Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για την πρωτη μου αποπειρα... (gtr)


blue_harris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιζω κιθαρα 3 χρονια και περσι εκανα την πρωτη μου αποπειρα να γραψω κατι, ετσι εβαλα ρυθμικη και σολο κιθαρα στο mercy on me της aguilera. Ειναι blues κομματι και μου φαινοταν οτι κατι ελειπε.

 

Η ηχογραφηση ειχε γινει με epi les paul και pod 2 στο nuendo.

 

Η ρυθμικη μπαινει λιγο πριν τη μεση του κομματιου, οποτε ζητω την υπομονη σας.

 

Περιμενω γνωμες!

Jizzzzzzzzzzzzzzzz da pit!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε συ, ωραία τραγουδάς!  (πλακίτσα... ;D)

 

Λοιπόν, καθόλου άσχημο αν αναλογιστούμε αυτά που αναφέρεις.

Έχεις κάνει όμως το εξής οξύμωρο...ενω οι κιθάρες που έγραψες είναι παναρισμένες δεξιά-αριστερά, το τραγούδι που χρησιμοποίησες ως backing το έχεις εισάγει στο nuendo ως mono και όχι ως stereo.

 

Για το παίξιμο, αν και δεν καθάριζε ακριβώς τί έπαιζες (έσκουζε κι αυτή η αφιλότιμη απο πάνω) έχω να πω πως ήταν καλό, αναλογιζόμενος πάντα το οτι είναι η πρώτη σου ηχογράφηση και το ότι παίζεις 3 χρόνια.

 

Περιμένουμε κι άλλα στο μέλλον...(καλό θα ήταν να προτιμήσεις κάτι που έχει φτιαχτεί ειδικά για να μπει ένα σολο όργανο απο πάνω, ένα backing track δηλαδή).

...ή ακόμα καλύτερα να προσπαθήσεις για κάτι τελείως δικό σου... ;) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιζω κιθαρα 3 χρονια και περσι εκανα την πρωτη μου αποπειρα να γραψω κατι, ετσι εβαλα ρυθμικη και σολο κιθαρα στο mercy on me της aguilera. Ειναι blues κομματι και μου φαινοταν οτι κατι ελειπε.

 

Η ηχογραφηση ειχε γινει με epi les paul και pod 2 στο nuendo.

 

Η ρυθμικη μπαινει λιγο πριν τη μεση του κομματιου, οποτε ζητω την υπομονη σας.

 

Περιμενω γνωμες!

 

 

geia sou re xarouli..

me kaneis perifano...

kali sunexeia.......

www.kerinoi.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου άρεσε πολύ το κομμάτι φίλε. Όντως βγάζει μια μονοφωνίλα και έχει αρκετά προβλήματα στη μίξη, αλλά αυτό δεν με χάλασε καθόλου. Η κοπέλα έχει φωνάρα, ακριβώς στο στύλ που απαιτείται και σαν μουσική είναι πολύ όμορφο.

 

Μπράβο κ πάλι, ελπίζω να σας δωθεί η ευκαιρία να το ηχογραφήσετε κανονικά και να το ακούσουμε ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά  ;)

Βασικά η ποιότητα είναι καλύτερη, αλλά έκανα τη μετατροπή σε mp3 στο nero και γι'αυτό ακούγεται έσι...

 

Τάσο είναι σημαντικό που το ακούω αυτό από εσένα...

Jizzzzzzzzzzzzzzzz da pit!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου