Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για τα επόμενα χρόνια;


genealex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

@Superfunk: Γι' αυτές τις τεχνικές γνώσεις χρειάζονται σπουδές, ή θα μπορούσα να τις μάθω εμπειρικά με τον χρόνο ή μέσω βιβλίων; Γιατί με παραπάνω σπουδές τα οικονομικά γίνονται σίγουρα θέμα..

 

ναι θα γινεις...διασημος....(τελικα δεν καταλαβα θες να γινεις διασημος ή παραγωγος??)

;D Ανόητε εννοούσα να τα πάρω όλα αυτά στο στούντιο. Για ηχογράφηση. Μουσική ηχογράφηση.  :P

 

 

@trigga, thx για τις συμβουλές. Τί εννοείς "ταλεντολόγο";  :P Πάντως κάτι τεστ στο http://jakemandell.com/tonedeaf/ μου βγαζαν 90% πάνω κάτω.  ::) (τεστ αναγνώρισης αλλαγής ρυθμού έβγαλε 44%, 12% κάτω απ' το κατώτερο όριο, και μ' αρέσει που βάζω πολλές αλλαγές τέμπο στα κομμάτια μου..  ::) ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@trigga, thx για τις συμβουλές. Τί εννοείς "ταλεντολόγο";  :P Πάντως κάτι τεστ στο http://jakemandell.com/tonedeaf/ μου βγαζαν 90% πάνω κάτω.  ::) (τεστ αναγνώρισης αλλαγής ρυθμού έβγαλε 44%, 12% κάτω απ' το κατώτερο όριο, και μ' αρέσει που βάζω πολλές αλλαγές τέμπο στα κομμάτια μου..  ::) ;D)

 

Φιλεμ καλε καλέ μου φιλε αυτα τα σαιτ δεν ειναι εξεταστικα κεντρα ταλέντου αλλα κατι τεστάκια εγκεφαλικα.Μην τα παιρνεις σοβαρα.Ουτε IQ δείχνουν ούτε φαντασία ούτε δημιουργικότητα ούτε τπτ απλα φαινεται να ειναι η διπλωματικη εκπονηση καποιου/ων που συνεχισαν.Ενα υποκειμενικο τεστ για τη μνήμη και λίγο για το αυτι.Μπακαλιές δηλαδη για να περνάει η ώρα.

 

Ο ταλεντολογος δεν υπαρχει κ θελω να δείξω με αυτο την λιγο ουτωπικη κατασταση που επικρατεί λιγο στο κεφαλάκι σου, λίγο στον κοσμο,λίγο στις προτάσεις μας, λιγο γύρο με διπλή πίτα,λίγο ακομα και τελειώνω,λίγο αέρα απο αφρική μερια και παει λέγοντας.

Θα βγάλεις νοημα στην πορεία μην ανησυχείς αλλα μην ευησυχάζεσαι κιόλας.Σιγα σιγα θα γινει η δουλεια αν ειναι να γίνει πρώτα ο Αλλάχ.

 

ΚΑλή τύχη κ αέρα στα πανιά σου μικρέ φίλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, ότι και αν αποφασίσεις να κάνεις το θετικό είναι ότι απο τώρα έχεις αρχίσει να ψάχνεσαι...οχι σαν τα περισσότερα ελληνόπουλα που μετά τις πανελλήνιες όταν πιάσουν το μηχανογραφικό στο χέρι δε ξέρουν τι θέλουν και βάζουν οτι πιάνουν/ότι πει ο μπαμπας και η μαμα/ οτι να ναι...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Μετά από πμ) άρχισα να σκέφτομαι και την πιθανότητα να σπουδάσω κάτι ως στάνταρ εργασία, που παράλληλα θα είναι αξιοποιήσιμο και στην παραγωγή.

Δυστυχώς όμως απ' ό,τι ακούω φαίνεται πως δεν έχω πολλές πιθανότητες να βρω δουλειά στην πληροφορική (μέσω της οικογένειας μου, η οποία συμβουλεύει να σπουδάσω οικονομικά), ούτε στην οικονομία (μέσα από κάποιο ποστ εδώ). Δεν ξέρω κι' όλας πόσο κάποια σχολή οικονομίας θα μπορούσε να με οφελήσει ως προς τη μουσική παραγωγή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Μετά από πμ) άρχισα να σκέφτομαι και την πιθανότητα να σπουδάσω κάτι ως στάνταρ εργασία, που παράλληλα θα είναι αξιοποιήσιμο και στην παραγωγή.

Δυστυχώς όμως απ' ό,τι ακούω φαίνεται πως δεν έχω πολλές πιθανότητες να βρω δουλειά στην πληροφορική (μέσω της οικογένειας μου, η οποία συμβουλεύει να σπουδάσω οικονομικά), ούτε στην οικονομία (μέσα από κάποιο ποστ εδώ). Δεν ξέρω κι' όλας πόσο κάποια σχολή οικονομίας θα μπορούσε να με οφελήσει ως προς τη μουσική παραγωγή..

Η πληροφορική είναι κάτι που ίσως βοηθήσει με την έννοια ότι θα αποκτήσεις μεγάλη ευχέρεια με τους υπολογιστές και τα τυχόν τερτίπια τους, δεν είναι όμως απαραίτητο να σπουδάσεις πληροφορική για να το πετύχεις αυτό.

Τα οικονομικά μάλλον είναι τελείως άσχετα.

 

Τα μόνα συναφή επαγγέλματα που θα μπορούσες να κάνεις για να σε βοηθήσει ουσιαστικά στον μετέπειτα στόχο είναι μουσικός (session εννοώ), μουσικολόγος και ηχολήπτης. Αλλά και τα τρία είναι εξίσου ζόρικα με τον τομέα της παραγωγής, απλά είναι λιγότερο "γενικόλογα"...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μη το παρεις στραβα αλλα και εγω μικρος ηθελα να γινω αστροναυτης , η εστω μουσικος σε καποιο καλο παλκο .... μετα απο πολλα χρονια  ειμαι μπουγατσατζης? !#$  ;D  και μουσικος αλλα για την παρτυ μου , Επισεις χομπιστας  οργανοποιος  8) ??? ::)  ναι προσπαθησα τελειωσα ψυκτικος και δουλεψα και ηλεκτρολογος παπαρια ουτε πριζα δε ξερω να βαζω ### ,  σοβαρα τωρα..  θα σου ελεγα να πας καμια βουλγαρια για μουσικολογια  αν δεν περασεις εδω οσο για παραγωγος  πρεπει να εχεις πολυ θρασσος και να εισαι και πολυ κλεφτης για να πας μπροστα δηλ κατι σαν τον  τον φοιβο πχ  ;D ;D ;D και παλι δεν ξερω αν εχεις το ταλεντο του φοιβου  ;D

μπλουζάκι και άγιος ο θεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου