Προς το περιεχόμενο

1o Noiz Πληκτρο-Jam!


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με μεγάλη μου χαρά και τιμή διοργανώνω το 1ο Noiz πλήκτρο-Jam. Μετά τα επιτυχημένα κιθαροτζαμαρίσματα σκέφτηκα ότι είναι ευκαιρία να βγούμε και εμεις οι πληκτράδες απο το περιθώριο και να ξεδιπλώσουμε το ταλέντο μας! ;D

 

Το backing track είναι ενα απλό μπλουζ το οποίο όλοι το κατέχουμε και μπορούμε να το κουμαντάρουμε πιστεύω.

 

Δεκτές συμμετοχές για κάθε είδος πλήκτρου (πιάνο, συνθ, ακκορντεόν) με ότι ήχο θέλει ο καθένας (πιανο, organ, clavi κλπ)

 

Τα μέρη είναι τα εξής:

 

1ο    0.00-0.54

2ο    0.54-1.42

3ο    1.42-2.06

4ο    2.06-2.30

50    2.30-3.10

 

Για αρχή ας είναι ένα το clip και αν υπάρξουν αρκετές συμμετοχές βγάζουμε και 2ο ;)

 

Επειδή πρόκειται για πλήκτρα και χρειαζόμαστε στερεο ήχο παρακαλούνται οι συμμετοχές να στέλνονται σε μήκος ΑΚΡΙΒΩΣ οσο το backing track οπου ο καθένας θα παίζει το μέρος του.

 

 

Αυτα τα τυπικά! Ξέρω ότι είστε εκεί έξω και ότι ψηνεστε. Ναι εσύ: Μην το σκέφτεσαι άλλο, κάτσε στο πλήκτρο σου.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι έγινε ρε παιδιά? Γιατί τέτοια νέκρα? Πωπω ρεζιλίκι...

 

Μήπως φταίει η διοργάνωση? Ας μιλήσει κάποιος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρέπει να έχει και δωρο η διοργανωση για να ερθουν οι ντροπαλοι πληκτράδες.. όποιος λάβει μέρος λοιπον κερδίζει ένα

stick_figure_keyboard_hat-p14804861989610169733mr_400.jpg

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω τι γινεται... Περιμενα κάποια συμμετοχή! Ούτε ένα κλιπάκι δεν θα φτιάξουμε μου φαίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Καλή η προσπάθεια αλλά νομίζω ότι οι πληκτράδες δεν καίγονται να παίξουν σόλο. Κια ιδιαίτερα σε blues. Προχώρησε και άνοιξε το και σε άλλα όργανα. Για ποιό λόγο μόνο πλήκτρα; Αλλαξε τίτλο.

 

ΥΓ - Πολύ πιθανό αν έκανες ταξίμι τζαμ να είχε μεγαλύτερη αποδοχή.  ;)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή η προσπάθεια αλλά νομίζω ότι οι πληκτράδες δεν καίγονται να παίξουν σόλο. Κια ιδιαίτερα σε blues. Προχώρησε και άνοιξε το και σε άλλα όργανα. Για ποιό λόγο μόνο πλήκτρα; Αλλαξε τίτλο.

 

ΥΓ - Πολύ πιθανό αν έκανες ταξίμι τζαμ να είχε μεγαλύτερη αποδοχή.  ;)

 

Μα αυτό ήταν το ζητούμενο. Αν είναι να γίνει πάλι με κιθάρες δεν έχει νόημα...

 

Δεν μου φαίνεται κακή ιδέα το ταξίμι τζαμ πάντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τωρα το είδα ρε παιδια. Θα γραψω μια απ αυτες τις μερες ενα δυο μερη ετσι για το καλο και βλέπουμε.

 

Παντως αν βαζουμε το μπακιτρακι απο το μετρο 1 και κανουμε εξπορτ απο την αρχη (ακόμα κι αν παίζουμε στο τελος) βολευει για συχγρονισμο.

 

Ι τεηκ δε σεκοντ παρτ, με rhodes ή κανα clavi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τωρα το είδα ρε παιδια. Θα γραψω μια απ αυτες τις μερες ενα δυο μερη ετσι για το καλο και βλέπουμε.

 

Παντως αν βαζουμε το μπακιτρακι απο το μετρο 1 και κανουμε εξπορτ απο την αρχη (ακόμα κι αν παίζουμε στο τελος) βολευει για συχγρονισμο.

 

Ι τεηκ δε σεκοντ παρτ, με rhodes ή κανα clavi.

 

Άντε να δούμε! Εγώ θα παρω ό,τι μείνει. Έτσι ακριβώς να γίνει η ηχογράφηση. Το  τρακ σας με το backtrack να ξεκινάνε ακριβώς μαζί, (ας έχουν και 2 λεπτά κενό ενδιάμεσα) μέχρι το σημείο σας.

Έτσι είναι σίγουρος ο συγχρονισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου