Προς το περιεχόμενο

περι αγορας νεας στρατ esp


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα σε ολους.σκεφτομαι εδω κ καιρο την αγορα καινουργιας στρατ αλλα θελω να ξεφυγω απ το συνηθισμενο.σκεφτηκα λοιπον την σειρα vintage της esp http://www.espguitars.com/guitars_vintage.html .εχει καποιος το συγκεκριμενο οργανο να μου πει την γνωμη του?απο specs τις βλεπω μια χαρα,ιδιους μαγνητες μ αυτους που φοραω σε ολες μου τις στρατ,alder body,xj frets,ειναι κ ρελικαρισμενες.το μονο που δεν μ αρεσει ειναι το wilkinson tremolo.αν μπορει καποιος να μου πει την γνωμη του.ευχαριστω  ;)

fender k agios o theos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο που γνωριζω ειναι οτι το wilkinson tremolo ειναι απλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ εχω παρομοιο σε μια κιθαρα μου κ για μενα ειναι το καλυτερο 6βιδο τρεμολο!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω ακουσει αυτο κ το πιστευω,αισθητικα με χαλαει...

 

σε εμφανιση οντως χανει σε σχεση με τα γνωστα αλλα ειναι πραγματικα αλλης κλασης τρεμολο!

παντως κ η κιθαρα ειναι πολυ αλητεια!  ESP να μην ελεγε μονο! χαχαχα

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλα αυτο το τρεμολο στην στρατ που εκανα μονος και ειναι μια χαρα.οσο για την κιθαρα εχω εμπηρια απο ltd ph-600 singature model που καιαυτη εχει wilkinson tremolo και ειναι ανετοτατη σε πεξημο

ε τωρα φαντασου την esp....σηγουρα πιο προσεγμενη

αλλα 1500 πανο κατο δεν ειναι πολλα???

αν εκανες με τα μισα μια ιδια απο parts???any way οτι γουσταρεις παντος πρεπει να σφυραει το οργανο

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ελεγα πως για μια τετοια κιθαρα δεν ειναι πολλα τα 1500.δεν μπορω να την βρω καπου να την δοκιμασω ειδικα τωρα που ειμαι κυπρο.ξερει κανεις που θα την βρω διαθεσιμη τουλαχιστων?

fender k agios o theos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεταμενα λεφτα, με 1500 ευρω αγοραζεις απο το ebay ΔΥΟ Eric Johnson  που τις τρωνε για πρωϊνο...

(και που τις πουλας σαν ζεστα ψωμακια αν χρειαστει και οχι για ενα πεντακοσαρικο που το πολυ να πιασουν στο Greece.... ;))

 

just my 2 cents....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την περιμενα την απαντηση σου σουπερφανκ  :D εχω παιξει με την τζονσον αν κ ειναι απιστευτη κιθαρα ιτς νοτ φορ μι.μπορουσα αλλωστε να την ειχα παρει εδω κ παρα πολυ καιρο.anyway thanks!!!

fender k agios o theos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου