Προς το περιεχόμενο

Korg AX3000G


BARoN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως σου είπα και πριν αν προσανατολίζεσαι σε ηχογραφήσεις και δουλειά με pc καλύτερα να πας σε pod που έχει καλύτερες εξομοιώσεις ενισχυτών, αλλά για τη χρήση που τη θες είναι μια χαρά η korg και η tonelab, αλλά πιστεύω με την korg είσαι οκ ειδικά αν δεν θέλεις να δώσεις παραπάνω χρήματα. Με boss δεν έχω εμπειρία οπότε δεν μπορώ να σου πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχεση με αλλες διασημες και μεγαλες πεταλιερες πως θα την χαρακτηρίζατε?Π.χ. Pod Live η Boss GT-8 , η και Tonelab.

 

Η Κοrg ειναι ακριβως ιδια με την Tonelab.Επειδη εγω ειχα και την GT-8 πρεπει να σου πω πως η Κοrg στα αυτια μου εβγαζε σημαντικα λιγοτερο ψηφιακο ηχο απο την 1η (και φτιαχνεις καλο ηχο με τη μιση προσπαθεια απ'οτι στη GT-8 που λιωνεις για να βγαλεις κατι καλο).Για Pod Live δε μπορω να σου πω γιατι δεν εχω δοκιμασει αν και ολοι λενε οτι ειναι πολη καλη για direct ηχογραφηση οπως ειπε και ο φιλος απο πανω :) Τσακισου παρ'την λοιπον και ασε τα posts,χαχαχαχαχα  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λίγο off-topic: -όσοι έχετε δοκιμάσει και τις δύο-τι γνώμη έχετε για σύγκριση της Korg AΧ3000G με την Boss ME-50, που είναι σε περίπου ίδια κατηγορία τιμής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου