Προς το περιεχόμενο

Ροκάς = Μεταλάς?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου έχει κινήσει τελευταία την περιέργεια το γεγονός ότι πολύ θεωρούν τον ροκά σαν ένα τύπο που φοράει μαύρα και έχει στα χέρια καρφιά κτλ... Δε λέω, είναι τρόπος έκφρασης αλλά είναι μόνο αυτό? Δηλαδή δε μπορεί να παίζει κιθάρα και να ξέρει ροκ ένα παιδί με trendy ντύσιμο? Ή τέλως πάντων που ξεφεύγει από την κλασική, πλέον, εικόνα.. Εν τέλει, για να μη σας τα πρίζω, το ντύσιμο κάνει το ροκά? Έτσι για ν' αναπτύσσουμε και άλλα θέματα πέρα από τα προβλήματα της κιθάρας μας.... :wink:

ill your idols!!! (κλεμμένο είναι...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μου έχει κινήσει τελευταία την περιέργεια το γεγονός ότι πολύ θεωρούν τον ροκά σαν ένα τύπο που φοράει μαύρα και έχει στα χέρια καρφιά κτλ... Δε λέω' date=' είναι τρόπος έκφρασης αλλά είναι μόνο αυτό?[/quote']

 

Τρόπος έκφρασης και μπούρδες...Όταν όλοι αυτοί οι πολλοί (και όχι πολύ :D ) ωριμάσουν θα καταλάβουν ότι γίνεται να φοράς καρφιά και να είσαι σκυλάς ή να φοράς φουστανέλα και να είσαι ροκάς με τα όλα σου και πάει λέγοντας...

 

Και ας σταματήσει όλη αυτή παραφιλολογία τύπου "το rock είναι τρόπος ζωής" (μου θυμίζει τον Παπακωνσταντίνου-μπλιαχ)!Δηλαδή η jazz ή τα blues ή το hip-hop τι είναι;Κατά καιρούς (την εποχή της ακμής ή της απαρχής του καθενός είδους) τα διάφορα μουσικά ρεύματα συνδέθηκαν με διάφορες συμπεριφορές και διαφόρων είδων επαναστάσεις,αλλά σήμερα...

 

Κάποιος που ακούει πολλά είδη,τι είναι;Μάλλον ανοιχτόμυαλο και προοδευτικό ,θα τον χαρακτήριζα και όχι τίποτε άλλο...

 

Υ.Γ. Μάλλον ξέφυγα λίγο,αλλά ξύπνησε ο κοινωνιολόγως μέσα μου,τι να κάνουμε... :D

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρόπος έκφρασης και μπούρδες...Όταν όλοι αυτοί οι πολλοί (και όχι πολύ :D ) ωριμάσουν θα καταλάβουν ότι γίνεται να φοράς καρφιά και να είσαι σκυλάς ή να φοράς φουστανέλα και να είσαι ροκάς με τα όλα σου και πάει λέγοντας...

 

Και ας σταματήσει όλη αυτή παραφιλολογία τύπου "το rock είναι τρόπος ζωής" (μου θυμίζει τον Παπακωνσταντίνου-μπλιαχ)!Δηλαδή η jazz ή τα blues ή το hip-hop τι είναι;Κατά καιρούς (την εποχή της ακμής ή της απαρχής του καθενός είδους) τα διάφορα μουσικά ρεύματα συνδέθηκαν με διάφορες συμπεριφορές και διαφόρων είδων επαναστάσεις' date='αλλά σήμερα...

 

Κάποιος που ακούει πολλά είδη,τι είναι;Μάλλον ανοιχτόμυαλο και προοδευτικό ,θα τον χαρακτήριζα και όχι τίποτε άλλο...

 

Υ.Γ. Μάλλον ξέφυγα λίγο,αλλά ξύπνησε ο κοινωνιολόγως μέσα μου,τι να κάνουμε... :D[/quote']

 

+1 :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ρε παιδια ακόμα με τους "ροκαδες" ασχολειστε :?: :lol:

μονο κατι γραφικοι τυποι περιξ της πλατειας Εξαρχείων ασχολουνται με τετοιες μπουρδες πλεον.... :lol: :lol: (& εχουν καταντησει να ειναι η ΑΠΟΛΥΤΗ ΝΕΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ,χειροτεροι & απο τους παππούδες στα γυρω καφενεία :lol: )

παει ,κακο που μας βρηκε ηταν,και ΕΥΤΥΧΩΣ περασε...(ανεπιστρεπτι ελπιζω!) :lol:

Αντε να ξεκολλησουμε μπας & δουμε καμμια ασπρη μερα! :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει πολλη πλακα το θεμα αυτο γιατι οντως πολλοι ασχολουνται στις μερες μας με την ευρεση του νεου Look τους, το οποιο βεβαια πρεπει να εντασσεται καπου.αλλα το ολο θεμα ειναι τοσο μεγαλη παπ@#$ρια που μονο τον γελωτα μου φερνει. οι ετικετες ειναι μονο για τα δισκαδικα και για τους στενομυαλους.

δηλαδη εγω που ακουω ANATHEMA, GODSPEED YOU BLACK EMEPEROR, PORTISHEAD και ΜΑΛΑΜΑ, πως πρεπει να ντυθω?????

 

βοηθεια ρε παιδια :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καμιά έκφανση της ζωής μας δεν μπόρεσα να καταλάβω σε τί εξυπηρετεί να φοράς και την ανάλογη "στολή"...

 

Είτε πρόκειται για θαμώνα του +Soda,είτε για κάποιον που ακούει Slayer,είτε για πόρνη πολυτελείας...

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου