Προς το περιεχόμενο

Drivers + mixer για Soundblaster live! 5.1


hitman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόσφατα έβαλα στο PC μία SoundBlaster Live! 5.1 digital. Η κάρτα ήταν ξεχασμένη σε ένα συρτάρι και το CD της δεν υπάρχει. Οπότε εγκατέστησα τον ενσωματομένο driver των Windows (WDM). Το πρόβλημα είναι ότι παίρνω σήμα μόνο από το Line out 1 και όχι από τα άλλα 2. Δηλαδή έχω έξοδο σε 2 κανάλια αντί για 6. Έψαξα πολύ και κατέβασα αρκετούς drivers χωρίς επιτυχία. Όλοι βγάζουν μήνυμα ότι δεν εντοπίστηκε η συσκευή. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω drivers και έναν υποτυπώδη μίκτη, δηλαδή να ρυθμίζω πόσες εξόδους θέλω, τι να βγαίνει από κάθε έξοδο κλπ?

Shoot him again. His soul is still dancing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DaveMurrayJr έψαξα, αυτή είναι η απάντηση του σάιτ:

 

End of Service Life

The product you have selected has been classified as 'End of Service Life'.

Support for such products is limited to online materials, such as Knowledgebase Solutions, drivers, application updates and product documentations available on the Creative Customer Support website.

Customers are also welcome to participate in our discussion forums to obtain further information.

Shoot him again. His soul is still dancing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτήν την κάρτα πρόκειται, αλλά αμέσως μετά σου λένε ότι είναι παλιά και δεν υποστηρίζεται πλέον. Anyway, το πρόβλημα το έλυσα με driver και utility από ένα σάιτ που λέγεται opendrivers.com ή κάτι τέτοιο, απ'όπου κατεύασα το "kx project". Και μου δίνει τον μίκτη που ήθελα καθώς και πολλά παραπάνω, όπως VST effects! Ανεξάρτητη ένταση για κάθε κανάλη, δρομολόγηση των ακουστικών στην έξοδο 3 και γενικά έχει πολλές επιλογές.

Shoot him again. His soul is still dancing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους kx ετοιμαζόμουν να σου προτείνω, αλλά τους βρήκες ήδη. Πολύ καλή και συνεπής προσπάθεια (σε αντίθεση με την creative). Στις προ ASIO4ALL εποχές ήταν η μόνη λύση για τη φτωχολογία  ;D . Και οι εξίσου καλοί APS drivers που δυστυχώς έμειναν στα win98.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάρτα ήχου με ανεκτό performace σε ASIO παραμένει μια καλή προσωρινή λύση: μέχρι 10ms latency χωρίς click/pop δίνει σε έναν P4 Northwood/Live! Value σύστημα που έχω υπό διαχείριση.

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου