Προς το περιεχόμενο

Αγορα μουσικου προιοντος -αξιοπιστια.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχοντας κανει μια σχετικη ερευνα αγορας εχω παρατηρησει οτι σχεδον κανεις δεν εχει ντεμο προιοντα αλλα οτι βλεπεις παιρνεις! Ειναι αποδεκτο αυτο? θα πρεπει να ζητησει καποιος εκπτωση σε περιπτωση που αγορασει κατι το οποιο δεν ειναι σφραγισμενο στο κουτι του αλλα ειναι εκτεθιμενο σε οποιονδηποτε θελει να το δοκιμασει?

 

Στην περιπτωση μιας κιθαρας ισως μπορουμε να αντιληφθουμε σημαδια χρησης αλλα στην περιπτωση ενος ενισχυτη τι κανουμε? πως καταλαβαινουμε ποσο καιρο ειναι στο μαγαζι και ποσες ωρες εχει παιξει ? αξιζει μια τετοια διευρευνηση η απλα τον παιρνεις και τελος? Πως θα καταλαβω εγω αν δεν ειναι ακομα και μεταχειρισμενος?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πού νομίζεις ότι είσαι φίλτατε, σε καμιά Αγγλία ή Αμερική? Εδώ είναι ελλαδιστάν! Εδώ μέχρι και προκαταβολή παίζει να σου ζητήσουν για να δοκιμάσεις απλά ένα όργανο (μου'χει συμβεί)! Άσ'το καλύτερα, δεν παίζει κάτι τέτοιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά θα έπρεπε να έχει μια μικρή έκπτωση ως demo. 

Βέβαια, μη τους κατηγορούμε όλους. Έχω δει από κοντά σε μαγαζιά να υπάρχουν demo/βιτρινας μοντέλα κιθάρας σε καλύτερη τιμή. Ακόμη κι οι πιο ¨περίεργοι¨ έμποροι (π.χ. Νάκας) έχουν μοντέλα demo στο stock τους σε χαμηλότερη τιμή. Και κάποιες φορές είναι ψιλοχτυπημένες ή κάτι τέτοιο οπότε υπάρχει αναγκαστικά έκπτωση. Μαλιστα έχω ψωνίσει μια demo flying V από κατάστημα στην Ομόνοια στη μισή τιμή (μόνο το pickguard έιχε κιτρινίσει λίγο). Κι ο Νάκας έχει στην Παιανία και στην Αθήνα(Πανεπιστήμιο) στοκ απο demo σε χαμηλότερες τιμές απο την λιανική τους (αν σε ενδιαφέρουν τα προϊόντα του βέβαια).  Στο Λονδίνο, αντίθετα, μια κιθάρα demo ερχόταν με θήκη την οποία πλήρωσα. Η θήκη ΔΕΝ υπήρχε, μου έδωσαν μια ακουστικής κι εκείνη ήταν σκισμένη! Τους το είπα κι απάντησαν "Mate, you 'll get a 10pound discount, okay?" Πάλι καλά...

Παντού υπάρχουν αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου