διαφορετικά κάποια πράγματα. Δε θα πρέπει όμως να αφήσουμε αυτό να μας κάνει να σκεφτόμαστε αρνητικά για κάποια άτομα.Δε θέλω να γίνω γραφικός αλλά μετά από την τελευταία περιπέτεια που είχα με το πλαίσιο και με μια κάρτα, θέλω να ευχαριστήσω όλους αυτούς που σπατάλησαν από τον πολίτιμο χρόνο τους συμβουλεύοντας εμένα για το πως πρέπει να κινηθώ και επειδή όπως προείπα δεν είναι κανένας υποχρεωμένος να βοηθήσει, αξίζει ένα μεγάλο ευχαριστώ που και που από όλους μας σε όλους μας για το χρόνο που θυσιάζουν κάποιοι για να βοηθήσουν.'Οχι μόνο ειρωνίες και κακοπροαίρετα σχόλια.

Τουλάχιστον από εμένα ένα τεράστιο ευχαριστώ σε όλους εσάς που δίνεστε να βοηθάτε με τον τρόπο σας.

Με εκτίμηση ninja.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Πολύ ευγενικό εκ μέρους σου ninja αλλά και όλων όσων βοηθούν καθημερινά.

 

Σας ευχαριστώ κι εγώ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλά απλά έπρεπε κάποια στιγμή να γραφτούν και καλά λόγια

Και απ οτι βλεπεις κανεις δεν εκανε καμμια κινηση να πει κανεναν καλο λογο! σε τι κοσμο ζουμε τελικα?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απ οτι βλεπεις κανεις δεν εκανε καμμια κινηση να πει κανεναν καλο λογο! σε τι κοσμο ζουμε τελικα?

Εντάξει δεν είναι υποχρεωτικό. Απλά ένιωσα την ανάγκη να πω κάτι. Οι περισσότεροι εδώ μέσα έχουν την ανάγκη να προσβάλλουν, να βρίζουν και να καυχανίζονται......ας συνεχίσουν να το κάνουν δε με αφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν είναι υποχρεωτικό. Απλά ένιωσα την ανάγκη να πω κάτι. Οι περισσότεροι εδώ μέσα έχουν την ανάγκη να προσβάλλουν, να βρίζουν και να καυχανίζονται......ας συνεχίσουν να το κάνουν δε με αφορά.

Ναι αλλα ειναι ασχημο που κανεις δεν ειπε ουτε ενα ευχαριστω... κριμα.. απογοητευτηκα πολυ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν είναι υποχρεωτικό. Απλά ένιωσα την ανάγκη να πω κάτι. Οι περισσότεροι εδώ μέσα έχουν την ανάγκη να προσβάλλουν, να βρίζουν και να καυχανίζονται......ας συνεχίσουν να το κάνουν δε με αφορά.

 

Οι περισσότεροι?...  ::) Δεν νομίζω βρε ninja! Για σκέψου το καλύτερα...  ;D

 

Πάντως μπράβο για τα καλά σου λόγια! Πολλοί αισθάνονται έτσι εδώ. Νομίζω ότι μιλάς εκ μέρους του 90% του Noiz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές φορές οι άνθρωποι συναντούν προβλήματα στην καθημερινότητά τους.Άλλα σημαντικά άλλα ασήμαντα που όμως έχουν ανάγκη από μία συμβουλή από ανθρώπους  που γνωρίζουν και που έχουν τις γνώσεις να ανταπεξέλθουν.Το noiz έχει τέτοιου είδους ανθρώπους που έχουν όλη την καλή διάθεση να βοηθήσουν.

Πρέπει μερικοί από εμάς να καταλάβουμε ότι κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να βοηθήσει τον άλλο και αν μερικές φορές γίνονται κάποιες παρεξηγήσεις, είναι φυσικό διότι εδώ μέσα δεν είμαστε όλοι ίδιοι χαρακτήρες και αντιλαμβανόμαστε διαφορετικά κάποια πράγματα. Δε θα πρέπει όμως να αφήσουμε αυτό να μας κάνει να σκεφτόμαστε αρνητικά για κάποια άτομα.Δε θέλω να γίνω γραφικός αλλά μετά από την τελευταία περιπέτεια που είχα με το πλαίσιο και με μια κάρτα, θέλω να ευχαριστήσω όλους αυτούς που σπατάλησαν από τον πολίτιμο χρόνο τους συμβουλεύοντας εμένα για το πως πρέπει να κινηθώ και επειδή όπως προείπα δεν είναι κανένας υποχρεωμένος να βοηθήσει, αξίζει ένα μεγάλο ευχαριστώ που και που από όλους μας σε όλους μας για το χρόνο που θυσιάζουν κάποιοι για να βοηθήσουν.'Οχι μόνο ειρωνίες και κακοπροαίρετα σχόλια.

Τουλάχιστον από εμένα ένα τεράστιο ευχαριστώ σε όλους εσάς που δίνεστε να βοηθάτε με τον τρόπο σας.

Με εκτίμηση ninja.

 

Πολύ σωστά Στέλιο.

Καλά έκανες και μας θύμισες ότι έστω κι ένα ευχαριστώ

θα πρέπει να ακούγεται (να γράφεται τέλος πάντων)εδώ μέσα και όχι μόνο

να είναι το αποκούμπι το noiz σε καιρό προβλήματος και απορίας.(και πρώτα για εμένα αναφέρομαι).

Σας ευχαριστώ κι εγώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ninja, μπράβο και για τα θερμά σου λόγια και για τις διαπιστώσεις σου. θα ήθελα και γω να πω κάτι που αφορά λίγο στο θέμα!

πρίν από κανά 2 ώρες είχαμε σχεδόν αυτή την κουβέντα με τον χαρίλατρο και με αφορμή την 6η μπυροποσία τού είπα λίγα πράγματα, τα οποία είναι και λίγο εξομολόγηση για την άθλια συμπεριφορά μου προς κανά 2 από εδώ μέσα, αλλά επέχουν και ρόλο διαπίστωσης.πάνω στον καφέ λοιπόν και με θέμα το πλαστό της ανθρώπινης επαφής και επικοινωνίας μέσω internet και forums, κατέληξα στο εξής:

εάν πριν από τη δημιουργία του forum, συναντιόμασταν όλοι και γνωριζόμασταν(όπως έκαναν παλιά οι άνθρωποι), θα συμπεριφερόμασταν τελείως διαφορετικά μεταξύ μας. θα υπήρχε άλλος σεβασμός, άλλη κατανόηση των απόψεων και θέσεων του άλλου, αφού πλέον βλέποντας την ιδιοσυγκρασία του άλλου μπορείς και να τον σέβεσαι αλλά και να κατανοείς την διαφορετικότητά του. για παράδειγμα, στην μπυροποσία που συνέβη γνώρισα 8 ΥΠΕΡΟΧΑ παιδιά των οποίων το ήθος, το χιούμορ αλλά και η διαλακτικότητα με εξέπληξαν. τί μπορώ να πω στον alchemist στον earendil στον blue ή στα υπόλοιπα παιδιά όταν εκφραστούν με τρόπο που εγώ διαφωνώ! τίποτα... γιατί έχω αποδεχτεί το φυσικό τους πρόσωπο, το σέβομαι, τους κατανόησα και άρα μπορώ να κατανοήσω, αλλά και να σεβαστώ το διαφορετικό ακόμα και ακραίο (για μένα) που μπορεί να εκφράσουν.

και δεν είναι ούτε υποκριτικό ούτε savoir vivre! είναι αναγκαία συνθήκη η επαφή των ανθρώπων. μου λέει ο χαρίλατρος:κάτσε να βγούμε για καφέ με τον τάδε και τότε θα τον καταλάβεις!!!!!!!!!! ε, λοιπόν τώρα ξέρω ότι μπορεί να 'χει δίκιο! το είδα να συμβαίνει με 8 υπέροχους ανθρώπους που γνώρισα τώρα στα "γεράματα".(το τονίζω γιατί όσο μεγαλύτερος, τόσο πιο δύσκολη η αποδοχή αλλά και η παραδοχή του άλλου).

ας αφήσουμε λοιπόν όλοι, ή τουλάχιστον, εμείς οι καφρίζοντες το forum το περιθώριο στον έτερο να κάνει όσο θόρυβο (noiz) θέλει, ακόμα κι αν σκεπάζει τον δικό μας. θα ΄ρθει η στιγμή της ποιοτικής σύγκρισης. δεν ξέρω εάν επικρατήσει ο τρανζιστοράτος ή ο λαμπάτος... αυτό θα φανεί. το θέμα είναι να συντονίζουμε πάντα τους θορύβους μας στο μέτρο που επιτρέπει να κάνει θόρυβο κι άλλος.

κλείνοντας προτείνω μια γιγαντιαία συνάντηση ΘΟΡΥΒΩΝ για να γνωρίσουμε τα πρόσωπα που τους προκαλούν. τότε θεωρώ πως θα έχουμε ποιοτικό συχνοτισμό αλλά και συγχρωτισμό θορύβων και όλα θα είναι πιο καλά και πιο ανθρώπινα.

ζητώ συγγνώμη για το κουραστικό της μακρυγορίας μου (που έτεινε και λίγο προς το μελό), αλλά ήθελα να τονίσω τη βαθιά αναγκαιότητα της επαφής ανθρώπων από εδώ μέσα που αξίζουν πολλά κι ας μην έχουν να πουν και πολλά. για αυτούς δε που λένε τα πολλά, ας ελπίζουμε ότι αξίζουν και πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου