Προς το περιεχόμενο

Ελληνικός ορθογραφικός έλεγχος στο Mozilla


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όσους έχουν πρόβλημα και επειδή γίνεται μεγάλη κουβέντα.

 

Εγκαθιστούμε το Mozilla ως κύριο browser, και μετά

 

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3439 ;

 

Αν δεν δουλεύει, τότε δεξί κλικ στο πεδίο που γράφουμε το μήνυμα και ελέγχουμε αν το Check Spelling είναι τσεκαρισμένο. Μετά (πάλι από το δεξί κλικ στο πεδίο που γράφουμε) επιλέγουμε γλώσσα από το Languages

 

Αν ξανάπαιξε το λινκ, ζητώ συγνώμη...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

@mscmkr :  Δεν πιστεύω ότι άτομα που καταδέχονται να γράφουν με ορθογραφικά και τυπογραφικά λάθη σε κάθε λέξη θα ασχοληθούν με την εγκατάσταση εργαλείου για ορθογραφικό έλεγχο. Προφανώς δεν τους ενδιαφέρει. ... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..λεω μηπως πρεπει να δωσουμε ενα τελος πολυ ασχολιθικαμε με αυτο.. αγαπητε φιλε. δοκιμασα να κανω αυτο που ειπες αλα δε τα καταφερα επιδη πεζω απο inernet caffe και στο restart χανονται ολα τι αλο μπωρο να κανω?

 

 

ΥΓ. ΜΑΘΕΤΕ ΝΑ ΣΕΒΕΣΤΕ ΚΑΠΙΟΝ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΠΩΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΙΟΣ ΔΕ ΞΕΡΕΙ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ Η ΔΕ ΜΠΩΡΕΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΣΩΣΤΑ! ΑΛΑ ΝΑΛΟΝ ΜΑΘΑΤΕ ΜΟΝΟ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕΒΑΣΜΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ! ΕΓΩ ΑΠ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑ.  αν καπιος εχει ενα ευκολο τροπο για ορθογραφια να μου τον πει γιατι ουτε απο pc γνωριζω πολα...ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα Φωτακι αν εχεις καποιο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ προβλημα (δυσλεξια,προβλημα συγκεντρωσης κτλ) ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ σε παρακαλω να μας συγχωρεσεις για την πλακα & τα "χωσιδια" .

 

Αν επισης για καποιος αλλους λογους που οπως ειπες και εσυ δεν γνωριζεις την ορθογραφια και την σωστη συνταξη της ελληνικης γλωσσας ΕΠΙΣΗΣ παλι να μας συγχωρεις.

 

Εις το εξης εχεις απο εμενα τουλαχιστον το ελευθερο,απο τη στιγμη που μας επιβεβαιωσεις ενα απο τα δυο (η και τα δυο μαζι) παραπανω "σεναρια" να ΓΡΑΦΕΙΣ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ (η μαλλον οπως μπορεις)

 

Δυστυχως δεν υπαρχουν on line εργαλεια που να βοηθανε στην συνταξη μιας προτασης η που να...μαντευουν τι θελει να γραψει καποιος.

 

Και παλι συγνωμη (σε περιπτωση παντα που ισχυουν τα 2 παραπανω σεναρια,αλλοιως ισχυουν ολα αυτα που σου εχουμε ΟΛΟΙ μας πει) 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα Φωτακι αν εχεις καποιο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ προβλημα (δυσλεξια,προβλημα συγκεντρωσης κτλ) ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ σε παρακαλω να μας συγχωρεσεις για την πλακα & τα "χωσιδια" .

 

Αν επισης για καποιος αλλους λογους που οπως ειπες και εσυ δεν γνωριζεις την ορθογραφια και την σωστη συνταξη της ελληνικης γλωσσας ΕΠΙΣΗΣ παλι να μας συγχωρεις.

 

Εις το εξης εχεις απο εμενα τουλαχιστον το ελευθερο,απο τη στιγμη που μας επιβεβαιωσεις ενα απο τα δυο (η και τα δυο μαζι) παραπανω "σεναρια" να ΓΡΑΦΕΙΣ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ (η μαλλον οπως μπορεις)

 

Δυστυχως δεν υπαρχουν on line εργαλεια που να βοηθανε στην συνταξη μιας προτασης η που να...μαντευουν τι θελει να γραψει καποιος.

 

Και παλι συγνωμη (σε περιπτωση παντα που ισχυουν τα 2 παραπανω σεναρια,αλλοιως ισχυουν ολα αυτα που σου εχουμε ΟΛΟΙ μας πει)

αγαπητε πιστευεις οτι μου αρεσει να γραφω οπος να ναι και να με κοροιδευουν καπιοι?οχι βεβαια... τελος παντον απο μενα τελειωσε απλα αν ειπαρχει κατι ωστε να κανς λιγοτερα ορθογραφικα λαθη θα ειναι καλυτερα για ολους.. αυτο και καλυτερα να το κανουμε private νομιζω οτι αρχισε να γινετε ενοχλιτικο και βαρετο αυτο το θεμα για ολους εδω μεσα και δεν ειναι σωστο καταλαβενεις....τουλαχιστον εμενα δε μου αρεσει!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι εγω θελω κατι να με βοιθισει να κανω λιγοτερα λαθη γιατι κι εμενα δε μου αρεσει....

 

Άρχισε να διαβάζεις ελληνική λογοτεχνία.

ΤΩΡΑ !

Πήγαινε τώρα αμέσως και πάρε ένα βιβλίο του Καβάφη και ένα του Παπαδιαμάντη.

Μην είσαι κουτός, έτσι μάθανε να γράφουν όσοι ξέρουν να γράφουν: διαβάζοντας.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα τωρα σωθικες εδω δε διαβαζα τα μαθιματα του διμοτικου  θα διαβασω αυτα? τα μονα βιβλια που διαβασα ειναι μουσικης και αρμονιας στο ωδειο που μου αρεσε πολυ!και οτι εχει σχεση με μουσικη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου