Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με midi


midiprob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

xairete

 

vasika exw ena mikro provlima me to mixdown sta midi!eftiaxa mia enorxistrwsi sto cubase me to hypersonic(vst instruments).afou ekana to pan mesw tou programmatos kai ola auta(evala fx,ruthmisa to eq)kai akougetai mia xara otan kanw to mixdown ta organa akougontai xwris to pan isws kai xwris ta fx alla auto den to exetazw!to freezara kai xanagine ta idio!ekana audio mixdown kathe kanali xwrista kai to xanartuthmisa apo to mixer alla pali den sumperilamvanotan to pan sto teliko apotelesma me apotelesma na akougetai kathe fora "mpoukwmeno" kai suxnotika aparadekto!na simeiwsw oti otan ekana export to kathe organo xexwrista den xanaekana import ta audio arxeian pou proekupsan giati mou ta emfanize apo katw apo ta kanalia midi!aplws patisa na einai solo osa kanalia xreiazomoun kai to ekana!skeftomai na kanw auto san eswteriki ixografisi(sundesei audio inputs me midi outputs) alla den xerw pws!exw tin rme fireface 400!an xerei kaneis na mou perigrapsei me leptomereies pws mporw na to kanw swsta tha imoun polu eutuxhs!

 

kalinuxta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Απαγορεύονται τα γκρικλις.

2) Το πρόβλημά σου είναι λίγο έως πολύ κουλό, αν τα πάντα παίζουν καλά και τελικά όταν κάνει τον mixdown (αν το κάνεις και σωστά, καθώς κάπου χάθηκα) ακούγονται τραγικά, όπως τα περιγράφεις. Περίμενε μπας και φανεί κάποιος με παρόμοιο πρόβλημα

 

Καλημέρα ;D

 

επίσης μην ανοίγεις το ίδιο θέμα 2 φορές

http://www.noiz.gr/index.php?topic=168669.msg328807;topicseen#new

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι η αλήθεια ειναι οτι μου φαινεται και μενα πολυ κουλο!μπορεί καποιος λεπτομερειακα να μου πει την ακριβή διαδικασια για να εχω ενα audio αποτέλεσμα οπως αυτο που ακούω πριν το mixdown?

ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ να το πρόβλημα. Όχι μονο αλλά στέρεο πρέπει να το κάνεις, για να σου βγουν τα παναρίσματα και τα όποια στερεο fx χρησιμοποιείς.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω ΄το χω δοκιμάσει κ αυτο αλλα δεν θυμάμαι επ ακριβως.οποτε συνοψιζοντας να κανω audio mixdown ολα τα οργανα ξεχωριστά σε stereo και έπειτα να τα μιξάρω και να κάνω audio mixdown stereo?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου