Προς το περιεχόμενο

Dunlop Crybaby 535Q ή 95Q?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήμουν έτοιμος να πάρω το 2ο όταν στο www.dv247.com συνειδητοποίησα ότι το 1ο υπάρχει σε φοβερά δελεαστική τιμή...

Το ζήτημα που τίθεται είναι καθαρά συμφεροντολογικό...

Θεωρείτε οτι έχει να προσφέρει κάτι παραπάνω το 535Q ;

Ή μήπως πρόκειται για καταναλωτικές υπερβολές;;

 

Ρωτώ μιας και δεν έχει γραφεί ξεκάθαρη άποψη για κανένα απο τα παραπάνω wah wah.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Τέεεεεελειαα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το 535 δεν έχω παίξει. Το 95 πάντως είχε μακράν το χειρότερο Bypass που έχω συναντήσει σε πετάλι... Όταν ήταν κλειστό αλλοίωνε υπερβολικά τον ήχο... Άκουσέ το πριν το αγοράσεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τις απαντήσεις παιδιά.

 

Για να ειμαι ειλκρινής, δεν εχω παίξει με κανένα απο τα παραπάνω. Έχω παίξει με το μοντέλο του Wylde και μου άρεσε, μόνο που ήθελα κάτι πιο ευέλικτο και όχι τόσο preset στα στανταρ του εκάστοτε καλλιτέχνη...

 

Έτσι ο μαγαζάτορας μου πρότεινε το 95Q.

 

Όσο για το Vox, έχω ακούσει οτι είναι αρκετά vintage ,ίσως να θέλω κατι πιο μοντέρνο (ούτε αυτο έχω παίξει..)

 

Υ.Γ: Το οτι είναι made in China δεν είναι ανησυχητικό;;

Τέεεεεελειαα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Προσωπικά προτιμώ τα πιο απλά wah wah, οπότε θα σου πρότεινα το 95Q ή ακόμη καλύτερα κάποιο wah της Vox.

 

Το 535 δίνει ενα σωρό επιλογές οι οποίες δεν είναι και ιδιαίτερα λειτουργικές.

 

Με ενα οποιοδήποτε απλό wah, αλλάζεις 2-3 πραγματάκια απο το κύκλωμα και πετάει...

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι πολλά απο αυτά που σου δίνει το 535Q σε σχέση με το 95Q , σπάνια θα τα χρησιμοποιήσεις.

Εχω ένα Dunlop DB-01 Dimebag Crybaby Wah και ένα Cry Baby GCB95.

Το Dimebag είναι αρκετά φορτωμένο και συνήθως το χρησιμοποιώ σαν τον μοναδικό ήχο που έχει το  GCB95 .

Άκου  Vox και Morley πάντως πριν αποφασίσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι που σκεφτόμουν κ εγώ. Είναι λίγο υπερβολικά όλα αυτα τα τζιτζιφλίκια πάνω στο πετάλι... Θα παίξω τελικά κ με το Vox,είμαι πραγματικά περίεργος με τόσα καλά σχόλια που ακούω...ας είναι κ κινέζικο!!!

Ευχαριστώ παιδες για τις απαντήσεις.

Τέεεεεελειαα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου