Προς το περιεχόμενο

Telecaster+P90+Metal Sound=???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν μας δείχνεις την κιθάρα έχω δει μια ίδια ή παρόμοια στον κιθαρίστα των paramore (:shy:)Νταξει έχει τύχει να δω το video clip του hit τους καμια 10ρια φορές και την θυμάμαι  ;D

 

Να και μια photo:

 

8604a77ebb015b33bcd8f8c723fba715_web.jpg

 

edit: α ναι..ολοιδια...με MAPLE ομως   ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα,εγω εμεινα εκπληκτος οχι μονο επειδη ειναι τελε(και εχει και reverse headstock)αλλα επειδη το παλικαρι εχει p90 μαγνητες!!

(διορ8ωστε με αν κανω λα8ος αλλα εγω νομιζα οτι οι P90 ειναι για μπλουζοκατασταση και τετοια....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα,εγω εμεινα εκπληκτος οχι μονο επειδη ειναι τελε(και εχει και reverse headstock)αλλα επειδη το παλικαρι εχει p90 μαγνητες!!

(διορ8ωστε με αν κανω λα8ος αλλα εγω νομιζα οτι οι P90 ειναι για μπλουζοκατασταση και τετοια....)

 

Σε διορθώνω.  ;D ;D ;D

 

Οι P90 έχουν αρκετό... τσαμπουκά για σχεδόν ο,τιδήποτε, διατηρώντας και την ευκρίνεια των μονών, χωρίς να παράγουν λάσπη δηλαδή όπως αρκετοί humbuckers σε high gain.  ;) Καταλαβαίνεις όμως ότι το παιχνίδι παίζεται στον ενισχυτή και στα gain stages που παρεμβάλονται μέχρι να φτάσει ο ήχος στ'αυτιά σου (από τον ενισχυτή ή πεταλάκια).

 

Επίσης, η Τέλε κατασκευαστικά είναι πολύ καταλληλότερη για high gain ήχους (αντίθετα απ'ότι πιστεύουν πολλοί) από μια Strat. Ο λόγος είναι το μεγαλύτερο σώμα (άρα περισσότερο sustain) και η string-through γέφυρα. Με τους ίδιους μαγνήτες, μια Τέλε τρώει για breakfast μια Strat, σε high gain καταστάσεις, anytime, anywhere.  ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμπεράσματα έτσι δύσκολα βγαίνουν

αν δεν ακούσετε μόνο τον ήχο της κιθάρας δεν γίνετε να κρίνετε

από πίσω το κομμάτι έχει και τύμπανα και μπάσο και 2 κιθάρες γραμμένες

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου