Προς το περιεχόμενο

Washburn WG-580


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά.Ενας γνωστός μου πουλάει αυτήν την κιθάρα.

Washburn WG-580.

Αν κ παίζω κλασική, από ηλεκτρική δεν έχω ιδέα.Πένα δεν έχω πιάσει ποτέ στα χέρια μου.Διάβασα αυτό review http://reviews.harmony-central.com/reviews/Guitar/product/Washburn/WG-580/10/1 αλλά θα ήθελα κ την γνώμη σας, μιας κ τα Αγγλικά μου είναι φτωχά, αλλά κ που ξέρω ποιοι είναι αυτοί που γράφουν.

Ο γνωστός μου την δίνει 300 ευρώ.Εσεις την τιμή πως την βλέπεται?Μου είπε πως έχει πολύ βαρύ ήχο.Ισχύει?Θα μπορέσω να παίξω κάτι πιο ελαφρύ ή μόνο μέταλ?

Επίσης αν μπορείτε να μου υποδείξετε κάποιες καλές μεθόδους για rock κιθάρα κατά προτίμηση στα Ελληνικά.Οπως σας είπα άσχετος δεν είμαι.Παίζω κλασική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα,

Κοιτα η κιθάρα όπως την είδα σε φώτο με 2 διπλούς  1 μονό  και FLOYD ROSE,  μεταλλοφέρνει αλλα όχι οτι δεν μπορείς να παίξεις και οτιδήποτε άλλο.

Αν οι καταβολές σου είναι μέταλ και σου αρέσει και εξωτερικά πάρτην...

Εγώ αν ήμουν στην θέση σου, που κάποτε ήμουν, θα έψαχνα για κάτι πιο mainstream  σε εμφάνιση και με λιγότερες ρυθμίσεις μιας και αυτά τα tremolo συστήματα αν δεν τα χρησιμοποιείς είναι ανώφελο να τα έχεις.

Πήγαινε μια βόλτα στα μαγαζιά και άκου 2-3 κιθάρες ή ακου κανα βιντεάκι στο youtube να αρχίζεις να καταλαβαίνεις τι σου αρέσει.

Υπόψιν οτι αν πάρεις ηλεκτρική θα πρέπει να μπεις στον κόπο και για αγορά ενισχυτή και κάποιων εφφέ.

Ελπίζω να βοήθησα και όχι να μπέρδεψά. Υπάρχουν άπειρα threads στο noiz  που μπορούν να σου λύσουν απο την πιο απλή μέχρι την πιο σύνθετη απορία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα,

Καλησπέρα φίλε μου κ σ ευχαριστώ  που μου απάντησες.

 

Πήγαινε μια βόλτα στα μαγαζιά και άκου 2-3 κιθάρες ή ακου κανα βιντεάκι στο youtube να αρχίζεις να καταλαβαίνεις τι σου αρέσει.

Λίγο δύσκολο να πάω σε μαγαζί γιατί μένω επαρχία.Γι αυτό ρωτάω αν η τιμή που την δίνει είναι καλή.Αξίζει μία κιθάρα που το 2002 κόστιζε 800-900 ευρώ να την  πάρω στα 300?Η με τον καιρό η απόδοση πέφτει?

 

Υπόψιν οτι αν πάρεις ηλεκτρική θα πρέπει να μπεις στον κόπο και για αγορά ενισχυτή και κάποιων εφφέ.

Ελπίζω να βοήθησα και όχι να μπέρδεψά. Υπάρχουν άπειρα threads στο noiz  που μπορούν να σου λύσουν απο την πιο απλή μέχρι την πιο σύνθετη απορία. 

Το ξέρω πως θα χρειαστώ κ άλλα πράγματα.Διαβάζω εδώ κ μέρες το φόρουμ κ μπορώ να πω πως μ έχει βοηθήσει.Αλλά γι αυτήν την κιθάρα δεν έχει γράψει κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου