Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με τη νομιμότητα των αγγελιών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω να ρωτησω κατι ασχετο..

 

οι αγγελειες που υπαρχουν σε καθε φορουμ ειναι νομιμες? υποτιθεται οτι θα πρεπει να κοβονται αποδειξεις?

 

(δεν εχω καμια κακη προθεση ουτε παω να βγαλω λαγο απο καπελο.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

Αν πουλας και εισαι ιδιωτης (οπως πρεπει στις δικες μας Αγγελίες) μπορείς να κοψεις μια χειρογραφη απόδειξη για τον αγοραστή, εφοσον σου ζητηθεί.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

αυτο θα γινει ας πουμε μονο για επιβεβαιωση μεταξυ μας? η εχει και νομικη υποσταση?

Τι εννοείς; Αν φορολογειται απο το κρατος; Εσυ ξέρεις τη σχέση σου.

Μια τετοια αποδειξη με την υπογραφη σου επανω αποδεικνύει αυτο που γράφει σε περίπτωση διαμάχης. Τιποτα άλλο.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς; Αν φορολογειται απο το κρατος; Εσυ ξέρεις τη σχέση σου.

Μια τετοια αποδειξη με την υπογραφη σου επανω αποδεικνύει αυτο που γράφει σε περίπτωση διαμάχης. Τιποτα άλλο.

 

ναι.. κανονικα δηλαδη θα επρεπε να φορολογουταν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να ρωτησω κατι ασχετο..

 

οι αγγελειες που υπαρχουν σε καθε φορουμ ειναι νομιμες? υποτιθεται οτι θα πρεπει να κοβονται αποδειξεις?

 

(δεν εχω καμια κακη προθεση ουτε παω να βγαλω λαγο απο καπελο.)

 

Οι αγγελιες δεν αποτελουν εμπορικη δραστηριοτητα. Κειμενα ειναι. Δωρεαν δημοσιευμενα. Τις αποδειξεις πρεπει και οφειλει να τις κοβει αυτος που ασκει μια εμπορικη δραστηριοτητα, που πουλαει προιοντα και εισπρατει χρηματα. Ο πωλητης προς τον αγοραστη δηλαδη. Οχι ο Χρυσος Οδηγος, η Χρυση Ευκαιρια η ο yameth.  

 

 

disclaimer: Τhanassi_b δηλωνω υπευθυνα οτι ποτε στην ζωη μου δεν θα ηθελα να σου πουλησω τιποτα (αφου αλλωστε δεν διατηρω καμια εμπορικη ιδιοτητα και δεν θα επιτρεποταν να κανω κατι τετοιο) η ακομα και να ανταλλαξω κατι μαζι σου (αλλα και αν σου πουλαγα θα ηταν σιγουρα με αποδειξη) :)  :P

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις αποδειξεις πρεπει και οφειλει να τις κοβει αυτος που ασκει μια εμπορικη δραστηριοτητα, που πουλαει προιοντα και εισπρατει χρηματα. Ο πωλητης προς τον αγοραστη δηλαδη.

 

Κάτσε βρε συ evris....δηλ να κόψω απόδειξη ότι του πούλησα ένα πεταλάκι;;;;

Για ποιό λόγο;

Είμαι ιδιώτης προς ιδιώτη, δεν έχω εμπορικο ΑΦΜ.

 

Υπάρχει νόμος γιαυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε βρε συ evris....δηλ να κόψω απόδειξη ότι του πούλησα ένα πεταλάκι;;;;

Ναι ρε Evris...εσύ για τις 13 συναλλαγές σου έχεις κόψει απόδειξη?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε Evris...εσύ για τις 13 συναλλαγές σου έχεις κόψει απόδειξη?

 

Εγω δεν εχω κανει καμια συναλλαγη που να θυμαμαι και να αλλαξαν χερια λεφτα. Εννοειται αλλωστε οτι δεν θα μπορουσα να πουλαω αντικειμενα χωρις αποδειξη και χωρις εμπορικη δραστηριοτητα αλλωστε (Αν ομως επιτρεπεται κατι τετοιο, τοτε ας με ενημερωσει καποιος, ισως θυμηθω και τιποτα διαφορετικο τοτε  :P )

 

Μαλιστα, αν καπου στις συναλλαγες μου αναφερει τιμες αντι του προφανους "μου το χαρισε ο evris" η "το ανταλλαξα με κατι ακριβως ισοδυναμης αξιας" το αποδιδω σε λαθος του συστηματος και συστηνω το ιδιο και σε οποιονδηποτε αλλο.

 

Εσυ τι εννοεις βρε marathon, οτι καποιοι απο δω μεσα ριχνουν την εφορια και ειναι η μερα που πρεπει να το πουν δημοσια, να το βγαλουν out of their system για να νιωσουν πιο αληθινοι, καλυτεροι ανθρωποι? Πρεπει να πουν και για κεινη τη μερα που διπλοπαρκαραν η ποσα mp3 παρανομα εχουν?

 

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε μπας και είσαι τίποτα ΣΔΟΕ καμουφλαρισμένος;

Το μέλος Evris, είναι υπό παρακολούθηση για παράνομο εμπόριο Τσέχικης σαρκός...ακούρδιστα ξύλα κλπ

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου