Προς το περιεχόμενο

Τα καινούργια Macbook και Macbook Pro!


Holystone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως άσχετο με θέμα, αλλά θα ήθελα κάποιος οικονομολόγος που ξέρει να μου πει πως γίνεται το εξής παράδοξο:

Η Αμερική κατέχει το 25% περίπου του παγκόσμιου χρήματος έτσι;

Η πιστωτική κρίση αναφέρεται σε ποσά πάνω από 10+ φορές του ρευστού της αμερικής έτσι;

Που σκατά βρέθηκαν αυτά τα λευτά; Αν είναι ας μου απαντήσουν με πμ να μην εκτροχιαστεί άλλο το θέμα

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 187
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οπότε το να μου συγκρίνει τη χασούρα της apple με τις τράπεζες, τον θεωρώ πολύ έξυπνο για να καταλάβει το άτοπο του συλλογισμού του.

Έκανε μια πατάτα ο Jobs, ήρθε σε κάπως δύσκολη θέση η apple, αλλά προσωπικά πιστεύω ότι θα το ξεπεράσει.

Δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι θέλεις να πείς, μάλλον δεν εκφράστηκα καλά...θέλνω να πώ ότι εδώ κοτζαμ χώρες και ιστορικές τράπεζες την πάτησαν, δεν θα την πάταγε ο Jobs (ή ο οποισδήποτε jobs)? Μην τον κλαίς καθόλου, θα βγάλει μια εξτρα slim θήκη για iPhone, θα μας τα πάρει και θα ρεφάρει!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α οκ τότε ναι δεν το κατάλαβα και ζήτω συγνώμες και τα σχετικά. Πάντως κι εγώ το λέω κάπου εδώ:

Έκανε μια πατάτα ο Jobs, ήρθε σε κάπως δύσκολη θέση η apple, αλλά προσωπικά πιστεύω ότι θα το ξεπεράσει.

 

Απλά μου φάνηκε κάπως οπαδιλίκι το όλα θέμα με τον θεό jobs που αλοίμονο σε όποιον τον αμφισβητίσει.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανε μια πατάτα ο Jobs, ήρθε σε κάπως δύσκολη θέση η apple, αλλά προσωπικά πιστεύω ότι θα το ξεπεράσει. Απλά θα παραταθούν γα λίγο τα σχέδια της apple για τη θεαματική αύξηση του ποσοστού επί της αγοράς που πίστευε ότι θα κατέχει στα επόμενα 2-3 χρόνια.  ;)

 

 

τουλάχιστον όσον αφορά τον JOBS το έχει δηλώσει ξεκάθαρα " εμείς είμαστε ικανοποιημένοι με το 4% της αγοράς" κάτι φεγγάρια που ακόμα η Apple είχε μόνο το 4%. Kαι στην ίδια συνέντευξη είχε δηλώσει ότι η Apple δεν έτρεφε αυταπάτες ότι θα μπορούσε να κυριαρχήσει στην αγορά όταν ο αντίπαλος σου έχει το 96%.

 

Τώρα το 4% έγινε 8% αλλά τουλάχιστον εγώ δεν γνωρίζω κάποια δήλωση του JOBS που να μιλάει για θεαματική αύξηση. Ότι η εταιρεία τα πάει πάρα πολύ καλά στο θέμα πωλήσεων και είναι μία από τις 3 καλύτερες σε θέματα οικονομικής ανάπτυξης δεν είναι και μυστικό. Υπάρχει λίγο πολύ σε όλα τα website και είναι κάτι που τα νούμερα μιλάνε.

 

Οι άλλες αν θυμάμαι καλά είναι η Dell και η Hp.

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει εταιρεία στην αγορά που να μην ζηλεύει για τον Α ή Β λόγo την Apple. 

 

Νομίζω οτι το ταλέντο του Jobs δεν είναι κάτι που χωράει και πολύ μεγάλη αμφισβήτηση μια και αναγνωρίζεται παγκοσμίως και δεν υπάρχει εταιρεία που να μην τον θέλει στο δυναμικό της. Ο άνθρωπος είναι ήδη DIRECTOR όχι μόνο στην Apple αλλά και στην Pixar και στην Disney.

 

Βέβαια το ίδιο θα μπορούσε να πει κάποιος και για τον Bill Gates. Από εκεί και πέρα ακόμα και οι θεοί πρέπει να  αμφισβητούνται.

 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις παιδιά, αξίζει να το πάρει κανείς από το εξωτερικό;

 

π.χ. στο Amazon έχει το καινούργιο MacBook Pro 15" 2.4GHz/2GB/250GB/GeForce 9600M GT/SuperDrive περίπου 1700ε

 

και το παλιό MacBook White 2.4GHz Intel Core 2 Duo/2GB/160/SD/AP/BT περίπου στα 1040ε

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις παιδιά, αξίζει να το πάρει κανείς από το εξωτερικό;

Και μετά παρακάλα να μην πάθει τίποτα...η Rainbow δεν παίζεται...δεν θα έχεις επισκευή

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει εταιρεία στην αγορά που να μην ζηλεύει για τον Α ή Β λόγo την Apple.   

 

 

Ειδικά η ΦΑΓΕ.

 

 

Ρε σεις παιδιά, αξίζει να το πάρει κανείς από το εξωτερικό;

 

 

Holystone, το ξέρεις ότι τα έχεις παίξει, έτσι δεν είναι;...

 

 

Και μετά παρακάλα να μην πάθει τίποτα...η Rainbow δεν παίζεται...δεν θα έχεις επισκευή

 

 

Τι να την κάνει την επισκευή ο άνθρωπος.. αφού αυτά είναι αθάνατα...

 

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι θέλεις να πείς, μάλλον δεν εκφράστηκα καλά...θέλνω να πώ ότι εδώ κοτζαμ χώρες και ιστορικές τράπεζες την πάτησαν, δεν θα την πάταγε ο Jobs (ή ο οποισδήποτε jobs)? Μην τον κλαίς καθόλου, θα βγάλει μια εξτρα slim θήκη για iPhone, θα μας τα πάρει και θα ρεφάρει!!!!

 

Ρε παιδια, δεν υπαρχει απολυτα καλος η κακος μανατζερ κλπ. Αυτα ειναι μυθοι που σπανιως επαληθευονται απο την πραγματικη ζωη.

 

Οταν εισαι τοσα χρονια στο κουρμπετι και παιζεις ενεργα το παιχνιδι, θα κανεις και το θαυμα σου (μια εταιρεια που ξεκιναει απο γκαραζ θα την κανεις κολοσο) θα κανεις και την πατατα σου (θα χασεις ολα σου τα ποσοστα διεισδυσης και θα την ξαναριξεις στα ορια της χρεοκοπιας και ο αιωνιος ανταγωνιστης σου θα αγορασει ποσοστα στην πρωην εταιρια σου), θα φτιαξεις την NeXT και θα κλεισει, θα φτιαξεις την PIXAR και θα πιασει, θα σε ξαναπροσλαβουν, θα ξαναορθοποδησεις, θα την ξαναπατησεις κλπ. Δεν γινεται να εχεις μονο επιτυχιες, αυτα μονο στις ταινιες...

 

Στο τελος ξυριζουν τον γαμπρο που λενε. Προς το παρον η Apple παραμενει μια απο τις αξιοζηλευτες εταιρειες, με τα πανω της και τα κατω της κατα καιρους...

 

Ο Sir Clive Sinclair πχ εγινε Sir στην Αγγλια λογω των απιστευτων πωλησεων του Spectrum, ZX-81, QL κλπ, εβγαλε ενα καρο λεφτα, χαραξε πορεια στα micro κανοντας τα οικονομικα εφικτα στο κοινο, εβγαλε ηλεκτροκινητα αυτοκινητα το 1985, εβγαλε κατι περιεργα φορητα, κατι σπαστα πατινια, ηταν αυτος που εβγαζε τα ρολογια Quartz (Timex), πουλησε κατι πατεντες σχετικες με το Walkman στην Sony και ομως σημερα κανεις δεν τον θυμαται ως παιδι-θαυμα με εταιριες μοντελα, καινοτομο εφευρετη, τυπο που μαγευε τα πληθη κλπ γιατι εκλεισε την καριερα του με χρεοκοπια και αποτυχημενα προιοντα.

 

Τον ανθρωπο που ειχε το Mosaic τον ΜΟΝΑΔΙΚΟ browser της παλιας εποχης και μετεπειτα την Netscape (μια απο τις πιο καινοτομες και ευρωστες εταιριες) τον θυμαται ο θυρωρος του πως τον λεγανε? (να σημειωθει οτι ο Netscape browser/Web server, υπηρχε και ευημερουσε μολις μεχρι πριν 10 χρονια).

 

Αντιθετα, ο Bill (χωρις να ηταν ποτε αληθινα καινοτομος) εφυγε ως Νο1 πλουσιος, απο την Νο1 εταιρεια, βαρεσε και απειρες δωρεες και φιλανθρωπιες και κερδισε μια θεση στο πανθεον ως παιδι-θαυμα.

 

Ο Steve ακομα ταλαντευεται μεταξυ των δυο ακρων...ας περιμενουμε...

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να την κάνει την επισκευή ο άνθρωπος.. αφού αυτά είναι αθάνατα...

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

καλώς τον...έχεις ínternet τώρα?

Από τότε που ο Steve τα έκανε να κάνουν και για σας τους πισάδες...άρχισαν τα προβλήματα.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Holystone, το ξέρεις ότι τα έχεις παίξει, έτσι δεν είναι;...

 

Να υποθέσω πως αστειεύεσαι με τον χαρακτηρισμό σου (και όχι το σχόλιό σου) προς το πρόσωπό μου :o

 

(τουλάχιστον βάλε και καμιά φατσούλα να μην σε παρεξηγήσουμε βρε παιδάκι μου :-X)

 

 

Τέλος πάντων, στο θέμα μας και πάλι...

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου