Προς το περιεχόμενο

Τι μαγνητες να προτιμησω?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...ηθελα να προχωρησω σε ενα upgrade της ibanez rg2550 που εχω αλλα δε ξερω προς τα που να κατευθυνθω. Αντιλαμβανεστε τον ηχο που θελω να εχω απο το Nickname μου αλλα και το avatar μου. Θα ηθελα τις προτασεις σας - Ευχαριστω

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τις δεκάδες λιγότερο εξωτικές και πιο "προσγειωμένες" επιλογές γιατί προτείνεται κατευθείαν η "εξωτική"; Θαυμάσιοι είναι, κι εγώ έχω, αλλά τουλάχιστον έχω συνειδητοποιήσει το γιατί είναι θαυμάσιοι ακούγοντας πολλά από τα γνωστά στάνταρ (που και φτηνότερα μπορεί να είναι, και υπέρ του δέοντος αξιοπρεπή). Αν κάποιος ζητήσει να πάρει ένα καλύτερο delay δεν τον παροτρύνουμε με το καλημέρα να αγοράσει το Fulltone Tape Echo χωρίς να ξέρουμε τι εμπειρία έχει από τέτοια εφφέ...

 

Ibaneza ούτε από το nickname σου, ούτε από το άβαταρ (που είναι σε stealth mode, σαν τον Έβρις) καταλαβαίνω τον ήχο που θες. Θα πρέπει να γίνεις πολύ συγκεκριμένος και να μας πεις όλο τον εξοπλισμό σου.  

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ibanezikos ηχος ειναι και οι Vai/Satriani κλπ ειναι και οι Benson Metheny κλπ.

 

Καταλαβαινω οτι κλεινεις προς τα βαρια και οχι προς benson κλπ αλλα και παλι, ζωρις πληροφοριες περι εξοπλισμου σου και του ηχου που θες τι να σου προτεινουμε?

 

Φαντασου πχ να σου προτεινουμε τον ταδε εξωτικο μαγνητη (η και πιο νορμαλ οπως duncan) για περισσοτερο note definition οταν παιζεις με γκαζια και εσυ να παιζεις σε κανα...marshall mg.

Αν δε μας πεις τι εχεις και τι θες να πετυχεις δε μπορουμε να βοηθησουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BR:Tone Zone / Middle:Opoiondipote kapws pio hot mesaio mono (px. Texas Special) / Neck:Paf Pro

 

O syndiasmos einai killer kai entelws ma entelws hard rock 80s. Aytous exw valei kai egw sthn RG1570 pou exw kai eimai apolyta ikanopoihmenos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον επελεξα για bridge....... middle & neck?

 

middle + neck  ???

 

Ο Lynch δε νομίζω ότι παραδέχεται να υπάρχουν και τέτοιοι μαγνήτες σε κιθάρες  ;D

 

Άμα επιμένεις και γι'αυτούς  ;D δες για:

 

Middle: SSL1 ή JBjr

 

Neck: '59 ή Jazz

 

από Seymour Duncan.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου