Προς το περιεχόμενο

EMU 0202 και Αmplitube, Guitar Rig κλπ?


Lad Bds

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους...

Λοιπόν,αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα:Έχω αγοράσει την κάρτα ήχου EMU USB 0202 και ενώ είμαι γενικότερα ευχαριστημένος με τις δυνατότητες της-σε αναλογία πάντα με την χρηματική της αξία-...ακόμη προσπαθώ να βρώ τον τρόπο όπου θα μπορώ να χρησιμοποιήσω προγράμματα όπως Amplitube,Guitar Rigg χωρίς να χρειαστεί κάποιο Asio κλπ. αλλά κατευθείαν οι εισόδοι και οι εξόδοι της κάρτας,έτσι ώστε να έχω την μεγαλύτερη ποιότητα που μου δίνει η κάρτα και καθόλου καθυστέρηση στον ήχο...αν φυσικά αυτό είναι εφικτό...είμαι μικρός ακόμη και δεν ξέρω από αυτά τα πράγματα του Σατανά.Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει πραγματικά θα είμαι ευγνώμων.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακόμη προσπαθώ να βρώ τον τρόπο όπου θα μπορώ να χρησιμοποιήσω προγράμματα όπως Amplitube,Guitar Rigg χωρίς να χρειαστεί κάποιο Asio κλπ. αλλά κατευθείαν οι εισόδοι και οι εξόδοι της κάρτας,έτσι ώστε να έχω την μεγαλύτερη ποιότητα που μου δίνει η κάρτα και καθόλου καθυστέρηση στον ήχο...αν φυσικά αυτό είναι εφικτό

 

To ASIO που λές είναι Drivers της κάρτας σου για να επιτυγχάνει χαμηλές τιμές καθυστέρησης χρησιμοποιώντας προγράματα σαν αυτά (guitar rig κτλ.) Τα προγράμματα λοιπόν θέλουν τους Drivers αυτούς για να παίξουν ικανοποιητικά και ότι και να κάνεις η ποιότητα του προγράμματος και της κάρτας σου θα παραμείνει ίδια. Δεν υπάρχει κανένας άλλος τρόπος!

 

είμαι μικρός ακόμη και δεν ξέρω από αυτά τα πράγματα του Σατανά.

 

Προφανώς.... αλλά μπορείς να μάθεις. Διάβασε τα manual των προγραμμάτων και της κάρτας που χρησιμοποιείς

όπως και οδηγούς για αρχάριους στο internet και θα τη βρεις την άκρη.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου