Προς το περιεχόμενο

Τα καινούργια Macbook και Macbook Pro!


Holystone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και το ρουφάει το CD. :)

 

offtopic

:'( :'( :'(

ολοι οσοι ακουσαν το macbook μου να το.. ρουφαει εσκασαν στα γελια, λενε πως κανει υπερβολικο θορυβο...

 

α στον κορακα αλήτες, μια χαρα ειναι  ::) ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 187
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Marathon, τα προσωπικά σας με τον Eyeprotocol έπρεπε να μείνουν σε pm. Λυπάμαι που τα βγάζεις σε κοινή θέα. Δεν τα σχολιάζω αλλά δεν μου άρεσαν.

 

Εκεί που έχω αντιρήσεις είναι στο κατά πόσον όλοι μας χρειαζόμαστε το πλέον επαγγελματικό hardware (Mac Pro, Logic, Pt) γαι να κάνουμε μουσική. και επειδή είμαι έργα (και όχι λόγια...

ΔΕΣΜΕΥΟΜΑΙ ( yameth θέλοντως και επιτρέποντως) στο επόμενο Noiz περίπτερο (εκτός από τις CustomShop κιθάρες που θα έχω έτοιμες) να κάνω μια παρουσίαση Garageband σε G4!!!!! Το 95% των χρηστών του Noiz δεν χρειάζεται κάτι περισσότερο για να παίξει καλή μουσική ΑΝΕΤΑ και χωρις έξτρα Hardware (καλά μόνο 2 ηχεία).

 

Αυτό είναι το πρώτο σμπαρακουάκ του ποστ σου. Από πού το εκτιμάς αυτό ακριβώς; Ποια είναι η ερασιτεχνική σου σχέση με την μουσική παραγωγή και από πού αντλείς αυτό το εντελώς αυθαίρετο και εσφαλμένο συμπέρασμα;

 

Μα καλά ίσια και όμοια είμαστε...σκασίλα μου για τα προβλήματα, έχω μια ολόκληρη ομάδα να μου τα λύνει (και σε διαβεβαιώ ότι είναι πολύ καλοί και γρήγοροι)...γι αυτό 25 χρόνια δουλεύω άνετα.

 

Αυτό είναι το δεύτερο (αν & δεν το ψείρισα ιδιαίτερα, μπορεί να έχει κι άλλα). Δηλαδή λες ότι όταν έχουμε προβλήματα πρέπει να πληρώνουμε άλλους για να μας τα λύνουν, ειδικά οι χρήστες που θέλουν να φτιάξουν μουσική στο σπίτι τους ή στο στούντιο. Ειλικρινά αδυνατώ να βρω οποιαδήποτε σχέση που μπορεί να έχει ένα γραφείο γραφιστικής (που αναγκαστικά απασχολεί κομπιουτεράδες για το IT section του) με την απλή μουσική παραγωγή.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως το καλοκαίρι που το G4 laptop μου θα κλείσει 5ετία λέω να πάρω αυτό το macbook pro. Θα μου βγεί μισοτιμής από τα 2 VAIO που θα είχα χρειαστεί σε αυτό το διάστημα. Και είμαι και πιο cool. Και αρέσει και στα κορίτσια.

 

To τελευταίο τι σε ενδιαφέρει βρε κακούργε;;  ;D ;D ;D :P :P :P :P

 

 

Πίσω ον τόπικ: τα σκέφτομαι σοβαρά τα Μacbooks, αν και στην κυριολεξία απεχθάνομαι την φιγούρα που συνεπάγεται ένα φορητό μηλαράκι.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Marathon, τα προσωπικά σας με τον Eyeprotocol έπρεπε να μείνουν σε pm. Λυπάμαι που τα βγάζεις σε κοινή θέα. Δεν τα σχολιάζω αλλά δεν μου άρεσαν.

Δεν βλέπω τίποτα προσωπικό εκτός από χαβαλέ. Να είσαι σίγουρος ότι εάν είχα (που δεν έχω) προσωπικά με τον eye θα τα είχαμε λύσει με pm. Εάν ο eye νομίζει ότι τον προσβάλλω, και το δηλώσει, δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα να του ζητήσω δημόσια συγνώμη (και από όλους σας).

 

Αυτό είναι το πρώτο σμπαρακουάκ του ποστ σου. Από πού το εκτιμάς αυτό ακριβώς; Ποια είναι η ερασιτεχνική σου σχέση με την μουσική παραγωγή και από πού αντλείς αυτό το εντελώς αυθαίρετο και εσφαλμένο συμπέρασμα;

Από την προσωπική μου εκτίμηση μετά από 3.5 περίπου χρόνια μέασ στο forum. Όπως τα λές η σχέση μου με τη μουσική είναι τελείως ερασιτεχνική και το (κατ εσέ εσφαλμένο) συμπέρασμα είναι πολύ εύκολα αποδείξιμο...από την ποσόστοση ερασιτεχνών-επαγγελματιών του forum

 

 

Αυτό είναι το δεύτερο (αν & δεν το ψείρισα ιδιαίτερα, μπορεί να έχει κι άλλα). Δηλαδή λες ότι όταν έχουμε προβλήματα πρέπει να πληρώνουμε άλλους για να μας τα λύνουν, ειδικά οι χρήστες που θέλουν να φτιάξουν μουσική στο σπίτι τους ή στο στούντιο. Ειλικρινά αδυνατώ να βρω οποιαδήποτε σχέση που μπορεί να έχει ένα γραφείο γραφιστικής (που αναγκαστικά απασχολεί κομπιουτεράδες για το IT section του) με την απλή μουσική παραγωγή.

Προφανώς, εκτός εάν νομίζεις ότι τα ξέρεις όλα...για να σε βοηθήσω να να καταλάβεις άλλο το απλό γραφείο γραφιστικής και άλλο η διαφημιστική εταιρία, με τμήματα παραγωγής τηλεοπτικών, φ/φ κλπ

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

To τελευταίο τι σε ενδιαφέρει βρε κακούργε;;  ;D ;D ;D :P :P :P :P

..

 

Και τι να πάρω ρε μπλάντυ? VAIO που αρέσει στο fleamail? ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφήστε τα Mac και πιάστε ta Big Mac.

Σίγα μην πιάσουμε τα Big Mac. Για τα Mac όλοι ξύνεστε αλλά τα Big Mac δεν τα αγοράζει κανένας στην Ελλάδα (γι αυτό πάνε κατά διαόλου...)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι να πάρω ρε μπλάντυ? VAIO που αρέσει στο fleamail? ;D

 

Vaio δεν αρέσει στον fleamail, αν και ο τελευταίος vaio που είχα μια χαρά ήταν είχε και texas instruments chip πάνω.

 

Για λαπτοπ εγώ είμαι φανατικά HP! 4 Απροβλημάτιστα μηχανήματα από το 98 έως τώρα  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγα μην πιάσουμε τα Big Mac. Για τα Mac όλοι ξύνεστε αλλά τα Big Mac δεν τα αγοράζει κανένας στην Ελλάδα (γι αυτό πάνε κατά διαόλου...)

 

Big Mac rules Μαραθώνα, φίσκα είναι κάθε μέρα στο ναο που συχνάζω εγώ για να πάρω τη χοληστερίνη μου  8)

 

big-mac-extra-value-meal.jpg

 

Μη σου πω κιόλας ότι σκέφτοντε να βάλουν και θύρα firewire στο supersize meal :P

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου