Προς το περιεχόμενο

EMG 18V Μοντα...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο κατασκευαστής γράφει 9V στον 89.... δεν το ρισκάρω.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά όλοι οι emg αντέχουν μέχρι 27v.Αλλά όσο αφορά τον 89 είναι ένας 85 και ένας SA σε κοινό housing με ξεχωριστές εξόδους οπότε όπως και να έχει δεν έχει πρόβλημα αφού δεν έχουν οι παραπάνω όταν δίνονται ξεχωριστά.Εγώ έχω τον 89 και 81tw.Αν είναι θα ποστάρω αν έχω κάποιο πρόβλημα όταν την πάρω πίσω αν και δεν νομίζω.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εκανα κ εγω! Η αληθεια ειναι οτι μου βγηκε λιγο η πιστη να εγκαταστησω ξανα τους EMG γιατι ο μαστορας ειχε σκαψει το cavity να χωραει την 9volt. Τωρα που εβαλα και αλλη μια σφινωσαν τα πραγματα. Εβαλα και το armflex γυρω γυρω για μονωση και στεναψαν ακομα περισσοτερο. Τελικα ολα καλα. Εβαλα και θερμοσυστελομενο στα σημεια της κολλησης της 2ης μπαταριας σε συνδεσμολογιας σειρας έτσι ώστε να μην υπάρξει κινδυνος βραχυκυκλωματος. Ολα καλα λοιπον.

 

Την βαζω στον ενισχυτη και δεν παιζει!!!!!!!

Τρελενομαι! Κατεβαζω καταρες κλπ....

 

 

Μετα βλεπω οτι το δεν έχω συνδεση το καλώδιο στην κιθαρα (input jack) :P

 

Ολα καλα τώρα, παίζει τζάμι. Οντως κανει διαφορά η δευτερη μπαταρία. Σου δίνει την ευκαιρία να παίξεις πιο ροκ καταστάσεις έχοντας την ένταση γυρω στην μέση και όχι τέρμα. Τώρα, το volume στο τέρμα έχει ακόμα περισσότερο boost. Ενταξει, εξαρτάτε απο την κιθαρα και τον ενισχυτη που έχει για να ακουσεις ολα αυτα.

 

Εγω αλλαξα και πυκνωτη για να δουλεύει πιο σωστά το volume pot. Δηλαδη περισσότερα kΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κατασκευαστής γράφει 9V στον 89.... δεν το ρισκάρω.

 

Χρησιμοποιώ 18V και στον 89 μου χωρίς κανένα πρόβλημα ;)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πείσατε... θα χώσω κι εγώ 18V....... (όπως στους 85άρηδες)

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου