Προς το περιεχόμενο

Εταιρίες μελετών και εργασιών ηχομονωσης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα,

 

 

Ψαχνω καποια εξειδικευμενη εταιρια που να αναλαμβανει μελετες και εργασιες ηχομονωσης.

 

Σε μια ερευνα που εκανα , βρηκα αυτη την εταιρια

 

                                  http://www.acoustic-science.gr

 

Αν γνωριζει κανεις κατι σχετικο παρακαλω ας γραψει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα,

 

 

Ψαχνω καποια εξειδικευμενη εταιρια που να αναλαμβανει μελετες και εργασιες ηχομονωσης.

 

Σε μια ερευνα που εκανα , βρηκα αυτη την εταιρια

 

                             

 

Αν γνωριζει κανεις κατι σχετικο παρακαλω ας γραψει!!

 

 

Φίλη μου, νομίζω οτι απαγορεύεται η διαφήμηση, όπως αναφέρεται στους όρους χρήσης του φόρουμ (και απορώ γιατί δεν έχει επέμβει κανείς ως τώρα). ???

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=3948.0

 

7.Τα μέλη συμφωνούν να μη προωθούν, να διαφημίζουν ή να δυσφημίζουν έμμεσα, αλλά και άμεσα προϊόντα δικά τους ή άλλων και τις έμμισθες υπηρεσίες τους. Η αναφορά σε προϊόντα και υπηρεσίες μπορεί να γίνεται μόνο αν έχει ρόλο ενημερωτικό στην συζήτηση.

 

8.Δεν επιτρέπονται δημοσιεύσεις προώθησης εμπορικών site και των ενεργειών τους προκειμένου να προσελκύσουν μέλη. Συνεπώς δεν επιτρέπεται η εκμετάλλευση του noiz.gr για εμπορικούς σκοπούς χωρίς την έγκριση του.

::)

 

Πως είνια δυνατόν από μια "έρευνα" που "έκανες" να βρήκες μόνο αυτή την εταιρία?

Αν το ψάξεις στο google θα βρείς αρκετές περισσότερες από το λίνκ που δίνεις.

 

Για παράδειγμα (και παραθέτω μόνο αποτελέσματα 2,4 σελίδας γιατίο βαρέθηκα να κάνω copy paste):

 

www.acoumel.gr/

 

www.akoustiki.gr/

 

www.ergoakoustiki.gr/

 

www.alfa-acoustics.com/

 

www.sigma-akoustiki.gr/

 

www.stereoacoustiki.gr/

 

www.avsite.gr/vb/forumdisplay.php?f=62

 

www.lazarakis-constructions.gr/categories.php?cat_id=271     (για υλικά)

 

www.dynaduct.gr/

 

www.web-all.info/building_hxomonosi_dapeda.htm (και αυτό υλικών κτλ)

υπομονή να έχεις η λίστα είναι άπειρη.

 

Τη διαφήμηση (σε όποιο επίπεδο εξυπηρετεί να λινκάριες τη σελίδα σου) λοιπόν νομίζω οτί μπορείς να την κάνεις ευθέως και χωρίς περιστροφές (και επίσης... δωρεάν). Μπορείς να πείς, παιδιά γειά σας, αν θέλετε καποια εξειδικευμενη εταιρια που να αναλαμβανει μελετες και εργασιες ηχομονωσης. κτλ κτλ κλπ κοιτάξτε εδώ,.

ΝΑ ρωτήσω δηλαδή τι ακριβώς ψάχνεις την εξειδικευμένη εταιρία? (χα χα καλό ε)..

ότι θέλει κανείς κανει.....

Φιλικά πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φίλη μου, νομίζω οτι απαγορεύεται η διαφήμηση, όπως αναφέρεται στους όρους χρήσης του φόρουμ (και απορώ γιατί δεν έχει επέμβει κανείς ως τώρα). ???

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=3948.0

 

7.Τα μέλη συμφωνούν να μη προωθούν, να διαφημίζουν ή να δυσφημίζουν έμμεσα, αλλά και άμεσα προϊόντα δικά τους ή άλλων και τις έμμισθες υπηρεσίες τους. Η αναφορά σε προϊόντα και υπηρεσίες μπορεί να γίνεται μόνο αν έχει ρόλο ενημερωτικό στην συζήτηση.

 

8.Δεν επιτρέπονται δημοσιεύσεις προώθησης εμπορικών site και των ενεργειών τους προκειμένου να προσελκύσουν μέλη. Συνεπώς δεν επιτρέπεται η εκμετάλλευση του noiz.gr για εμπορικούς σκοπούς χωρίς την έγκριση του.

::)

 

Πως είνια δυνατόν από μια "έρευνα" που "έκανες" να βρήκες μόνο αυτή την εταιρία?

Αν το ψάξεις στο google θα βρείς αρκετές περισσότερες από το λίνκ που δίνεις.

 

Για παράδειγμα (και παραθέτω μόνο αποτελέσματα 2,4 σελίδας γιατίο βαρέθηκα να κάνω copy paste):

 

www.acoumel.gr/

 

www.akoustiki.gr/

 

www.ergoakoustiki.gr/

 

www.alfa-acoustics.com/

 

www.sigma-akoustiki.gr/

 

www.stereoacoustiki.gr/

 

www.avsite.gr/vb/forumdisplay.php?f=62

 

www.lazarakis-constructions.gr/categories.php?cat_id=271     (για υλικά)

 

www.dynaduct.gr/

 

www.web-all.info/building_hxomonosi_dapeda.htm (και αυτό υλικών κτλ)

υπομονή να έχεις η λίστα είναι άπειρη.

 

Τη διαφήμηση (σε όποιο επίπεδο εξυπηρετεί να λινκάριες τη σελίδα σου) λοιπόν νομίζω οτί μπορείς να την κάνεις ευθέως και χωρίς περιστροφές (και επίσης... δωρεάν). Μπορείς να πείς, παιδιά γειά σας, αν θέλετε καποια εξειδικευμενη εταιρια που να αναλαμβανει μελετες και εργασιες ηχομονωσης. κτλ κτλ κλπ κοιτάξτε εδώ,.

 

 

Κοιτάξτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φίλη μου, νομίζω οτι απαγορεύεται η διαφήμηση, όπως αναφέρεται στους όρους χρήσης του φόρουμ (και απορώ γιατί δεν έχει επέμβει κανείς ως τώρα). ???

 

...

 

ΝΑ ρωτήσω δηλαδή τι ακριβώς ψάχνεις την εξειδικευμένη εταιρία? (χα χα καλό ε)..

ότι θέλει κανείς κανει.....

Φιλικά πάντα.

 

Φιλε Αλκινοε,

 

Σε ευχαριστω για το χρονο σου.

Ισως φταιω εγω που δεν εγινα κατανοητη: Εχω ξεπερασει το σταδιο του googling εδω και καιρο (η λιστα ειναι πραγματι τεραστια) και μιλαω με την Acoustic Science για τη μελετη - κατασκευη μιας αιθουσας συσκεψεων (ηχομονωση κλπ). Επειδη δεν εχω ιδεα για το αντικειμενο ωστε να κρινω τη δουλεια τους, ηθελα να ξερω αν καποιος εδω εχει ξανασυνεργαστει μαζι τους.

 

Αν λοιπον εσυ ή καποιος αλλος γνωριζει κατι, ας πει μια κουβεντα (διοτι το μονο που εχω καταλαβει σιγουρα απ' ολη την υποθεση ειναι οτι η ηχομονωση κοστιζει!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(διοτι το μονο που εχω καταλαβει σιγουρα απ' ολη την υποθεση ειναι οτι η ηχομονωση κοστιζει!)

 

Αυτό είναι αλήθεια, ειδικά αν θες να το κάνεις σωστά και να σου κάνουν και μελέτες κ τοποθετήσεις κτλ. Καλό θα ήταν να πήγαινες μια βόλτα σε όσους μπορείς να επισκευτείς να τους πείς για το χώρο τις αναγκες σου να σου προτείνουν υλικά και κόστος. Επειδή οι ανάγκες και η χρήση του κάθε χώρου διαφέρουν δεν υπάρχει ''ταρίφα''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου