Προς το περιεχόμενο

DJ vs Pc dj!


floyd85

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδια,.. :-[

δεν διαβασα ακομη τη συζητηση,

αλλα ειδα τον τιτλο και μπηκα στην πριζα...να το πω:

 

Καποτε μου'φεραν ενα κουτι κι ενα μονιτορ στο.."κουτι' μου...

Τα βρηκα ευκολα,ολα καλα εκτος το κυριοτερο...

 

Κολλας στο μονιτορ,...χανεις την πιστα!

 

Την επομενη το πεταξα εξω...

 

yann ex-dj

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ με κάποιους που τα έχουν βάλει με το ρομαντισμό στα βινύλλια.. αλλά είναι φυσικό όταν δεν έχεις ιδέα..

 

Αν η παραπάνω σπόντα είναι για μένα, να σου πω ότι έχω στο set μου, 2 Technics SL1210, έναν μίκτη Rane και γύρω στα 150 δίσκους 60s-70s-80s. Εκτιμώ τα βυνίλλια και τον ζεστό τους ήχο αλλά πλέον για μένα αξίζουν μόνο για προσωπική ακουστική ευχαρίστηση. Tο timecode και τα midi controllers προσφερουν την ευχρηστία και την ατελείωτη βιβλιοθήκη τραγουδιών (που καλώς ή κακώς λόγω του mp3 υπάρχουν) σε έναν Dj που θέλει να ξεφύγει από τα συνηθισμένα και θέλει να κάνει το κάτι παραπάνω.....

 

τι εννοεις sakis?

δηλαδη το μεγαλυτερο προσον του , για το οποιο θα πρεπει να το αποκτησουμε ειναι αυτο που λες με τον ψηφιακο θορυβο?

 

Όχι μόνο αυτό, αλλά για την κατηγορία του είναι μεγάλο προσόν. Τα υπόλοιπα καλά που έχει το λεγόμενο "ψηφιακό βυνίλλιο" σε σχέση με το κανονικό, πιστεύω πως έχουν ήδη αναφερθει στα προηγούμενα post οπότε έιναι άσκοπο να τα ξαναλέμε.

 

Nothing is said that has not been said before...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πουν? Χαρά τους που τα έχουν.... Μακάρι να τα είχαμε κι εμείς. Δεν έγραψα το νούμερο για να πω ότι έχω μεγάλη συλλογή. Απλά για να καταλάβεις ότι ασχολούμαι... Και όπως πολύ σοφά έχει αναφερθεί πολλάκις στο forum..... το θέμα δεν είναι τι έχεις, αλλά τι κάνεις με αυτό που έχεις. Keep practicing !

Nothing is said that has not been said before...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ με κάποιους που τα έχουν βάλει με το ρομαντισμό στα βινύλλια.. αλλά είναι φυσικό όταν δεν έχεις ιδέα..

 

χαλαρωσε sikinos.οποιος υποστηριζει το pc djiing δεν εχει ιδέα.δεν εχει ιδεα ο hawtin o umek και ο sasha και εχεις εσυ.και με βινυλια παιζω..αλλα δεν ειμαι κολλημενος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι φίλε floyd,δεν είπα κάτι τέτοιο..ίσα ίσα που έγραψα από τους πρώτους πέρι timecode..οπότε δε νομίζω να έδειξα κολλημένος..αλλά από την άλλη βλέπω κόσμο που προσπαθεί να παραμερίσει το βινυλλιο λες και τους έχει κάνει τίποτα..η σπόντα όπως κατάλαβες δεν ήταν για εσένα...λες να ζω σε τέτοιο κόσμο???στη τελική αν θες ξαναρίξε μια ματιά στα τοπικ μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όπως πολύ σοφά έχει αναφερθεί πολλάκις στο forum..... το θέμα δεν είναι τι έχεις, αλλά τι κάνεις με αυτό που έχεις. Keep practicing !

 

Συμφωνώ,αλλά αυτό που λες τώρα δε συμβαδίζει με αυτά που ΄λεγες πιο πριν..

 

Εκτιμώ τα βυνίλλια και τον ζεστό τους ήχο αλλά πλέον για μένα αξίζουν μόνο για προσωπική ακουστική ευχαρίστηση.

 

 

εδώ έχει να κάνει η ιδέα που ανέφερα φίλε floyd...μη πιάνεσαι..χαρά μου να μιλάω με dj's..και ειδικά προβληματισμένους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ,αλλά αυτό που λες τώρα δε συμβαδίζει με αυτά που ΄λεγες πιο πριν..

 

εδώ έχει να κάνει η ιδέα που ανέφερα φίλε floyd...μη πιάνεσαι..χαρά μου να μιλάω με dj's..και ειδικά προβληματισμένους...

 

Προφανώς ο γραπτός λόγος παρεξηγείται εύκολα. Τώρα αν είναι από τη μύγα να βγάζουμε ξύγγι άστο καλύτερα. Το θέμα είναι ότι κατάλαβες τι θέλω να πω. Peace !

Nothing is said that has not been said before...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου