Προς το περιεχόμενο

Το καινουργιο ΚΙΝΕΖΙΚΟ (OK.KOPEATIKO!) μου ΜΩΡΟ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

jpjatgr.jpg

 

JOHNSON JP-JA-T!! :wink:

 

249 EUROS απο ebay,brand new!

 

Τι να πω?!

 

Απίστευτη κιθαρα ακομα και αν έκανε τα τριπλασια.

 

Mεχρι & κλειδια GROVER έχει!

 

Το σημαντικοτερο όλων: οι μαγνήτες ειναι alnico P90 & σκοτώνουν!

 

vive le CHINE! :lol:

Vive le Korea!!

 

 

ΤΑ SPECS ΕΔΩ:

 

KINA ΖΕΙΣ ΕΣΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΕΙΣ

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με γειές!

Να δω τι θα πούνε μερικοί-μερικοί όταν δούν το post.... :D

Έχει κουρδισμένα κόντρα πλακέ ή έχουν βάλει ότι να ΄ναι; :P

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε γειές με γείες ! Κούκλί τρελό !!!!& Ποσο 249 ???? Μηπως έδωσες πολλά ? Είδες καθόλου ΙΒΑΝΕΖ Art Core Series ? Πρίν κανα μήνα τις είδα στον Τρίμη. Δες το AF85VLS και AS83VLS. Flamed Sycamore παντού τρελή δουλειά και τιμη η πρώτη κάπου στα 360 Euro (Eίναι Full acoustic body) και η δεύτερη γύρω στα 290 Εuro (Semi acoustic). Φυσικά Made in China !!!

lues Legend

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε γειές με γείες ! Κούκλί τρελό !!!!& Ποσο 249 ???? Μηπως έδωσες πολλά ? Είδες καθόλου ΙΒΑΝΕΖ Art Core Series ? Πρίν κανα μήνα τις είδα στον Τρίμη. Δες το AF85VLS και AS83VLS. Flamed Sycamore παντού τρελή δουλειά και τιμη η πρώτη κάπου στα 360 Euro (Eίναι Full acoustic body) και η δεύτερη γύρω στα 290 Εuro (Semi acoustic). Φυσικά Made in China !!!

 

Ναι,αλλά δεν έχουν P90,που απ' ότι έχω καταλάβει είναι πολύ-πολύ καλοί...

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τις εχω δει αλλα ηθελα Ρ90 & η IBANEZ δεν βγαζει.

Παντως η ποιοτητα κατασκευης της ειναι απίστευτη ,την ψαχνω με το..μικροσκοπιο :lol: & δεν μπορω να βρω ουτε ενα ψεγαδι!

Τα πάντα (ταστα,σετ-απ,nut,binding(το αδυνατο σημειο των περισσοτερων αμερικανικων κιθαρων)) ειναι ΤΕΛΕΙΑ!

 

Και νομιζα οτι τα σχολια στο HARMONY CENTRAL ηταν υπερβολικά!

 

Το μονο "κακο" της ειναι οτι ηρθε με πολυ κακης ποιότητας 9αρες χορδες,οι οποίες βεβαια αλλαχτηκαν αμέσως :wink:

 

& βεβαια το γεγονος οτι εχει τελειως ΑΚΟΥΡΔΙΣΤΑ ΞΥΛΑ (αλλα το απογευμα θα περασω απο τον ΤΑΚΗ να μου δανεισει το..κουρδιστηρι που του εστειλε ο...SUHR :lol:

 

 

αν καποιος ψαχνει για ενα καλο jazz σκαφος συνισταται ιδιαιτερως!

(υπαρχει & με bigsby & με διπλους)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι,ενα σετακι απο τις αγαπημενες μου VINCI 010-046 roundwound εβαλα,θελω αρκετα πρίμα μια και δεν πρόκειται να την χρησιμοποιήσω για jazz αλλα για άλλου τυπου παιξίματα :wink:

Δοκιμασα και 11αρες αλλα τελικα ο πιο Twangy ηχος απο τις 10αρες με κερδισε :wink:

 

Η μονη "μετατροπη" που εκανα ήταν να "κολλήσω" τη γεφυρα με λιγη double sided tape για να μην κουνιέται η καταραμένη! (το αιωνιο προβλημα των jazzboxes!).

 

Την βαλαμε & διπλα-διπλα με μια Gibson ES-135 με Ρ90 που εχει ενας φιλος & παθαμε (η μαλλον..έπαθε...) πλακα με το ποσο ιδια ακούγονται (η Gibson ειχε λιγο περισσοτερο sustain & punch λογω της fixed tunomatic bridge & των καλυτερων μαγνητων βεβαια)

 

Αν δω οτι την συνηθίζω & μου αρεσει με βλεπω να βαζω ενα ωραιο σετακι RIO GRANDE JAZZDOGS (& με την ευκαιρια να αλλαξω & τα ποντεσιομετρα & τους διακοπτες,αν & μεχρι στιγμης μια χαρα δουλευουν...) & να οδηγω τον φιλο μου στην...αυτοκτονια για τα 2000 ευρω που έσκασε! :lol: (παντως πρεπει να ομολογησω οτι η...θηκη της Gibson ειναι καλύτερη :lol: )

 

Παντως ωραια φαση τα hollow bodies,ειχα καιρο να παιξω & πραγματικα σε οδηγουν σε αλλο τροπο παιξιματος :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγειες superfunk.η κιθαρα ειναι κουκλα και προφανως με αυτα που λες πολυ καλη.η τιμη απιστευτη και για τοσα λιγα λεφτα επαιρνα ευκολα μια για τετοιο στυλ κιθαρας.εχεις καποιοι λινκ με καποια παρομοια που να πωλειται;αν μου στειλεις καποιο μονο τοτε θα σου δωσω και το κουρδηστηρι μου.gangster θα σε τσακισω..em.icon.tongue.png

&

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx!

 

www.ebay.de

 

αν πας στο "μερος" με τις κιθαρες

 

θα "κλαψεις" πικρα απο την ποικιλία & τις τιμες,δεν σε βλεπω να αποταμιευεις φράγκο :lol:

 

 

http://instrumente.listings.ebay.de/Gitarren_E-Gitarren_W0QQfclZ3QQfromZR11QQsacatZ46645QQsocmdZListingItemList

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε

Αυτή

Και αυτή

 

 

Βοήθεια!!!!Ο τάκης με κυνηγάει με βρεγμένη σανίδα για να με δείρει! (κουρδισμένη όμως)

:P :P

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου