Προς το περιεχόμενο

Is there anybody out there ???


m_aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

... εδω και καιρό διαβάζω τις συζητήσεις σας στο Forum. Επεσα πανω σας ψάχνοντας για κριτικές και απόψεις για αγορά κιθάρας. Είδα τελικά ότι δεν είμαι ο μόνος που κάνει τον τρελλό όταν η συζυγος λέει "καλά η κιθάρα σου δεν ηταν κόκκινη, πως άλλαξε χρώμα ?" ή "που βρέθηκε αυτή η κιθάρα ?"... Ειλικρινά χαίρομαι για την eΠαρέα που έχετε.

 

Προσωπικά ξύπνησα "μουσικά" όταν άκουσα τον 15χρονο γιό μου να παίζει Black Sabath και Deep Purple ... τώρα τζαμάρουμε παρέα και μαλώνουμε για Gibson και Fender.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΓΟΥΣΤΑΡΩΩΩ! :D

πολυ καλη φαση..να και ενας..φυσιολογικος μπαμπας..χεχε.. :)

αν επιτρεπεται ποσο χρονων εισαι;

καλοσωρισες. :wink:

αληθεια τι κιθαρα εχεις εσυ και ποια ο γιος σου; 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...έβγαλα τα αποθημένα μου με μία Fender Stratocaster (βλέπεις μικρός μπορούσα να αγοράσω μία Gerley). Τώρα έχω και μία Gibson LP Studio ο γίος μου έχει μία Epiphone LP Standard. Είχα να παίξω κιθάρα 24 χρόνια !!! τώρα που ξανάρχισα την εξισωση 5λεπτα=5ώρες έχω βρεί την υγειά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gangster καλύτερα να μαλώνεις με τα παιδιά σου για ήχους κιθάρας παρα για άλλα πράγματα !!!

 

Αυτό εννοείται!

Το να τζαμάρω με τον γιο μου είναι ένα απ' τα όνειρά μου...

Βέβαια το να κάνω παιδί δεν είναι μέσα στα σχέδιά μου για την επόμενη δεκαετία...Επίσης υπάρχουν και άλλες προϋποθέσεις,όπως το να είναι αγόρι,να έχει όρεξη να μάθει κιθάρα και γενικώς ζήσε Μάη μου...

 

Χαίρομαι πολύ που κάποιοι το κάνουν πραγματικότητα!

 

:D

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να έχει όρεξη να μάθει κιθάρα και γενικώς ζήσε Μάη μου...

 

 

μα τι παει να πει αυτο?θα ΠΑΙΖΕΙ μουσικη.....αν χρειαστει και μαστιγιο..... :lol: :lol:

δεν υπαρχει αλλος τροπος να μεγαλωσει σωστα ενα παιδι...τι να κανει?αθλητισμο?χεχε.

 

καλως ηρθες και απο εμενα m_aztec.θα περασεις μια χαρα και το γελιο ειναι εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να έχει όρεξη να μάθει κιθάρα και γενικώς ζήσε Μάη μου...

 

 

μα τι παει να πει αυτο?θα ΠΑΙΖΕΙ μουσικη.....αν χρειαστει και μαστιγιο..... :lol: :lol:

δεν υπαρχει αλλος τροπος να μεγαλωσει σωστα ενα παιδι...τι να κανει?αθλητισμο?χεχε.

 

καλως ηρθες και απο εμενα m_aztec.θα περασεις μια χαρα και το γελιο ειναι εγγυηση.

 

όταν μεγαλώνουμε ξεχνάμε αυτά που μας έκαναν να ταξιδεύουμε. Πίστεψε με το μπράβο το δικό μου παέι στον γιό μου που μου θύμησε απίστευτες αναμνήσεις ... συναυλίες στου Ζωγράφου (με Πουλικάκο, Socrates ...), συναυλίες σε σινεμα για κάποιο γυμνάσιο θηλέων που μάζευε λεφτά για εκδρομή, κάτι νοικιασμένα μαγαζιά στις Τρείς Γεφυρες για να κάνουμε πρόβες. Και το πιό φοβερό μιά μπάντα που την κορόιδευα τότε (εγώ έπαιζα βλέπεις μονο south-rock) που την έλεγαν Φατμέ κάπου σε ένα ξενοδοχείο στους Αμπελοκήπους.

 

ευχαριστώ για το καλωσόρισμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταστικός διάλογος του m_aztec με τον γιο του:

Γιος: Μπαμπά δεν έχεις το Θεό σου! 3 σετ D'addario πήρα τις προάλλες, και μου τα έχεις χρησιμοποιήσει και τα 3 εσύ!

Μπαμπάς: Ε τι να κάνω? Αφού ξέρεις ότι πωρώνομαι με SRV και τα καντίνια δεν αντέχουν από τα πολλά bends... ¶ντε για να σε αποζημιώσω θα σου αγοράσω εκείνη τη Suhr που σου άρεσε!!

Γιος: Σ'ευχαριστώ μπαμπά!! Κι εγώ σου υπόσχομαι ότι στο εξής δεν θα βάζω στο τέρμα τον Twin σου και δε θα "κλέβω" τα licks σου! Α! και τώρα που το θυμήθηκα, τι ώρα είπαμε ότι έχουμε πρόβα με τα παιδιά το απόγευμα? Σε πειράζει αν δανειστώ για σήμερα το πολυεφέ σου?

 

Και πάει λέγοντας... :D:D:D

 

ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ m_aztec !!! ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου