Προς το περιεχόμενο

Αλκίνοος Ιωαννίδης


danah

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!ΕΙΜΑΙ Η ΔΑΝΑΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΓΙΝΑ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ CD ΤΟΥ ΑΛΚΙΝΟΟΥ ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΑΝ ΓΕΝΙΚΑ ΑΚΟΥΤΕ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΟΥ! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 92
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βρε καλως τα παιδιααα  :P

Συνολικη εικονα δεν εχω αλλα τα 2-3 τραγουδια του που ακουσα στο ραδιοφωνο μαρεσαν, ομορφος στιχος, πολυ καλες ενορχηστρωσεις, ωραιον πραγμαν γενικοτερα  ;D

 

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλωσήρθες Δανάη, σε παρακαλώ στο εξής να γράφεις με πεζά γράμματα.

Το να γράφεις με κεφαλαία είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους κανονισμούς του forum.

 

Ευχαριστώ και πάλι καλώς ήρθες.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ακούω Αλκίνοο κάθε μέρα. Θεωρώ ότι είναι ένας από τους σπουδαιότερους καλλιτέχνες του έντεχνου χώρου. Μάλιστα, τον έχω γνωρίσει προσωπικά και με ενθουσίασε με την σεμνότητα του. Εσύ Δανάη ποιο δίσκο του εκτιμάς περισσότερο;

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έχω δει σε καλοκαιρινό λάιβ στον Λυκαβηττό αρκετά χρόνια πριν και ήταν εξαιρετικός. Τον εκτιμώ επίσης πολύ σαν μουσικό.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε evris αναγκάστηκες να απολογηθείς για τον Αλκίνοο  ::)

 

Τον έχω δει live ενώ κατέχω κ μια δισκογραφική δουλειά του (χαζός είμαι τελικά) οπότε η γνώμη μου ίσως να μην μετράει.  :P

 

Για αυτό που κάνει έιναι μια χαρά, δηλαδή ελληνική-έντεχνή-και-καλα-ποιοτική μουσική. Τον ακούει η θεία μου όταν σφουγγαρίζει κ γουστάρει με την κουλτούρα, άσχετα αν αργότερα ακούει Κοκκίνου βλέποντας μεσημεριανά...  :-X

 

Με άλλα λόγια, τον ακούω κ ξερνάω! Είναι τόσο επιτηδευμένος που με τσατίζει!!!  >:( Από τους στίχους μέχρι τα εξώφυλλα όλα βρωμάνε "βλαχο-ελληνική-ποιότητα" για κομμώτριες!

 

 

ΠΣ: This is personal opinion.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αντιπαραθεση γυρω απο τα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ γουστα του καθενος δεν οδηγησε ΠΟΤΕ σε καποιο συμπερασμα (ή σε κατι καλο) σε αυτο το φορουμ,οποτε καλο ειναι να αφησουμε το thread σε αυτους που οντως ασχολουνται με τον συγκεκριμενο καλλιτχενη και εχουν ορεξη να συζητησουν για αυτον.

 

Προφανως ο initiator του thread ειναι φανατικος οπαδος του οποτε δεν υπαρχει λογος να τον "κραζουμε" για τα γουστα του (ειναι και κοπελλα ρε καφροι ... ;D ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλος κυπριος καλλιτεχνης,αγγιζει το κοινο του ευστοχα,γενικα οτι εχει βγαλει η προβαλει σε Live και λοιπα ειναι αξιοθαυμαστο,βεβαια προσωπικα επι του εντεχνου ειμαι πιο πολυ με Ορφεα Περιδη μ'αρεσει περισσοτερο...

 

απο το καινουργιο Cd του δεν εχω ακουσει ακομα τιποτα ισως ξαναποσταρω για μια αποψη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω οπως ειπα και στο αλλο θεμα , που πηγε για βρουβες,

 

''κατα τη γνωμη μου ειναι αξιολογος και μουσικα και ερμηνευτικα και στιχουργικα, και εν γενει νομιζω πως το συνολικο του καλλιτεχνικο επιπεδο (το οποιο δεν ειναι φυσικα μια γενικη αληθεια και εξαρταται απο την ματια του καθενος)ειναι σχετικα υψηλο, ειδικα αν το συγκρινουμε με αλλα πραγματα που κυκλοφορουν ελευθερα στην χωρα''

 

να και ενα πολυ ωραιο κομματακι απο τα τελευταια του, με στιχους που εχουν μεγαλο ενδιαφερον...

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα μια συνέντευξή του σε μουσικό περιοδικό και μου έκανε πολύ καλή εντύπωση, τόσο ωστέ να ακούσω την καινούρια του δουλειά, την οποία βρίσκω αξιοπρεπέστατη και εμπνευσμένη.

 

Η φωνή του επίσης μου αρέσει πολύ, έχει μια ιδιαιτερότητα που στα δικά μου αυτιά την καθιστά ξεχωριστή.

 

Η αντιπαραθεση γυρω απο τα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ γουστα του καθενος δεν οδηγησε ΠΟΤΕ σε καποιο συμπερασμα (ή σε κατι καλο) σε αυτο το φορουμ

 

+1, και όχι μόνο στο forum, αλλά και στην καθημερινότητα. Γενικά δεν βοηθάει στον επαναπροσδιορισμό των γούστων του καθένα, πάνω σε οποιοδήποτε θέμα.

 

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου