Προς το περιεχόμενο

Καλη υγεια της φωνης


ZeVioN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Bluespwr αυτό το είδες? ::)

 

Μην αρπάζεσαι,στο έγραψα οτι αυτά που έγραψα δεν πήγαιναν σε σένα.. :)

 

Φίλε μου Βαγγέλη δεν το είδα  :) :) :)

Αλλά κουβέντα κάνουμε,δεν αρπάχτηκα  :) :) :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπορεί φίλε menelaos να κάνει και παραπάνω από μία ώρα

Αλλά πιθανότατα αλλάζει περιβάλλον,μπορεί να καπνίσει ένα τσιγάρο,να πιεί ένα καφέ,να ακούσει λίγο μουσική στο σπίτι που θα πάει,να χαλαρώσει τέλος πάντων βρέ αδελφέ

Τώρα αν τα μαθήματα γίνονται στο σπίτι του δασκάλου και έχει και 10 μαθητές στο καπάκι,όχι.δεν βλέπω καμμία διαφορά απο το ωδείο.

Αλλά στο σπίτι μου ή στο ωδείο?

Ε,σπίτι μου...το συζητάς?

Η και σε αυτό διαφωνείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα όταν εγώ (και ο καθένας που κάνει ιδιαίτερο στο σπίτι του),είμαι πιό άνετος και χαλαρός αυτό δεν έχει καμμία επίπτωση νομίζεις στην ποιότητα του μαθήματος?

Αν κάνω και τον δάσκαλο-α να αισθανθεί και αυτός το ίδιο χαλαρά και οικεία με εμένα,είναι το ίδιο πράγμα με το ψυχρό,απρόσωπο και αγχωμένο περιβάλλον του ωδείου?

Anyway...ο καθένας επιλέγει το περιβάλλον που του ταιριάζει καλλίτερα και πιστεύει οτι σε αυτό λαμβάνει ποιοτικότερο και αποτελεσματικότερο μάθημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα φυσικά ισχύει αυτό που λες, αλλά πχ ο άλλος μπορεί να έχει τους γονείς του ή τον συγκάτοικό του στο δίπλα δωμάτιο και να ντρέπεται να τραγουδήσει! :) Κοινώς, δεν είναι απαραίτητο αυτό που περιγράφεις. Νομίζω καταλήγουμε σε αυτό που είπες μόνος σου, όπου τον βολεύει τον καθέναν. Επιπλέον όμως, αυτό ισχύει για όλα τα όργανα, όλα τα μαθήματα κλπ κλπ κλπ. Είναι τραγική υπερβολή, για να μην πω παραπληροφόρηση, λοιπόν να χαρακτηρίζεται "πεταμένα λεφτά" το ωδείο (όπως το χαρακτήρισε ο relayer).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ρε μάγκες ας βγάλουμε το ωδείο καλύτερο από τα ιδιαίτερα τώρα...

Ότι είπα δεν είναι μόνο η δική μου γνώμη (έχοντας δοκιμάσει και ωδεία όπου έμαθα ελάχιστα και ιδιαίτερα μαθήματα όπου έμαθα πολλά) αλλά η γνώμη καταξιωμένων δασκάλων φωνητικής Ελλήνων και ξένων. Από εκεί και πέρα ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει...

Το είδος που θέλει να τραγουδάει ο φίλος μας πάντως δεν είναι πολύ απαιτητικό οπότε όπως ξαναείπα ΤΖΑΜΠΑ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ... 

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο...

Ένας φίλος μου (γνώστης φωνητικής) μου είχε πει το εξής:

"Καπνίζεις? κακώς. Πίνεις μπύρα ή αναψυκτικά? κακώς.

Το χειρότερο απ'όλα όμως είναι να μην κοιμάσαι αρκετά..." εννοώντας γύρω στις 10 ώρες την ημέρα!

 

Ισχύει κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απολύτως!!! 10 ώρες ντάξει δεν είναι ανάγκη, αλλά αν δεν έχεις κοιμηθεί αρκετά και ΚΑΛΑ κλαφ'τη τη φωνή - και αυτό είναι το μόνο που μου είναι αδύνατο να κάνω..... :'( :'( :'( Έχω πρόβλημα με τον ύπνο ρε γμτ....... Το βασικότερο (ΤΟ βασικότερο) είναι η ξεκούραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:'( :'( :'( Έχω πρόβλημα με τον ύπνο ρε γμτ....... Το βασικότερο (ΤΟ βασικότερο) είναι η ξεκούραση.

΄

 

Εμ δεν μου έρχεσαι στις Μπυροποσίες να πιεις υγρό νέκταρ να γιάνουν τα χορδίνια σου στο λαρύγγι  :)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου