Προς το περιεχόμενο

Moυσικο Distortion pedal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, χρειαζομαι συμβουλη για το ποια πεταλια υπαρχουν που να εχουν μουσικο distortion ,και οχι τζιτζικι, που να προσωμοιωνει marshall λαμπατο στο full, οιτη δυνατον, και δη στα 100 - 150 ευρω, καθως αυτο ειναι το μπατζετ μου.

 

Επισης, θα μπορεσω να βγαλω καλο lead ηχο βαζοντας το μπροστα απ'το καθαρο καναλι του Line6 Spider II 30W ενισχυτη μου καθως ,για οσους ξερουν, ακομα και το καθαρο του καναλι ειναι αποκαρδιωτικα ψυχρο και ως το λαιμο με ψηφιακιλα  :-[

 

Γνωριζω πως δεν προκειται να πετυχω σουπερ ηχο αλλα ψαχνω κατι που τουλαχιστον να κυμαινεται μεταξυ υποφερτου και απλα καλου.

 

Υπαρχει ελπιδα?  :P

 

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Υπαρχει ελπιδα?

 

οχι δεν υπαρχει απο τη στιγμη που το καθαρο καναλι του ενισχυτη σου ειναι για τα μπαζα.παρε εναν ΛΑΜΠΑΤΟ ενισχυτη και τα ξαναλεμε ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θα σου πρότεινα να κοιτάξεις τα πετάλια HT της Blackstar, τα οποία είναι λαμπάτα και έχουν σχεδιάστει από πρώην designers της Marshall. Ανάλογα με το πόση παραμόρφωση θες είσαι κάπου εδώ:

 

http://www.thomann.de/gr/blackstar_ht_dist.htm

http://www.thomann.de/gr/blackstar_ht_distx.htm

 

Βέβαια ξεφεύγουν λίγο από το budget σου αλλά αν έχεις πρόσβαση στην Αγγλία εκεί είναι αρκετά φθηνότερα (γύρω στα 120€ χωρίς μεταφορικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ αρχικά θα σου πρότεινα ότι και ο superfunk..έναν λαμπάτο..

απο εκεί και πέρα ίσως να έκανες την δουλειά σου με ένα sansamp tech21..έχει προσωμοιώσεις fender, mesa boogie, marshall..και θα σου μείνει κι όλας όταν αγοράσεις τον λαμπάτο σου..με 120 ευρώ άνετα βρίσκεις ένα μεταχειρισμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, χρειαζομαι συμβουλη για το ποια πεταλια υπαρχουν που να εχουν μουσικο distortion ,και οχι τζιτζικι, που να προσωμοιωνει marshall λαμπατο στο full, οιτη δυνατον, και δη στα 100 - 150 ευρω, καθως αυτο ειναι το μπατζετ μου.

 

Επισης, θα μπορεσω να βγαλω καλο lead ηχο βαζοντας το μπροστα απ'το καθαρο καναλι του Line6 Spider II 30W ενισχυτη μου καθως ,για οσους ξερουν, ακομα και το καθαρο του καναλι ειναι αποκαρδιωτικα ψυχρο και ως το λαιμο με ψηφιακιλα  :-[

 

Γνωριζω πως δεν προκειται να πετυχω σουπερ ηχο αλλα ψαχνω κατι που τουλαχιστον να κυμαινεται μεταξυ υποφερτου και απλα καλου.

 

Υπαρχει ελπιδα?  :P

 

 

Καλως ήρθες στο "Θάνατος στα τζιτζίκια " club ;D

 

H πρόταση η δικιά μου είναι το Sansamp GT-2.Τώρα αν είναι να το κουμπώσεις στον Line6 καλύτερα παίξε με τα drive του.Η άλλη λύση είναι κράτα τα λεφτά μάζεψε λίγα ακόμα και πάρε έναν λαμπάτο.Σου μιλάω εκ πείρας γιατι το πέρασα και ακόμα το περνάω τον γολγοθά του "πως στον $%#%@ θα έχω ποιοτικό high gain"  ;D Μόνο με το insane κανάλι του θυμάμαι να έχω βγάλει καλό ήχο!!

 

Μπορείς να ακούσεις samples στο site της tech21 ;)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως ήρθες στο "Θάνατος στα τζιτζίκια " club ;D

 

H πρόταση η δικιά μου είναι το Sansamp GT-2.Τώρα αν είναι να το κουμπώσεις στον Line6 καλύτερα παίξε με τα drive του.Η άλλη λύση είναι κράτα τα λεφτά μάζεψε λίγα ακόμα και πάρε έναν λαμπάτο.Σου μιλάω εκ πείρας γιατι το πέρασα και ακόμα το περνάω τον γολγοθά του "πως στον $%#%@ θα έχω ποιοτικό high gain"  ;D Μόνο με το insane κανάλι του θυμάμαι να έχω βγάλει καλό ήχο!!

 

Μπορείς να ακούσεις samples στο site της tech21 ;)

..και λαμπάτο να πάρει, λογικά θα χρειαστεί πεταλάκι, εκτός αν χώσει αρκετα φράγκα για ενισχυτή με ποιοτικό gain..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..και λαμπάτο να πάρει, λογικά θα χρειαστεί πεταλάκι, εκτός αν χώσει αρκετα φράγκα για ενισχυτή με ποιοτικό gain..

 

Ναι δυστυχώς αυτό είναι μια πικρή αλήθεια για τον συγκεκριμένο ήχο.Απλώς στη φάση που είναι επειδή έχει ήδη ξενερώσει με τον Spider και καλό πετάλι να πάρει θα φάει φρίκη!!

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που να προσωμοιωνει marshall λαμπατο στο full

 

Κάνει ακριβώς αυτό που ζητάς :

crunchbox.jpg

 

Και είναι και μέσα στο budget σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τ'οσο σκουπίδι είναι αυτός ο spider?

 

Όχι σκουπίδι δεν είναι απλώς απο το post του μπορείς να καταλάβεις ότι δεν τον έχει σε εκτίμηση ;)

Όταν αρχίζουν να σου την σπάνε τα τζιτζίκια είναι δύσκολα μετά!!

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου