Προς το περιεχόμενο

Περί dv247: -1


kostis k.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

dv247

-1 από μένα

 

Έκανα προσφάτως μία παραγγελία της οποίας όλα τα αντικείμενα στο site ήταν in stock και μιας και ήδη μια βδομάδα πέρασε, πήρα τηλέφωνο, για να μου πουν πώς τελικά το βασικό (η κιθάρα!!!) είναι out-of-stock. Τα χρήματα βέβαια έχουν ήδη δεσμευτεί και έχει γίνει η μετατροπή από ευρώ σε λίρες...

 

Postάρω αυτό το θέμα για εκείνους που μελλοντικά θα κάνουν search ώστε να έχουν μία ακόμα άποψη. Το συγκεκριμένο έχω διαβάσει εδώ πως το συγκεκριμένο μαγαζί το έχει ξανακάνει.

 

Επίσης όσον αφορά ένα topic περί πιο ΦΠΑ πληρώνεις με διαβεβεβαίωσαν πως πληρώνεις το αγγλικό. Θα δείξει όμως...

 

Ξέρετε τι μπορώ να κάνω από εδώ και πέρα; Ψώνισα από αυτό το μαγαζί γιατί η εν λόγω κιθάρα ήταν out of stock στο thommann αλλά και γιατί έβγαινε ~140€ φθηνότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εκπλήσσει το γεγονός που λες. Εγώ παρήγγειλα 2 είδη την Παρασκευή στις 11 το πρωι και το απόγευμα στις 4 έλαβα email όπου ζητούσαν συγνώμη μιας και δεν ήταν κανένα από τα 2 σε στοκ και μου έδωσαν 3 επιλογές: πλήρης ακύρωση παραγγελίας, προσωρινή ακύρωση για να μη χρεωθεί τώρα ο λογαριασμός και να με ειδοποιήσουν όταν φτάσουν στην αποθήκη και τέλος να μείνει η παραγγελία ως έχει.

 

Μήπως τα email τους έπεσαν στο junk filter σου;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωστη το ιδιο πραγμα μου εχει συμβει στον thomann... Δεν ειναι κατι που μπορει να σου συμβει μονο στο dv247.... Απο την ωρα που εκανες την παραγγελια μεχρι την ωρα που πηραν τα λευτα μπορει να αλλαξε η διαθεσιμοτητα του...

 

Πως πληρωσες με εμβασμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με ZombieTone: τέτοια περιστατικά μου έχουν συμβεί κάμποσες φορές και μπορεί να οφείλονται σε οτιδήποτε, από την αλλαγή της διαθεσιμότητας μέχρι το αργό updating της διαθεσιμότητας στο site. Εγώ θα τα χαρακτήριζα αναγκαίο κακό των online αγορών. Για τον επικοινωνιακό χειρισμό από το κατάστημα, συμφωνώ ότι δεν ήταν ο καλύτερος εφόσον βέβαια έχουν λάβει mail σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακούσει οτι μπορείς να το πάθεις και με πιστωτική κάρτα στο εν λόγω κατάστημα..όχι μόνο με έμβασμα..

 

Να απαιτήσεις να σου δώσουν τα λεφτά σου πίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ από το dv247 πήρα την cp60 και τον hot rod deluxe... σε 6 εργάσιμες ήταν και τα 2 σπίτι μου και η συνεννόηση πιο καλή δεν γίνεται..!!! την επόμενα μέρα είχα πάντα απάντηση στα mails μου...

Αυτά από μένα..

Βαγγέλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έλαβα κανένα mail από το κατάστημα (ούτε στα junk) και θεώρησα λογική μια καθυστέρηση 5-7 ημερών. Αφότου πέρασαν πήρα τηλέφωνο και τότε με ενημέρωσαν. Να επισημάνω επίσης πως και μετά το τηλεφώνημα δε βγήκε κάποια άκρη και περιμένω τηλεφώνημα απο Δευτέρα! Κοινώς έκανα την παραγγελία για να τη χαρώ τα χριστούγεννα και τώρα (που ήδη χάσαμε τα χριστούγεννα γιατί δε προλαβαίνω να παραγγείλω από αλλού) δε ξέρω καν τι θα γίνει ΚΑΙ δε με ενημερώνουν.

 

Πλήρωσα με πιστωτική Mastercard (και μάλιστα ενός φίλου αφού τη δικιά μου Eurobank VISA δε την δεχόταν).

 

Δεν κράζω ή οτιδήποτε, παραθέτω μία αρνητική εμπειρία για μελλοντικούς ενδιαφερόμενους. Όντως αυτά συμβαίνουν. Αν όμως συμβαίνουν συχνά σημαίνει πως το κατάστημα είναι λιγότερο αξιόπιστο. Αν είχα διαβάσει 15 τέτοια σχόλια π.χ. για το thommann θα το σκεφτόμουν να αγοράσω κι από κει (δε θα το είχα σίγουρο, εννοώ) και θα κοιτούσα και κάπου αλλού. Αν διαβάσω άλλα 15 θετικά θα πειστώ πως είμαι πολύ γκαντέμης (;;;).

 

Στην τελική:

+1 για τα καταστήματα που έχουν καλό update system και καλό σύστημα ενημέρωσης

-1 για αυτα που δεν - όπως το dv247

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ξέρετε τι μπορώ να κάνω από εδώ και πέρα;

 

αρα δεν εχει γινει καμμια μετατροπη.μπορεις να παρεις την τραπεζα και να ζητησεις την ακυρωση της χρεωσης αφου βεβαιωθεις οτι σου "εφαγαν" τα λεφτα.

 

 

Πλήρωσα με πιστωτική Mastercard (και μάλιστα ενός φίλου αφού τη δικιά μου Eurobank VISA δε την δεχόταν).

 

κατι λαθος εκανες  μολις πριν απο λιγες ψωνισα με Eurobank Visa χωρις κανενα προβλημα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω τώρα έχει γίνει μετατροπή.Συνήθως γίνετε άμεσα απο την στιγμή που δίνει παραγγελία.Τώρα περιμένεις απλά να στο φέρουνε όταν θα είναι in stock.

Trance-former

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα Digitech Gnx**** για τον φιλο με Eurobank Mastercard και ηταν ολα καλα.

6 ημερες και ηταν στο σπιτι μου. Great service και package, ειμαι ευχαριστημενος.

 

Satisfied Digitech RP500 User!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου