Προς το περιεχόμενο

Corcovado με vocals..


ggsaxman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To γνωστο standard του A.C.Jobim

με τη Σασα Παπαλαμπρου στα φωνητικα.Demo που φτιαχτηκε στο σπιτι μου με Cubase SX3

 

http://www.box.net/shared/qfgxxmi56f

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόκειται για πολύ αγαπημένο κομμάτι που δε βαριέμαι να το ακούσω και 5-6 φορές σερί. Μπράβο. :)

 

Και κάποια σχόλια:

1. Θα προτιμούσα να ακούσω μία πραγματική κιθάρα (κατά προτίμηση κλασσική) στη συνοδεία.

2. Το σόλο στο σαξόφωνο είναι σύντομο και κάπως συγκρατημένο. Θα μπορούσες να παίξεις περισσότερο και ίσως να κλέψεις ασύστολα από το εκπληκτικό σόλο του Getz.

3. Η τραγουδίστρια τα καταφέρνει πολύ καλά, ακόμα και στο βραζιλιάνικο μέρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μια πολύ καλή εκτέλεση, προφανώς το ζήτημα της παραγωγής δεν είναι κάτι που μας απασχολεί ιδιαίτερα εν προκειμένω, θαρρώ. Αυτό που με ενόχλησε λιγάκι, είναι η προφορά της τραγουδίστριας στο αγγλικό μέρος του τραγουδιού...

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αψογο,μπραβο.Καταπληκτικη η φωνη της κοπελας :)

 

θεματα ηχογραφησης και παραγωγης δεν με πολυαπασχολούν,αυτο που παρατηρησα ηταν οτι σαν παραγωγη το σαξοφωνο ακουγοταν μονο του σε σχεση με το υπολοιπο κομματι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες "μονο του" τι εννοεις?Στυλιστικα?Ενορχηστρωτικα?ή σαν ηχογραφηση (τεχνικα)?

Να ενημερωσω,εδω,τους φιλους οτι:1-ηχογραφηθηκε και μιξαριστηκε στα βιαστικα για ενα demo που πρεπει να εχουμε για να κλειστουν καποια gigs αρα δεν υπαρχει το περιθωριο για πολυ ανεπτυγμενους αυτοσχεδιασμους 2_ΔΕΝ ειναι κιθαρα η συνοδεια οπως εγραψε καποιος φιλος.Ειναι πιανο κλασσικο (απο το sampler Α4000 της Yamaha) αλλα μαλλον τον μπερδεψε το μηχανιστικο παιξιμο του Band in a box 3_Band in a box ειναι και το μπασο αλλα εκει ο καταπληκτικος ηχος του Trilogy απ'οτι φαινεται το κρατησε σε ενα επιπεδο.Ευχαριστω παρα πολυ για τα σχολια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ειναι κιθαρα η συνοδεια οπως εγραψε καποιος φιλος.Ειναι πιανο κλασσικο (απο το sampler Α4000 της Yamaha) αλλα μαλλον τον μπερδεψε το μηχανιστικο παιξιμο του Band in a box

Το ξέρω ότι δεν είχε κιθάρα, ήθελα να πω ότι θα ακουγόταν πολύ πιο αυθεντικό αν βάλεις μια κλασσική κιθάρα αλλά όχι από το BIAB.

 

Α!..και κατι αλλο αγαπητε spy....ΕΧΩ κλεψει απο το σολο του S.Getz ;)

Kλέψε κι άλλο λοιπόν!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξ μη βαρας ρε τρομπονατε.Καλος ο μπάκις αλλα αν θες τις αυστηρες σου παρατηρήσεις να τες.Αφου εμπλεξες με το νοιζ θα παρεις κουρδισμενο ξύλο και μουτσουνάρα ξυνισμένη. :)

 

Εγω που σε βλέπω καιρο εδω μεσα μου λείπει ενα σολο σου να ξεσκιστεις μονο σου δηλαδη σε ενα μπακινγκ του aebersold ας πουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου